Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

VARAM tiešsaistes vebinārā atbildēs uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par atbalsta programmu atjaunojamo energoresursu izmantošanai mājsaimniecībās 

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Ceturtdien, 4. augustā, plkst. 12.00 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rīko kārtējo  tiešsaistes vebināru par atbalsta programmu atjaunojamo energoresursu izmantošanai mājsaimniecībās, kur iedzīvotājiem būs iespēja iegūt atbiles uz jautājumiem – tos iesūtot iepriekš vai uzdodot tiešraides laikā ministrijas facebook lapas komentāru sadaļā.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vebinārā atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem sniegs un informēs par atbalsta programmas aktualitātēm VARAM parlamentārais sekretārs Gatis Zamurs, klimata pārmaiņu departament p.i. Raimonds Kašs un Gints Kārkliņš,  ”Vides investīciju fonda” finanšu vadītājs.  

VARAM izstrādātā programma paredz atbalstu šādām aktivitātēm: 

·         pārejai no esošām fosilo energoresursu (dabasgāze, ogles, dīzeļdegviela) apkures iekārtām uz jaunām atjaunojamo energoresursu apkures iekārtām (biomasas granulu katli, saules kolektori, siltumsūkņi); 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

·         jaunu atjaunojamo energoresursu iekārtu elektroenerģijas ražošanai iegādei (saules paneļi, vēja ģeneratori) (neņemot vērā dzīvojamās mājas pašreizējo apkures veidu); 

·         pieslēguma projektēšanai un izveidei centralizētai siltumapgādes sistēmai (neņemot vērā dzīvojamās mājas pašreizējo apkures veidu). 

Vebināru varēs vērot ministrijas facebook lapā. VARAM aicina iedzīvotājus jau laikus iesūtīt jautājumus izveidotajā notikumā diskusijas sadaļā vai uzdot jautājumus tiešraidē komentāru sadaļā.  

Konkursa mērķis ir siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana un energoefektivitātes uzlabošana mājsaimniecībās, atbalstot siltumenerģijas vai elektroenerģijas ražošanas iekārtu iegādi uzstādīšanai dzīvojamās mājās, lai nodrošinātu siltumenerģijas vai elektroenerģijas ražošanu un piegādi mājsaimniecības vajadzībām, vai mājsaimniecību pieslēgumu izveidošanu centralizētajai siltumapgādes sistēmai.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.