Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Jaunsargiem – reģionālas mācības Gulbenē

Vairākas dienas ilgajā jaunsargu mācību nometnē, kura Gulbenē noslēdzās pirmdien, pirmo reizi pilnvērtīgi tika izmantota nesen licencētā šautuve. Tajā nodarbības var notikt tikai ar pašvaldības Sporta pārvaldes atļauju. Jaunsargi šaušanā no mazkalibra ieročiem trenējās divas dienas. Norisi uzraudzīja sertificēti šaušanas instruktori. Viņi sekoja līdzi tam, lai aptverē netiktu aizmirsta neviena patrona un lai būtu ievēroti visi drošības pasākumi. Treniņnodarbību laikā pie šautuves dežurēja neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīna un mediķi. Foto: Gatis Bogdanovs.

Skolas brīvdienu nedēļu 70 jaunsargi uzsāka, piedaloties mācībās, kas bija organizētas Gulbenē.
Uz šejieni viņi no Madonas, Smiltenes, Alūksnes un Ērgļiem atbrauca kopā ar saviem instruktoriem.
Piedalījās ar Gulbenes novada jaunsargi, kuru instruktori ir Lāsma Gabdulļina un Ričards Mūrnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visi mācību dalībnieki bija jaunieši no 14 gadu vecuma, kuri Jaunsardzē mācību programmu apgūst 3.līmenī un pavasarī jau kārtos pārbaudījumus – testus. Šajā līmenī jaunsargi nostiprina valstiskuma apziņu un piederības izjūtu Latvijai, mācās uzņemties atbildību, kā arī attīsta ne tikai intelektuālās, bet arī fiziskās spējas ikdienā un nestandarta situācijās. Tāpat svarīga ir disciplīnas nepieciešamības izpratne komandas darbā, prasme sniegt pirmo palīdzību un izvairīties no negadījumiem.

Aktīvajā fāzē mācības Gulbenē noritēja svētdien un pirmdien, bet kopā jaunieši pulcējās jau kopš sestdienas vakara. Viņiem bija kopīga nometināšanas vieta, kopīgs gan mācību, gan brīvais laiks, kā arī nodrošināta ēdināšana.

“Šī mācību nometne bija plānota tieši skolas brīvdienās. Tas tika saskaņots ar Gulbenes novada pašvaldību. Mācību nometne – tā ir iespēja vairāku dienu garumā iegūt pamatīgākas jaunsargam nepieciešamās iemaņas. Tā ir arī komandas sajūtas veidošana, mācīšanās citam no cita, pleca sajūtas gūšana. Novērots, ka šie jaunieši iemācās būt savstarpēji izpalīdzīgi. Tas viss ir ļoti svarīgi,” “Dzirkstelei” teica L.Gabdulļina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunieši trenējās šaušanā no mazkalibra šautenēm licencētajā biatlona šautuvē, kas Gulbenē atrodas apgaismotas slēpošanas trases teritorijā. Mācību process noritēja arī pilsētas parkos. Piemēram, Gulbīšu parkā tika apgūta topogrāfija, bet Spārītes parkā notika mācības lauka kaujas iemaņās. Jaunieši bija tērpušies pilnā ekipējumā, viņiem bija “airsoft” ieroči. Pēc instruktāžas jaunsargi veica maskēšanos un tad saņēma uzdevumus.

Starp mācību dalībniekiem, kurus Spārītes parkā sastapa “Dzirkstele”, bija 14 pārstāvji no Gulbenes novada. Starp viņiem – arī Reinis Ķiploks. Laikrakstam viņš teica, ka ar Jaunsardzi ir saistījis savu dzīvi jau sešus gadus. Puisis šobrīd mācās Gulbenes novada vidusskolas 11.klasē. Par uzdevumiem, kas pildāmi Jaunsardzē, viņš teic: “Jo grūtāk, jo labāk. Nebaida ne lietus, ne aukstums. Ja jāaizstāv dzimtene, saku – jā.” Reinis plāno savu nākotni saistīt ar studijām Aizsardzības akadēmijā.

“Reinis ir jaunietis, kurš ir ļoti vispusīgs. Darbojas arī deju kolektīvā,” piebilda L.Gabdulļina. “Es ticu šiem jauniešiem. Redzu, ka aug ļoti atbildīgi jaunie cilvēki. Mums ir jātic viņiem, jāatbalsta un jāieinteresē.”

Uzsverams, ka pēc Jaunsardzes programmas apguves 3.līmenī šiem jauniešiem vēl nekas nebeigsies. Pavisam Jaunsardzes programmu var apgūt četros līmeņos. “Kad jaunietis Jaunsardzē nokārto pārbaudījumus 4.līmenī un saņem apliecību, viņa zināšanas un prasmes tiek pielīdzinātas pamatapmācības kursam Zemessardzē,” stāsta L.Gabdulļina. Bet vēl Jaunsardzē ir arī 4.+ līmenis, kas dod iespēju 18 gadus veciem un vecākiem jauniešiem turpināt dalību Jaunsardzē pēc jaunsargu interešu izglītības apguves un 4. līmeņa gala pārbaudījumu nokārtošanas.

Projektu līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds” no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Dzirkstele”.
#SIF_MAF2023

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.