Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Zemkopības ministrs Armands Krauze: veikalos pie pārtikas cenu zīmēm jābūt valstu karogu atainojumam, lai pircēji atpazītu agresorvalstu produkciju

Zemkopības ministrs Armands Krauze (no kreisās). Foto: Ieva Ābele (Saeima).

Zemkopības ministrija atbalsta šobrīd izskatīšanai Saeimā iesniegtos piecu parlamenta deputātu priekšlikumus izmaiņām Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz pārtikas mazumtirdzniecībā katra pārtikas produkta cenas zīmē vai pie pārtikas produkta skaidri un nepārprotami norādīt tā ražošanas valsti, attēlojot to ar attiecīgās valsts karogu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemkopības ministrs Armands Krauze atbalsta šo iniciatīvu, kas dos iespēju pircējiem viegli, ērti un nepārprotami atšķirt Latvijā un citās valstīs ražoto pārtiku.

Armands Krauze: “Pārtikas ražotājvalsts ar tās karodziņu ir jānorāda visās valstīs ražotajām pārtikas precēm, ne tika Latvijas ražojumiem. Tas dos iespēju pircējiem vieglāk atpazīt Latvijā, citās Baltijas valstīs, Ukrainā un citur ražotos produktus. Tā kā reizēm pircēji tiek maldināti par preču patiesās izcelsmes valsti, ir svarīgi uzlikt par pienākumu mazumtirdzniecībā ar ražotājvalstu karogiem attēlot to ražotājvalstis. Vēl šobrīd diemžēl nav aizliegts pārtikas produktu imports Eiropas Savienībā no tādām agresorvalstīm kā Krievija un Baltkrievija. Tāpēc ir svarīgi pie Krievijā un Baltkrievijā ražotajiem produktiem norādīt arī šo valstu karogus, kas pircējiem ļaus labāk atpazīt un neiegādāties tur ražotās preces, jo lielākā daļa Latvijas sabiedrības ar saviem pirkumiem nevēlas atbalstīt abu agresorvalstu ekonomikas un netieši ar savu naudu finansēt to zvērības Ukrainā.”

Zemkopības ministrs nepieciešamību katra pārtikas produkta cenas zīmē vai pie pārtikas produkta skaidri un nepārprotami norādīt tā ražošanas valsti pārrunājis arī Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomi un Latvijas Tirgotāju asociāciju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Spilvas gurķiem būs latvijas vai turcijas karogs jālipina?
    Un, ja krievu griķus, kopā ar dāņu cūku iesaiņos latvijā tā būs latvijas prece, dānijas, vai krievijas?

  2. Vai tik tad nebūs jāiet uz veikalu ar karodziņu katologu?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.