Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Var pieteikties pirmajā grantu konkursā invazīvo sugu apkarošanai

Spānijas kailgliemezis. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Ja zināt Latvijā vēl maz izmēģinātas, bet, iespējams, efektīvas metodes svešzemju invazīvo sugu apkarošanā, no 18. februāra līdz 18. martam ir iespēja pieteikties mazo grantu projektu konkursā, ko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Dabas aizardzības pārvaldi (DAP) un Daugavpils universitāti īsteno projektā “LIFE-IP LatViaNature”. Pavisam projektā iecerēti divi mazo grantu konkursi par kopējo finansējumu 50 000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikties mazo grantu konkursā var kā fiziskas un juridiskas personas, tā sadarbības grupas un pašvaldības, kas savā vai pārvaldībā esošajā īpašumā vēlas izmēģināt invazīvo sugu ierobežošanu. Pieteicēji aicināti iesniegt idejas inovatīvām, pašu izdomātām, Latvijā neizmantotām vai maz izmantotām metodēm invazīvo sugu apkarošanā. Saņemtos pieteikumus izvērtēs konkursa komisija.

LLKC Bauskas biroja augkopības speciālists Edgars Dzelme: “Aicinu tiešām pārdomāt, kādas idejas pieteikt, jo, piemēram, ar daudzām metodēm pētītā Sosnovska latvāņu apkarošana, visticamāk, atbalstu nesaņems, jo jau ir zināmas metodes, kā ar to cīnīties. Svarīga nianse – pieteikšanās notiek divās kārtās. Vispirms piesaka ideju. Ja konkursa komisija to apstiprinās, varēs pieteikt arī iecerēto projektu.”

Lai gan prioritāte konkursā būs idejām šo sešu invazīvo sugu apkarošanai – puķu sprigane (Impatiens glandulifera), vārpainā korinte (Amelanchier spicata), Kanādas zeltslotiņa (Solidago canadensis), ošlapu kļava (Acer negundo), krokainā roze (Rosa rugosa), Spānijas kailgliemezis (Arion vulgaris) –, arī pārējām sugām ir iespēja pretendēt un saņemt finansējumu. Iepazīties ar invazīvajām svešzemju sugām Latvijā var Invazīvo sugu pārvaldniekā ŠEIT

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajā grantu konkursā pieejami 20 000 eiro, vienam projektam paredzot no 1000 līdz 5000 eiro. Atbalsta apjoms plānots līdz 100 %, kas nozīmē, ka daļu izmaksu var nākties segt pašam. Projekta apstiprināšanas gadījumā tas jāievieš ne ilgāk kā divu gadu laikā no līguma parakstīšanas brīža.

Konkursa nolikums, pieteikuma veidlapas atrodamas www.llkc.lv vai projekta “Lat Via Nature” mājaslapā

Idejas pieteikums iesniedzams:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Semināra ieraksts par šī granta saņemšanas nosacījumiem: https://saite.lv/Zr

Neskaidrību gadījumā var sazināties:

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.