Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vidzemē un Latgalē notiek militārās mācības “Nameja vairogs”

Nacionālo bruņoto spēku bruņumašīnas “Patria 6×6”. Foto: štāba virsseržants Gatis Indrēvics, Aizsardzības ministrija

No 2. līdz 4. augustam vairākos Vidzemes un Latgales novados notiek militārās mācības “Nameja vairogs”. Par to informē NBS Apvienotā štāba Informācijas analīzes un vadības departamenta Komunikācijas pārvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību mērķis ir trenēt Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto vienību sadarbību, lai sagatavotos rudenī gaidāmajām valsts aizsardzības mācībām “Namejs 2023”.

Militārajās mācībās “Nameja vairogs” piedalās Latvijas un sabiedroto valstu karavīri un zemessargi, lai trenētu spēju veikt uzdevumus dažādos apstākļos jebkurā vietā Latvijā.

Mācību ietvaros notiks militārās tehnikas kolonnu pārvietošanās pa koplietošanas ceļiem un apdzīvotām vietām. Mācību laikā būs redzami sabiedroto bruņoto spēku gaisa kuģu pārlidojumi, tostarp zemā augstumā, kā arī to nosēšanās apdzīvotās vietās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālo bruņoto spēku organizētās valsts aizsardzības mācības “Namejs 2023” norisināsies no 5. septembra līdz 2. oktobrim visā Latvijā.  Mācībās “Namejs 2023” kopā ar Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīriem un zemessargiem piedalīsies gan valsts un pašvaldību iestādes, gan arī pārstāvji no privātā sektora uzņēmumiem un organizācijām, tādējādi stiprinot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu Latvijā.

Lai pilnveidotu un stiprinātu spēju veikt uzdevumus valsts apdraudējuma gadījumā,  mācībās “Namejs 2023” plānota sadarbība ar Aizsardzības ministriju un tās padotības iestādēm, Iekšlietu ministriju un tās padotības iestādēm, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, kā arī vairākām pašvaldībām un komersantiem.

Reaģējot uz mainīgajiem drošības izaicinājumiem, Latvijas valsts aizsardzības sistēmai jābūt visaptverošai un jābalstās visas sabiedrības un valsts institūciju gatavībā pārvarēt krīzi, kā arī noturībā pret ārējo ietekmi. Visaptveroša valsts aizsardzības sistēma, ietver ne tikai valsts aizsardzības jomas vai valsts pārvaldes institūcijas, bet arī privātā sektora pārstāvjus, uzņēmumus, nevalstiskās organizācijas, iedzīvotājus un citas personas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

 1. nu gan no krieva ir nobijušies vienās mācībās klaunu bars

  4
  6
 2. Noteikti Šlesers ar to Tik tok zvaigzni tevi pasargās no visa:)

  5
  3
 3. NEVIENS neglābs! Tāpēc nevajag stāvēt pie sētas un riet uz kaimiņiem.

  7
  7
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.