Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

VARAM prasa pašvaldībām iesniegt plānus okupācijas varu slavinošu objektu demontāžai (labots)

Gulbenes novadā būs jādemontē pieminekļi Druvienas pagastā – vieta, kur kritis Padomju armijas majors Pēteris Jakovenko apmēram 100 m uz dienvidaustrumiem no “Mežkleivu 2” dzīvojamās ēkas, autoceļa Ranka-Druviena (V4370) ziemeļaustrumu malā, Beļavas pagastā – vieta, kur 1943.gada 18.jūlijā kritis Ziemeļlatvijas partizānu vienības komandieris Voldemārs Ezernieks (1905-1943) un četri partizāni Letēs, starp Ezera un Bērzu ielu, piemiņas akmens milicijas darbinieka A. Līduma nošaušanas vietā Beļavas pagastā pie “Ābeltiņiem”, autoceļa Smiltene–Gulbene (P27) ziemeļaustrumu pusē un Stāmerienas pagastā – piemiņas plāksne sarkanajiem partizāniem Imantam Sudmalim un Maldim Skrejam Stāmerienā, Brīvības ielā 29, pie bijušajām Vārgaļa dzirnavām (attēlā). Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs vēstulē pašvaldību priekšsēdētājiem, kuru teritorijā atrodas padomju un nacistisko režīmu slavinošie objekti, prasa savlaicīgi izstrādāt operatīvu rīcības plānu un līdz 5.augustam iesniegt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) konkrētu izpildes grafiku, lai minētie objekti tiktu demontēti likumā noteiktajā kārtībā un termiņā. Par to informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks komunikācijas jautājumos Miks Strazdiņš.

Ministrs Plešs: “Pagātnes rēgiem ir jāpaliek pagātnē, un laikā, kad Krievijas režīms turpina izvērst asiņainu karu Ukrainā, mums ir jāpauž nelokāms signāls, ka ne vien neatbalstām, bet arī kategoriski iestājamies pret militāras agresijas, vardarbības un totalitāru režīmu slavināšanu jebkādā tās izpausmē. Ministrija, – kā to esam darījuši līdz šim –, savas kompetences ietvaros uzraudzīs to, lai okupāciju varu slavinoši objekti pašvaldībās līdz noteiktajam termiņam tiktu nojaukti, un aicinu pašvaldību vadītājus nevilcināties ar priekšdarbu veikšanu. Vēlos uzteikt arī tos, kas jau rādījuši priekšzīmi, laikus demontējot padomju varu slavinošus objektus sava novada teritorijā.”

2022. gada 14. jūlija sēdē Ministru kabinets identificēja virkni padomju un nacistisko režīmu slavinošu objektu, ko jānojauc, un to demontāža jāveic ne vēlāk kā līdz 2022. gada 15. novembrim. Latvijas teritorijā ir identificēti kopskaitā 69 demontējami objekti, kas atrodas Dienvidkurzemes, Kuldīgas, Jelgavas, Talsu, Bauskas, Ogres, Ludzas, Krāslavas, Mārupes, Saldus, Alūksnes, Gulbenes, Smiltenes, Tukuma, Valmieras, Balvu, Augšdaugavas un Madonas novadā, kā arī Liepājā, Rīgā, Rēzeknē un Daugavpilī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus ministrs vērš arī citu pašvaldību uzmanību, kas savās administratīvajās teritorijās konstatējušas likumā un Ministru kabineta noteikumos neminētus objektus, kas būtu demontējami, pieņemt attiecīgus lēmumus un veikt darbības, lai nodrošinātu savlaicīgu likuma prasību izpildi.

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Komunjagas, kas sēž tajā pašvaldībā, laikam ir neizpratnē… Vot būtu ***, ka varētu pa eiropas naudu sapirkt tačkas, aizsūtīt sīkos šmurguļus skolā iz Rīgu, un vēl pleskavas bulciņu atvedatj.

    2
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.