Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

VSAA aicina pakalpojumu saņemšanai neizmantot citu personu kontus

Foto: “Pixabay”.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra atgādina, ka pensiju un pabalstu saņemšanai kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas kontā personai ir jāatver savs personīgais konts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šāda kārtība par pakalpojumu izmaksu personas kontā ir noteikta likumos “Par valsts pensijām”, “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”, “Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām”, „Valsts sociālo pabalstu likumā” un citos.

Izmantojot citai fiziskai personai (piemēram, ģimenes loceklim) piederošu kontu, ir risks, ka maksājums netiks saņemts, jo svarīgi, lai konta īpašnieka vārds sakrīt ar saņēmēja vārdu.

Ja, pieprasot pakalpojumu, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā ir iesniegti dati par citai personai piederošu kontu, aicinām nekavējoties to mainīt, norādot maksājuma saņemšanai savu personīgo kredītiestādes kontu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesniegumu par konta maiņu var iesniegt, parakstot ar drošu elektronisko parakstu un nosūtot uz e-pastu “pasts@vsaa.gov.lv”, izmantojot e-adresi, nosūtot pa pastu jebkurai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļai vai atstājot jebkurā nodaļā dokumentu kastītē. Iesniegums konta maiņai jāiesniedz savlaicīgi.

Pēc konta nomaiņas aģentūra veiks aizturēto maksājumu izmaksu.

– Iveta Daine, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pārstāve

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.