Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vēl tikai šonedēļ atvērta pasākumu pieteikšana Vidzemes Inovāciju nedēļai; Gulbenes novada pašvaldība jau pieteikusi

Līdz 3. februārim vēl var pieteikt savus pasākumus Vidzemes Inovāciju nedēļai, kas notiks no 20. līdz 24. februārim. Gan klātienes, gan attālinātus pasākumus aicināti pieteikt uzņēmēji, pašvaldību speciālisti, organizāciju un valsts pārvaldes iestāžu, biedrību, izglītības un pētniecības iestāžu pārstāvji u.c. Par to informē Vidzemes plānošanas reģions.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šāgada Vidzemes Inovāciju nedēļas virstēma – improvizācija. Pasākumi jāpiesaka elektroniski tīmekļa vietnē https://innovation.vidzeme.lv; dalība – bez maksas. 

Jau šobrīd savus pasākumus pieteikuši: Smiltenes novada pašvaldība, Gulbenes novada pašvaldība, LIAA Valmieras Biznesa inkubators, “Vidzeme TechGirls”, Lauku atbalsta dienests, Vidzemes Augstskola, Agroresursu un ekonomikas institūts, RTU Cēsu studiju un zinātnes cents, SIA “ieber.lv”, Latvijas Digitālās inovācijas centrs un “Latvijas Digitālais akselerators”, arī Valmieras Attīstības aģentūra un Cēsu Digitālais centrs.

Vairāku pasākumu organizators būs arī Vidzemes plānošanas reģions, no tiem centrālais nedēļas pasākums – ikgadējā konference, kurā tiek detalizētāk iztirzāta nedēļas virstēma. Inovācija un improvizācija tiks aplūkota no dažādiem aspektiem, aktīvi iesaistot dažādas mērķa grupas – uzņēmējus, ekspertus, politikas veidotājus. Šogad konference “Improvizācija inovācijai” notiks klātienē trešdien, 22. februārī, Līgatnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vidzemes Inovāciju nedēļas pasākumu programma tiks publicēta https://innovation.vidzeme.lv tuvākajā laikā.

Kāpēc improvizācija?

Improvizācijai ir liela loma inovācijas procesā, turklāt tas ir instruments, kā radīt ilgtspējīgas inovācijas. Īpaši efektīva improvizācija var būt mainīgos apstākļos un brīžos, kad laiks un resursi ir ierobežoti. Improvizācija ļauj šeit un tagad no nekā kaut ko radīt sadarbībā ar pārējiem – radošā haosā, kam ir sava kārtība, un bez bailēm par neizdošanos. Tā ir komandas spēle, kurā individuālās prasmes un pieredzes tiek kombinētas ar intuīciju un radošumu. Daudzskaitlīgs skatījums uz vienu un to pašu problēmu ļauj piemeklēt labāko risinājumu. Un tomēr – vai vienmēr drīkst improvizēt? Vai tas ir iespējams stingri definētos rāmjos?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par Vidzemes Inovāciju nedēļu

Vidzemes Inovāciju nedēļa pirmo reizi notika 2019. gadā, un tās mērķis ir nemainīgs –  stiprināt vidzemnieku inovācijas garu un veidot auglīgu vidi jaunu produktu un pakalpojumu radīšanai, sadarbībai un ideju apmaiņai starp izglītības un pētniecības sektoru, uzņēmējiem un zinātniekiem, nozaru līderiem un sabiedrību, ideju radītājiem un finansētājiem.

Visas aktivitātes nedēļas ietvaros tiek balstītas uz trīs nemainīgiem stūrakmeņiem – “Uzdrīkstēties! Zināt kā! Rīkoties!”. Tie simbolizē drosmi palūkoties uz produktiem un procesiem no cita skatpunkta, atmest konkurenci un meklēt kopīgus saskarsmes punktus, krāt zināšanas, pieredzi, idejas un kontaktus, lai to visu aktīvi izmantotu ikdienas darbā, labumu dodot arī vietējai kopienai, pašvaldībai, reģionam un valstij.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022. gadā pasākumu organizēšanā iesaistījās 30 iestādes, organizācijas un uzņēmumi, un kopā piedāvājām interesentiem 38 pasākumus – konferences, seminārus, darbnīcas, atvērtās durvis un paraugdemonstrējumus, konsultācijas, tīklošanās pasākumus, gadatirgus un digitālos brančus. Pasākumus 2022. gadā apmeklēja rekordliels skaits interesentu –  3867.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.