Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldība plāno segt 50 procentus no bērnudārza audzēkņu ēdināšanas izmaksām

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenes novada pašvaldība ir radusi līdzekļus budžetā, lai palīdzētu bērnudārzu audzēkņu vecākiem segt ēdināšanas izmaksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka Gulbenes novada domes deputāti augusta domes sēdē pārskatīja bērnudārzu audzēkņu un skolēnu ēdināšanas izmaksas. Ar 1.septembri novada bērnudārzos un skolās spēkā ir jauns cenrādis ēdināšanas pakalpojumu saņemšanai. Ja nepienākas atvieglojumi un bērns visu mēnesi ir apmeklējis bērnudārzu, jārēķinās ar gandrīz 100 eiro lielu rēķinu par ēdināšanu.

Vēl jānobalso deputātiem

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika “Dzirkstelei” skaidro, ka par palīdzēšanu bērnudārza audzēkņu vecākiem segt ēdināšanas izmaksas vēl jānobalso deputātiem. Iespējams, var tikt sasaukta ārkārtas novada domes sēde, ja ne, tad jautājums tiks skatīts kārtējā novada domes sēdē, kas ieplānota 29.septembrī. “Mēs kā darbinieki esam skrupulozi izgājuši cauri visām budžeta pozīcijām, skatījušies, kuras lietas mēs tālāk nedarīsim, kur mēs varam taupīt vai samazināt, un esam sapratuši, ka varēsim palīdzēt segt 50 procentus no ēdināšanās izmaksām. Tas attiecas uz trim ēdienreizēm, izņemot vakariņas,” stāsta G.Švika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzekļi rasti, budžetā pārskatot vairākas iniciatīvas. “Piemēram, bija pašvaldības atbalsts iekšpagalmu sakārtošanai. Šajā gadā uz to neviens nepieteicās, līdz ar to tā jau ir viena pozīcija, kuru šogad vairs nekur nesludinām. Tad ir bijis paredzēts atbalsts kanalizācijas sistēmas pieslēgšanai. Tā kā nav bijusi tik liela aktivitāte, kā bija paredzēti tam līdzekļi, tad tur arī ir rasts finansējums. Bija arī daudzdzīvokļu māju siltināšanai paredzēti līdzekļi, arī no šīs pozīcijas ir rasti līdzekļi. Tāds ir mūsu piedāvājums deputātiem apspriešanai, un pirmdien par to arī informēsim deputātus,” stāsta G.Švika.

Vai ēdināšanas izmaksu atvieglojums būs jau ar septembri, to G.Švika šobrīd vēl nevar pateikt. “Pilnīgi droši tas ir ar oktobri, bet meklēsim likumisku pamatojumu, lai ir arī par septembri. Līdzekļi ir atrasti līdz jaunajam gadam, bet tad nāks jaunā budžeta sastādīšana,” skaidro G.Švika.

Varbūt piesaistīt komersantus?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” saņēma kādas gulbenietes, kura aicināja ēdināšanu izglītības iestādes labāk nodot komersantu rokās, jo tā būtu lētāk.

“Tas viennozīmīgi ir apspriežams jautājums, bet līdz šim tas nav runāts ar deputātiem,” saka G.Švika. Viņa arī pieļauj iespēju šo jautājumu pārrunāt ar deputātiem. “Esmu tikai par ēdināšanas atdošanu komersantiem, bet to tik ātri nevar izmainīt. Jāveic iepirkumi, tam ļoti nopietni jāgatavojas, un uz šo mācību gadu to, visticamāk, nemaz nevar izdarīt. Bet, ja ejam uz to, tad tie ir iepirkumi, arī iepirkumu pārsūdzēšana, un viss, kas no tā izriet,” uzsver G.Švika.

  • Inita Savicka
Projektu līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds” no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par saturu atbild “Dzirkstele”

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.