Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Rezultatīva tikai viena izsole; kā pašvaldībai veicas ar jauno ražošanas ēku izsoli Lizumā un Gulbenē

Zaļajā ielā 3 – būvdarbi. Tas nozīmē, ka Gulbenē uz pašvaldības zemes un pēc pašvaldības pasūtījuma top ražošanas ēka, kurā telpas plānots iznomāt uzņēmumiem. Nomas tiesības iegūt varēs, piedaloties un uzvarot pašvaldības rīkota izsolē. Foto: Gatis Bogdanovs.

Ir noskaidrots pirmais nomnieks topošajai ražošanas ēkai, kuru Gulbenes novada pašvaldība ceļ Gulbenē, Zaļajā ielā 3. Šis nomnieks ir Valmieras SIA “Padtex Insulation”. Rezultatīva tikai viena izsole pagaidām no kopumā septiņu telpu nomas platībām Gulbenē, Zaļajā ielā 3, un Lizuma “Pinkās”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Padtex Insulation” nodarbojas ar ļoti specifisku rūpniecisko šūšanu un izstrādājumiem no stiklšķiedras. Filiāle Gulbenes novadā darbojas jau kādu laiku, sākumā tā bija Šķieneros, bet nu jau apmēram piecus gadus Gulbenē, Rīgas ielā 71A. SIA “Padtex Insulation” savu darbību Gulbenē vēlas plašāku. Telpas 421,81 kvadrātmetra platībā Zaļajā ielā 3 dos šādu iespēju.

Uzņēmums ieguvis tiesības nomāt pagaidām vēl neesošās telpas Zaļajā ielā 3, piedaloties pašvaldības organizētā izsolē, kura noritēja 24.janvārī pašvaldības administrācijas ēkā Gulbenē.

Telpu daļa topošajā ražošanas ēkā Zaļajā ielā 3 ir nosolīta par sākumcenu – 435,33 eiro mēnesī bez PVN (nomas maksa). Šīs izsoles rezultātus deputāti apstiprināja novada domes 26.janvāra sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz Zaļo ielu 3 doties izvēlas šūšanas uzņēmums

“Dzirkstele” sazinājās ar SIA “Padtex Insulation” valdes locekli Juri Volkopu, kurš pastāstīja – šobrīd Gulbenes filiālē strādā septiņi šuvēji, kuri ir profesionāļi. Paplašinot ražošanu šeit, darbinieku vajadzēs vairāk.

“Gribēt varam daudz. Redzēs. Nav problēmas maksāšanā par darbu. Visi var nopelnīt. Pagaidām šeit mums ir ļoti stabils savu darbinieku kodols, ir arī gados jauni cilvēki – cepuri nost viņu priekšā! Varam arī vēl apmācīt citus cilvēkus, ja būs vēlēšanās. Mēs dēvējam Gulbeni par tekstila pilsētu. Jums ir rūpnieciskās šūšanas vēsture, tāpēc mūsu firma arī atnāca uz Gulbeni un izveidoja šeit filiāli,” teica J.Volkops.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš informēja, ka līdztekus uzņēmums ir uzsācis darbību arī Cesvainē jau kopš 2022.gada, taču pamata darbības vieta uzņēmumam ir un paliek Valmierā. J.Volkops zināja teikt – Gulbenes novada pašvaldībā dzirdējis, ka Zaļajā ielā 3 ražošanas ēkai vajadzētu būt uzceltai jau augustā. “Dzirkstele” jau rakstīja, ka pašvaldība plāno šo objektu pabeigt šogad.

Deputāti diskutē, vai pietiek informācijas par izsolēm

Gulbenes novada domes 26.janvāra sēdē deputātiem un pašvaldības administrācijas darbiniekiem bija karsta domu apmaiņa par to, vai tomēr vajadzētu sabiedrībai plašāk ziņot par telpu nomas izsolēm gan Gulbenē, Zaļajā ielā 3, gan Lizuma pagasta “Pinkās”. Runa ir par projektiem, kuru kopējā vērtība ir apmēram 6 miljoni eiro bez PVN. Kā jau vēstīts, Lizuma ražošanas ēkas četrām telpu daļām nomas izsole neveiksmīga ir bijusi jau divas reizes. Gulbenē divām telpu daļām 21.februārī būs otrā izsole. Rezultatīva bijusi tikai viena izsole no kopumā septiņu telpu nomas platībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāts Intars Liepiņš vaicāja, kur vēl informācija par telpu nomas izsolēm ir bijusi publicēta, ja tā manīta tikai pašvaldības mājaslapā un sociālajos tīklos. Viņš pauda – runa ir par ļoti lieliem objektiem, kuros telpas nomāt var atļauties rets vietējais uzņēmums. Pēc I.Liepiņa domām, noteikti vēsts par iespējām ir jāraida daudz plašāk un ārpus novada robežām, lai sasniegtu mērķauditoriju.

Savukārt deputāte Guna Pūcīte aicināja dot informāciju Tirdzniecības un rūpniecības kamerai un Darba devēju konfederācijai.

Deputāts Normunds Audzišs aicināja informāciju sūtīt arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai – tas pavēršot iespēju arī kādu ārzemju investoru dabūt pie mums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīkojamo izsoļu skaits nav limitēts, lai būtu rezultāts

“Dzirkstelei” deputāts Normunds Mazūrs atgādināja – Lizuma “Pinku” telpu nomas trešā izsole, visticamāk, nenotiks, kamēr spēkā nestāsies izmaiņas normatīvajos aktos, paildzinot līdz pieciem gadiem (sākotnēji noteiktā viena gada vietā) periodu uzņēmuma plānoto rādītāju sasniegšanai nomātajās telpās.

A.Caunītis laikrakstam sacīja – tomēr jau uz novada domes 23.februāra domes sēdi tiks gatavoti lēmumprojekti par nākamās, jau trešās, izsoles rīkošanu četru telpu daļu nomai Lizuma “Pinkās”. Viņš arī skaidroja, ka nav nekādu ierobežojumu tam, cik reizes pēc kārtas pašvaldība var organizēt izsoles saviem nomas objektiem. Galvenais esot nonākt pie rezultāta. Uz jautājumu, vai vispār bija pareizi pašvaldībai novadā celt milzīgus objektus, kurus domāts iznomā uzņēmumiem, bet nav nekādas garantijas, vai telpas rezultātā kāds nomās, A.Caunītis atbildēja: “Ja uzņēmējs grib attīstīties, viņam svarīgas ir trīs lietas: vajag telpas, vajag iekārtas, vajag darbaspēku. Mēs no pašvaldības puses varam palīdzēt atrisināt telpu jautājumu.” Viņš akcentēja – tas ir “solītis pretī” uzņēmējdarbībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pinku” telpas būvētas konkrētu uzņēmumu vajadzībām

Lizuma ražošanas ēkas būvniecības projekta ideja dzima laikā, kad novada domi vadīja N.Audzišs. “Dzirkstele”, apmeklējot jau uzcelto ražošanas ēku “Pinkās”, redzēja un guva informāciju tam – šīs telpas celtas un speciāli pielāgotas konkrētām vajadzībām/vēlmēm, lai objektu nomātu četri Lizuma uzņēmumi: SIA “Avoti”, SIA “Dimdiņi”, SIA “Rairu” un SIA “Farmeko”.

Neoficiāli ir izskanējis, ka, iespējams, ekonomiskās krīzes dēļ, vienīgais vietējais uzņēmums, kurš gribēs nomāt telpas “Pinkās”, būšot SIA “Avoti”. Vai tā notiks, to rādīs laiks. Bet deputāts I.Liepiņš šādu vilcināšanos un pārdomāšanu laikrakstam nodēvējis par novada domes uzmešanu. Savukārt deputāts Atis Jencītis ir paudis “Dzirkstelei” viedokli, ka uzņēmējiem nevar neko pārmest, jo katrs uzņēmējs rēķina, kas viņam ir vai nav izdevīgi konkrētajā brīdī, tāpēc var pārdomāt un attiekties no iepriekš paustām vēlmēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bet N.Audzišs jau pēc novada domes sēdes laikrakstam pauda, ka sakarā ar neveiksmīgajām izsolēm ir jākritizē domes tagadējais vadītājs par nepietiekami enerģisku darbošanos. “Sadarbība ar uzņēmējiem, industriālo parku, infrastruktūras, dzīvojamo māju būvniecība ir pats svarīgākais, kas var vest novadu attīstībā un mūsu cilvēku dzīves līmeņa celšanā. Ja tā turpināsim, tad būs ļoti bēdīgi,” sacīja N.Audzišs.

– Diāna Odumiņa

Fakti

Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finanšu atbalstu pēc Gulbenes novada pašvaldības pasūtījuma top:

* ražošanas/noliktavas ēka ar biroja telpām divos stāvos Lizuma “Pinkās” 7,6 tūkstošu kvadrātmetru platībā; būvē SIA “P.M.G.” par 4 987 686,77 eiro līgumcenu bez PVN (saskaņā ar līguma grozījumiem, kas parakstīti 2022.gada 8.septembrī); darbiem jābūt pilnībā pabeigtiem 2023.gada 3.februārī (saskaņā ar līguma grozījumiem, kas parakstīti 6.janvārī);

* ražošanas/noliktavas ēkas ar biroja telpām divos stāvos Gulbenē, Zaļajā ielā 3, nepilnu 1000 kvadrātmetru platībā; būvē SIA “Ošukalns celtniecība” par 1 071 500,01 eiro līgumcenu bez PVN; būvdarbi jāpabeidz 360 dienu laikā (saskaņā ar līgumu, kas parakstīts 2022.gada 5.oktobrī).

Avots: Iepirkumu uzraudzības birojs

Par SIA “Padtex Insulation”:

* uzņēmuma ražotie produkti ir auto ugunsdzēsības segas, siltumizolācija, oriģinālais aprīkojums, dūmu un ugunsdrošības preces, filtrēšanas piederumi;

* uzņēmums ir dibināts 2003.gadā, tā pamatkapitālā ir 2842 eiro;

* ir pelnošs uzņēmums, 2021.gadā apgrozījums bija 7,7 miljoni eiro;

* uzņēmums pieder Itālijas pilsonim Džerardo Ciro Esposito.

Avots: “Lursoft” un SIA “Padtex Insulation” mājaslapa

Projektu līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds” no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Dzirkstele”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (14)

 1. Rēzeknē vietējais uzņēmējs ceļ tirdzniecības centru.Visas .vēl neizbūvētus centra telpas jau ir iznomātas un saslēgti līgumi ar priekšapmaksas drošības naudu..Kas notiek šeit????? Kur Audziša atbildība?

  27
  3
 2. sādžā vēl medāli iedos, par šķērdēšanu un neliederīgu naudas tērēšanu

  15
  2
 3. Viss sādžā notiek caur pakaļu!
  Pilna pilsēta ir ar aizaugušiem pašvaldības zemes gabaliem. Ja cilvēks izrāda interesi kaut ko pirkt un sakārtot, tad domē 2 gadus bīdīs papīrus no kabineta uz kabinetu. Beigu beigās taisīs izsoļu izsoles un pārdos kādiem svešiem uzpircējiem.
  Nožēlojama vadīkļu rīcība.

  29
  3
 4. Citās pilsētās daudzkas ir savādāk.Ienāk jaunu veikalu tīkli.Mums nekā.Tas pats Lidl vai Pepco.
  Savu laiku gribēja celt K Senukai.Tak neatļāva Dome.Gan jau Majai & Dārzam iegrūda naudu,lai nav konkurenti blakus.Lai kautko normālu,lētāku nopirktu,jābrauc uz citām pilsētām.

  19
  3
 5. Pārsteidz.ka Pepko ir Alūksnē.Madonā.Balvos.bet Gulbenē arvien nav.

  13
  3
 6. Nu nav tai pepco nekā. Vienreiz uzvelkamas bērnu drēbītes? Tad jau humpalās labāk.

  10
  6
 7. Latvijā no Lidl arī tikai nosaukums. Ja atveroties tīklam bija kaut kādas akcijas, tad tagad galīgi nekā. Pat Lietuvas Lidlam pat ne tuvu nestāv.

  10
  2
 8. pretī maizes bijušajam ceptuvei būvēs veikalu,tikai nezinu vēl kādu.

 9. runājot par senukai un maju un dārzu,tad akciju ziņā senukai labāks,pluss tas ka buklets viņiem ir biezāks nekā musu majai un darzam,kur bieži atkārtojas vienas un tās pašas preces,bet veikals ir tik liels.lai vairāk preču grupas ir uz akcijām ,tad arī pirceju būs vairāk,jo lielāka daļ apērk tieši senukai.

 10. x, palaid laiku, Tev pulkstenis apstājies, gandrīz, 2 gadus atpakaļ.

 11. A kāpēc lizumā? Deutāc nopirka zemi, kuru pēc tam atpirkt pa eiropas naudu? Kā tad tur varētu būt pieejams darbaspēks? Tas taču ir stundas braucienā no Gulbenes! Vai tad ir Lizuma novads?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.