Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldības īpašumu Lizuma pagasta “Pinkās” drīz nodos ekspluatācijā, rīkos trešo telpu nomas izsoli

Būvdarbu vadītājs Lizuma “Pinkās” – SIA “P.M.G.” pārstāvis Sergejs Karols – demonstrē, ka ēkas siltummezglā visas funkcijas atbilst mūsdienu tehnoloģijām. Foto: Gatis Bogdanovs.

Noslēgumam tuvojas būvdarbi Gulbenes novada pašvaldības jaunbūvē – ražošanas/noliktavas ēkā, kas top Lizuma pagasta “Pinkās”. To “Dzirkstelei” zina teikt novada būvvaldes vadītājs Jānis Ziemelis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Runa ir par uzņēmējdarbības videi domātu objektu, kas tiek būvēts uz pašvaldības zemes pēc pašvaldības pasūtījuma. Saskaņā ar SIA “VVV Architecture” projektu (maksāja 40 997,96 eiro bez PVN kopā ar autoruzraudzību) šajā būvobjektā darbus veic SIA “P.M.G.” par 4 730 755,15 eiro bez PVN (saskaņā ar Iepirkumu uzraudzības biroja publiskoto informāciju).

Būvobjekta tapšana lielākoties tiek apmaksāta no Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējuma 3 970 000 eiro (saskaņā ar “Esfondi.lv” publiskoto informāciju).

Būvobjektā pabeidz pildīt ugunsdrošības prasības

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bijis paredzēts, ka darbi būs pabeigti decembrī, tomēr pašvaldības līguma termiņš ar būvnieku SIA “P.M.G.” ir pagarināts. Paredzams, ka februārī objektu varētu nodot ekspluatācijā. Tomēr divreiz bez rezultātiem ir notikusi telpu nomas tiesību izsole objektā, ko “Dzirkstelei” ir apliecinājuši vairāki vietējie deputāti.

SIA “P.M.G.” valdes priekšsēdētājs Nils Trejs laikrakstam saka – viņa kompetencē nav izsoles jautājums, taču uzņēmējs arī pauž pārliecību: “Skaidrs, ka gribētāji ir. Droši vien jautājums ir par noteikumiem. Bet tas ir pasūtītāja (pašvaldības – red.) jautājums.”

Provizoriski ir zināms (deputāti publiski to ir jau pauduši), ka uz četrām telpām 1.stāvā ar 7519,98 kvadrātmetru kopplatību un 2.stāvā ar 894,29 kvadrātmetru kopplatību, visticamāk, varētu pretendēt Lizumā strādājošie uzņēmumi SIA “Avoti”, SIA “Rairu”, SIA “Dimdiņi” un SIA “Farmeko”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

N.Trejs laikrakstam saka – darbi “Pinku” ēkas būvē faktiski esot pabeigti, bet “atklājusies maza kļūdiņa projektā” un ugunsdrošības prasību dēļ ir jāīsteno dažas nianses, un nedaudz jāpārveido signalizācija.

Kāpēc pretendenti nepieteicās pirmajā un otrajā izsolē?

Kāpēc uz “Pinku” telpu nomas atkārtoto izsoli arī nepieteicās pretendenti? Vietējā deputāte Guna Pūcīte “Dzirkstelei” saka: “Šo jautājumu vislabāk zinās komentēt vadība vai attiecīgie speciālisti administrācijā. Man nav informācijas, kādēļ netiek sludināta trešā izsole.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Paredzams, ka tiks organizēta trešā izsole,” laikrakstam teic vietējais deputāts Atis Jencītis. Viņš pieļauj – sakarā ar karu Ukrainā ir mainījusies situācija Latvijā un šī krīze ietekmējusi arī Lizuma uzņēmējus, kas viņus “dara bažīgus”.

Novada deputāts Normunds Audzišs šo situāciju “Dzirkstelei” komentē: “Tirgus pieprasījums un piedāvājums ir galvenais, kas izsaka darījuma izdošanos. Tātad piedāvājums nav atbilstošs pieprasījumam. Lizuma gadījumā objekta īres cena un saistību lielais apgrūtinājums ir neadekvāts tirgus situācijai. Lai izpildītu saistības par investīciju un darba vietu radīšanu, ir atlicis mazāk nekā gads, to izdarīt praktiski nav iespējams. Ja šis apgrūtinājums tiks pagarināts uz pieciem gadiem, tad situācija būs krietni labāka. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai ir jāpieņem attiecīgie lēmumi, un mūsu novada vadībai ir jāiestājas par ātrāku to virzību.”

Uzskats: izsole telpu nomai bija jāizsludina plašāk

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vietējais deputāts Intars Liepiņš “Dzirkstelei” neslēpj sarūgtinājumu par Lizuma uzņēmēju attieksmi pret pašvaldību, ignorējot “Pinku” telpu nomas tiesību divas izsoles. “Pašvaldība ir nākusi pretim noteiktai uzņēmēju grupai. Un, ja šī grupa tā izturas pret to, ko paši ir pasūtījuši, to var tulkot arī kā pašvaldības “uzmešanu”,” saka deputāts. Pēc I.Liepiņa domām, šādā situācijā, kāda ir izveidojusies tagad, izsole uz “Pinku” telpu nomu būtu jāizsludina plašāk, lai visa Latvija zina. Iespējams, tad pretendenti atrastos. Bet līdz šim informācija par izsoli esot bijusi tikai pašvaldības mājaslapā. “Vai saimnieciska rīcība, ja nemeklējam pašvaldībai izdevīgāko variantu?” jautā I.Liepiņš. Deputāts arī uzskata, ka šādu lielu objektu drīzāk pašvaldībai vajadzēja būvēt Gulbenē, nevis Lizumā. Tad Latvijas lielo uzņēmumu interese varētu būt pat ievērojami lielāka.

Iespējams, trešā izsole varētu tikt izsludināta plašāk – “Dzirkstelei” saka novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis. Tomēr viņš apliecina – izprot Lizuma uzņēmēju bažas. Tādas pašas problēmas varētu rasties ar līdzīga pašvaldības objekta telpu nomas izsoli Gulbenē, Zaļajā ielā 3. Tur arī top noliktava/ražošanas ēka 975 kvadrātmetru platībā. Pārāk īss esot termiņš šādos objektos rezultatīvo rādītāju sasniegšanai un investēšanai, ko potenciālajiem nomniekiem/uzņēmējiem ir noteicis Ministru kabinets ar savu izdoto noteikumu starpniecību. Nepilnā gadā visu paspēt – tas, kā uzskata A.Caunītis, ir gandrīz neiespējami, un uzņēmēji negrib soda sankcijas. Mutiski jau ticis runāts, ka valdībā pārskatīs šos nosacījumus un termiņus uzņēmēju aktivitātēm pašvaldības iznomātajos objektos pagarinās. A.Caunītis sola sarunas par to turpināt ar valdību un jaunās Saeimas politiķiem.

Arī novada deputāts Normunds Mazūrs “Dzirkstelei” teica saka, ka ir jāgaida, kad tiks pieņemti grozījumi Ministru kabineta noteikumos. Dokumenti ir izstrādāti. Visticamāk, apstiprināšana varētu notikt februārī. Paredzams, ka uzņēmējiem dodamais termiņš tikšot pagarināts līdz pieciem gadiem. N.Mazūrs uzskata, ka ir jāpagaida, kad mainīsies šie nosacījumi, un tad jāizsludina “Pinku” telpu nomas trešā izsole.

– Diāna Odumiņa

Projektu līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds” no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Dzirkstele”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. “Jautrākais” šai visā var izrādīties, ka šis viss jau no iepriekšējās domes vadoņiem jau sākotnēji iecerēts priekš kāda ķīniešu investora:) Tad gan jūs elles piparus redzēsiet.

  6
  2
 2. Redzēju kā pasu daļā džeks baram ķīniešu taisīja papīrus. Varbūt jau velk iekšā darbiniekus?

 3. Balvos barikāžu dalībniekiem 30 eur izmaksāja, jūsējiem, ka tik pašiem kabatas piesist

  4
  11
 4. Prasīt naudu par darbībām, kuras būtu bijis jāveic katram patiesam Latvijas cilvēkam un ar kurām būtu jālepojas – tas tik tiešām ir īstena latvieša cienīgi. Savu godu pārvērst naudā un iebāzt kabatā. Niecības.

  13
  5
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.