Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

“Zemes stunda 2022”: solidaritātes brīdis cilvēkiem un planētai

Pasaules Dabas fonds sestdien, 26. martā, pulksten 20.30 aicina atzīmēt Zemes stundu, izslēdzot apgaismojumu un solidarizējoties ar cilvēkiem visā pasaulē labākas nākotnes vārdā. Ar saukli “Veidosim mūsu nākotni” vairāk nekā 190 valstīs un teritorijās norisināsies Zemes stundai veltīti pasākumi, aktualizējot dažādus ar vidi saistītus jautājumus. Latvijā Zemes stundas fokusā – dabas daudzveidība un tas, ko katrs varam darīt, lai uzlabotu tās stāvokli. Par to informē Pasaules Dabas fonda komunikācijas vadītāja Daina Šteinberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“No Sidnejas operas nama, kur Zemes stunda aizsākās 2007. gadā, līdz Indijas vārtiem, Pekinas Fēniksa centram Ķīnā, Brandenburgas vārtiem Vācijā, Kolizejam Itālijā, Empire State Building ASV un Kristus Pestītāja statujai Brazīlijā – simboliskajā izslēgšanas mirklī piedalīsies daudzi pasaules nozīmes objekti, kuru mērķis šogad ir iestāties par drošu, taisnīgu un ilgtspējīgu nākotni ikvienam.

Dažādās valstīs Zemes stundas mēnesī tiek īstenotas vai pieteiktas sabiedrības iesaistes iniciatīvas pārtikas, klimata, bioloģiskās daudzveidības jomās. Pasaules Dabas fonds Latvijā organizē dažādus izglītības pasākumus, diskusijas, dabas atjaunošanas iniciatīvas jauniešu un pieaugušo auditorijām. Martā skolās dažādos novados kopumā uzrunāti un uz aktīvu rīcību planētas labā aicināti vairāk nekā 600 jaunieši, izsludināta arī projektu atbalsta programma skolām Ielaid skolā dabu. Sadarbojoties ar uzņēmumiem, martā uzsākti dažādi izglītības un iesaistes pasākumi arī pieaugušo auditorijām dzīvās dabas saglabāšanai Latvijā,” stāsta D.Šteinberga.

Šogad Latvijā kā katru gadu Zemes stundā izdzisīs gaismas vairākām ēkām, tiltiem un pieminekļiem. Rīgā centrālais gaismas izslēgšanas objekts būs Rīgas pils. Tāpat akcijas laikā apgaismojums tiks izslēgts vai samazināts tādiem objektiem kā Brīvības piemineklis, Melngalvju nams, Latvijas Nacionālais teātris, Dzelzceļa un Vanšu tilti, kā arī Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra ēka Torņakalnā u.c. Akcijā kā ik katru gadu iesaistās arī citas pašvaldības, samazinot ielu un ēku apgaismojumus, kā arī organizējot pasākumus vietējiem iedzīvotājiem. Daudzās citās pilsētās tiks samazināts ielu apgaismojums un izslēgtas gaismas objektiem un ēkām.

Zemes stundas laikā ikviens aicināts pieslēgties īpaši šim notikumam veltītam koncertam tiešsaistē, kurā šogad uzstāsies dziedātāja Aminata.Koncertu tiešsaistē būs iespējams vērot Zemes stunda 2022 lapā, TVNET un “Apollo.lv” Facebook kontos, kā arī portālos “Tvnet.lv” un “Apollo.lv”. Tā mērķis ir paust ne tikai solidaritāti un rūpes par cilvēkiem un mūsu planētu, bet arī aicināt turpināt atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus, zvanot uz Ziedot.lv ziedojumu tālruni. Koncertu ievadīs Pasaules Dabas fonda vēstnieces Kristīnes Garklāvas saruna ar valdes priekšsēdētāju Uģi Rotbergu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.