Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Dziedātāji un dejotāji Litenē rada svētkus sev un citiem

Turēt augstu tautas mākslas tradīciju karogu. Šo vēlmi apliecināja 27.maija pasākums Litenē, kas ieskandināja novada kolektīvu gaidāmo dalību XXVII Vispārējos latviešu dziesmu un XVII deju svētkos, kas Rīgā notiks no 30.jūnija līdz 9.jūlijam. Novada kori virsdiriģenta Ulda Kokara (priekšplānā no labās) vadībā un deju kolektīvi Zaigas Mangusas (blakus) virsvadībā repertuāru ir apguvuši un ir gatavi godam pārstāvēt novadu Rīgā. Foto: Gati Bogdanovs.

Litenes estrādē pagājušajā sestdienā pulcējās 560 Gulbenes novada dziedātāji un dejotāji, kas iemēģināja balsis un deju soli pirms lielajiem dziesmu un deju svētkiem. Pasākums “Ceļā uz svētkiem – uz Rīgu caur Liteni” bija paredzēts, lai iedzīvotāji varētu izbaudīt svētku atmosfēru. Pašiem pašdarbniekiem šis pasākums bija svarīgs atskaites punkts paveiktajam un kopā būšanas prieks, tomēr skatītāju varēja būt vairāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” novēroja, ka arī Litenē sestdien daudzi savos viedtālruņos sekoja un dzīvoja līdzi Latvijas izlases hokeja spēlei. Izrādās, mēģinājuma laikā dejotāji bija parūpējušies par televizoru ar lielu ekrānu, lai varētu klātienē vērot Latvijas komandas hokeja spēli, tā ka Litenē viss notika vienlaikus. Kad Latvijas hokejisti iesvieda ripu vārtos, atskanēja skaļas gaviles pāri visai Litenei.

Litenes pasākuma režisore Sarmīte Zdanovska, kura ir Jaungulbenes tautas nama vadītāja, “Dzirkstelei” jau pēc svētkiem lika saprast – šī nejaušā sakritība ar hokeju pa vidu svētkiem Litenē patiesībā kļuva par īpašu odziņu un piešķīra kopības sajūtai vēl nepieredzētu garšu.

Laikraksts novēroja, ka dienas pasākumos, kuros bija programma dažādām gaumēm, cilvēku bija maz, bet, sākoties koncertam, skatītāju rindas pildījās. Klātesošie varēja baudīt pārsvarā dziesmu svētku repertuāra dziesmas novada kopkora izpildījumā. Savukārt dejotāji priecēja ar deju svētku repertuāra dejām un radīja atmosfēru, kādu izjūt ikviens lielo dziesmu un deju svētku apmeklētājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc visu kolektīvu vadītāju sagaidīšanas, kurus estrādē nogādāja ar retro automašīnām, neizpalika arī dalībnieku gājiens un koncerts, kas kopumā radīja lielo svētku sajūtu gan svētku dalībniekiem, gan skatītājiem. Koncerts noslēdzās ar kopēju dziesmu “Saule, Pērkons, Daugava”, kuru, kājās stāvot, izpildīja visi klātesošie.

Paldies visai novada kultūras darbinieku komandai par svētkiem Litenē ar “Dzirksteles” starpniecību saka koncerta vadītājs, novada deputāts Normunds Mazūrs. Viņš akcentēja, ka pasākums bija skaists un cilvēku acīs viņš redzējis gandarījumu. Lielisks bija skaņas tehniskais nodrošinājums. Iespējams, kuplāks skatītāju pulks būtu bijis, ja šādi svētki varētu notikt Gulbenē, Gulbīšu parkā, kur iecerēts vidi izveidot tā, lai varētu noritēt brīvdabas pasākumi. Diemžēl Gulbīšu parka rekonstrukcijas projekts kavējas.

Litenē pašmāju kolektīvi pierādīja, ka ir gatavi šīsvasaras lielajam notikumam un ir patriotiski noskaņoti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā piedalījās visi pašdarbības kolektīvi, kuri pārstāvēs mūsu novadu Rīgā, izņemot Gulbenes novada vidusskolas jauniešu kori “Silver”. Piedalījās svētkos Litenē arī diriģenta Ulda Kokara vadītais Balvu jauktais koris “Mirklis”.

Sajūsmu par Litenes svētkiem sociālajos tīklos ir apliecinājuši daudzi dziedātāji, dejotāji, kolektīvu vadītāji, publicējot fotoattēlus un video.

Pasākuma dalībniekus ar karstu zupu cienāja Litenes “Muižas ķēķis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Var teikt, ka pasākums tiešām bija izdevies, ko apstiprināja arī Litenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš. “Manuprāt, viss noritēja pēc plāna un bez aizķeršanās. Laika apstākļi mūs lutināja, un kā vienīgo traucēkli var minēt hokeju. Tā diena kopumā sanāca diezgan gara. Kāds gribēja atpūsties, kāds pasēdēt pie televizora, taču uz koncertu jau tauta saradās. Bija arī tādi, kas priekšroku deva tikai ballei, kurā cilvēku netrūka. Cik esmu dzirdējis, arī tajā viss noritēja gludi un neviena sūdzība nav saņemta,” stāstīja V.Lapiņš.

S.Zdanovska sacīja, ka ballē bija gandrīz tūkstotis apmeklētāju. Uzstājās grupa “Rolise”, kurai ir 25 gadu jubileja, kā arī draugi – “Zeļļi”, “Bruģis”, Nikolajs Puzikovs un dīdžeji.

– Gatis Bogdanovs, Diāna Odumiņa

Projektu līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds” no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Dzirkstele”.

#SIF_MAF2023

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (10)

 1. Ideja jau bij laba-parādīt skatītājiem un papriecāties par to cik gatavi esam lielajiem dziesmusvētkiem. Bet skatītāju nebija, gaužām maz. Visu piepildīja skatītāju daļu paši dalībnieki un gājienam atvestie pagastu pārvalžu svarīgie cilvēki. Ja nesanāk uztaisīt tautu vienojošu pasākumu-nu nevajag ar varu, nevajag!

  26
  4
 2. Dzīves nastas nospiesti varam atļauties staigāt ar sakņupušu muguru…….

 3. Hokejs man netraucēja- i redzēju,i dejoju. Brīvdiena netraucēja,i tv skatijos i strādāju.
  Ko var ņaudēt

  7
  4
 4. Malači kolektīvi. Skaisti visi. Tērpi skaisti,dejojot acīs prieks. Ko vairāk vajag. Labs hokejs,labi dejotāji,dziedātāji. Vai nav skaisti?

  10
  1
 5. Beidziet par Gulbīšu parka rekonstrukciju. Izcirtīs vecos kokus un pleķis stāvēs tukšs. Lai vien tādus kultūras pasākumus rīko pagasti, tomēr kāda kustība.Bet Gulbeni saglabāsim zaļu, lai acīm prieks, lai ir kur patveries no karstuma, lai gaiss tīrāks, lai ūdeni koki dzer un vēju aiztur. Putni dzied. Ciemiņi apskauž. Vietas tur maz, apvienot dabu ar ļaužu pūli neizdosies. Izcirsto neatjaunot vienai paaudzei. Estrādei meklējiet citu vietu!

  12
 6. It kā Gulbenē nav vietas estrādei.Jocīgi. Un Gulbīšu parkā ir pietiekami vietas,lai vasarā varētu katru nedēļu rīkot jaukus pasākumus,uzaicinot vietējos mūziķus. Lai taču aizbrauc uz Brocēniem, kur katru nedēļu ir skaisti pasākumi,kur cilvēki var priecāties par vietējiem mūziķiem, gan slavenäkiem.Te jau kā sūnu ciemā,vasara paiet bez skaistiem pasākumiem izņemot pilsētas svētkus.

  5
  2
 7. Aha, estrāde atrisinās kūtruma problēmu. Anonīm, iepazīsties taču ar Gulbīšu parka rekonstrukciju! Bez parka izciršanas un gulbīšu aizvākšanas nav “pasākumu“ un nav par ko rakstīt avīzē? Visi mani ciemiņi apgalvo, ka Gulbenes lielākā vērtība ir apzaļumotā pilsēta. Paskaties, kas notika ar Bērzu ielu. Izcirta, un? Tāpat būs centrā. Neliekas, ka esi tuvredzīgs? Ābeļu ielu gribēja izcirst. Un vēl un vēl. Dzīvosim savā bedrē kā uz pannas ar kūpinošām ražotnēm apkārt. Vareni.

  3
  2
 8. Estrādi vajadzētu atjaunot vecajā vietā, laikam Litenes ielā, aiz Nākotnes ielas dzīvojamā masīva… Tuvāk centram un tālu arī nekur nebūtu jāiet.
  Tad, kad pasākumi notika stadionā, tad nevienam netraucēja… Tagad notiek pilsētas centrā, arī nevienu netraucē… Nākotnē traucēja. Nu tad vajadzēja uztaisīt apkārt to skaņas sienu, vai kā to pareizi sauc, tad arī nevarētu ieiet bez biļetēm un būtu vieglāk kontrolēt…
  Gulbenes pilsētai jau nevajag ne normālu estrādi neko, nerunājot nemaz par to, ka pilsētai nav savas skolas… ir Gulbenes novada vidusskola, arī Gulbenes kultūras centrs jāpārtaisa par Gulbenes novada metodisko kultūras centru, viss tikai novada, bet pilsētai nevajag neko… pat pagastos ir savi kultūras nami un estādes…
  Pilsēta ir novada centrs, bet pasākumi notiek visur apkārt, Litenē, Lejasciemā, Lizumā, Beļavā, Ozolkalnā, Tirzā, tikai ne Gulbenē…

  4
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.