Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: 6 noderīgi ieteikumi pirmā auto iegādei

Jaunais autovadītājs ir statuss, ko iegūst pēc veiksmīgi nokārtota braukšanas eksāmena, neatkarīgi no autovadītāja vecuma. Pēc tam vien atliek iegūtās iemaņas pārvērst par prasmēm, bet to vislabāk izdarīt pie sava auto stūres. Nereti jaunais autovadītājs ar lielu dedzību ķeras pie sava pirmā auto meklējumiem, ļaujoties emocijām un neņemot vērā pragmatiskus spriedumus.

Vai prātīgi iegādāties pilnīgi jaunu automašīnu?

Lietpratēju ieteikums ir vispirms tomēr iegādāties lietotu automašīnu. Pēc tiesību nokārtošanas reti kurš jaunais autovadītājs uzreiz izceļas ar meistarību uz ceļa. Jārēķinās ar dažādiem starpgadījumiem, kuru sekas var būt skrāpēts auto sāns, ieplīsis lukturis, iebuktēts bampers. Tas arī ir iemesls, kādēļ šajā gadījumā lietots auto būs piemērotāka izvēle.

Kam pievērst uzmanību, iegādājoties auto?

Vēlēšanās nopirkt labu un ne pārāk dārgu auto ir katram autovadītājam. Lai tas izdotos, vajadzīgas zināšanas un arī veiksme. Pirmā auto iegādē daudz kas var noiet greizi, īpaši, ja par automašīnām neko daudz nesaprotat.

Izvēli sāciet ar auto entuziastu portāliem, kur iespējams iegūt daudz noderīgas informācijas par dažādiem auto modeļiem! Pēc tam apmeklējiet auto pārdošanas lapas internetā! Iespējams, konstatēsiet, ka dažas pārdošanā izliktās automašīnas tur uzkavējas ilgāk nekā citas. Izdariet secinājumus un procesu turpiniet! Galvenais ir nemest plinti krūmos, ja auto, kas šķitis labs, ātri vien tiek nopirkts. Nākamais, iespējams, jau būs Jūsu īstais.

Auto cena

Lietotu auto iespējams iegādāties arī par salīdzinoši zemu cenu, tomēr jāņem vērā, ka šāda automašīna, visticamāk, būs ar kādu lielāku vai mazāku defektu. Lielisks variants ir mazlietotas automašīnas iegāde ar pirmreizēju reģistrāciju Latvijā.

Ja esat jaunais autovadītājs ar stabiliem ienākumiem, tad jums ir iespēja savā īpašumā iegūt kvalitatīvu automašīnu, kas nebūs tik dārga kā jauna, taču ar labu komplektāciju un, iespējams, pat ar garantiju.

Auto ekspluatācijas izmaksas

Ja noformēts aizdevums auto iegādei, jārēķinās, ka ikmēneša kredītmaksājums būs tikai viens no ar auto iegādi un uzturēšanu saistītajiem tēriņiem. Par izdevumiem, kas saistīti ar auto uzturēšanu, jaunais autobraucējs mēdz piemirst, tomēr ilgākā periodā jārēķinās ar daudziem maksājumiem, piemēram:

  • Degviela;
  • Auto apdrošināšana (OCTA un KASKO);
  • Sezonai piemērotas kvalitatīvas riepas un ar to nomaiņu saistītās izmaksas;
  • Tehniskā apskate;
  • Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis;
  • Automašīnas apkope;
  • Vairāk vai mazāk regulāri remonta izdevumi.

Automašīnas vizuālais izskats un komplektācija

Izvēlieties auto ar koptu salonu un bez acīmredzamiem virsbūves defektiem! Ja šķiet, ka izskats neatbilst nobraukumam, no pirkuma labāk atteikties vai veltīt laiku padziļinātai automašīnas pārbaudei dažādās datubāzēs! Automašīnas vizuālā apskate noteikti jāveic gaišā dienas laikā, pievēršot uzmanību auto krāsojumam. Ja kāda auto daļa krāsas ziņā nedaudz atšķiras, iespējams, tā tikusi labota pēc auto negadījuma.

Būtiski arī noskaidrot, vai automašīnai ir tādas svarīgas lietas kā rezerves ritenis, ugunsdzēšamais aparāts, domkrats un aptieciņa. Nav garantijas, ka šīs lietas Jūsu noskatītajā spēkratā patiešām atradīsies, bet Jūs varat vienoties ar pārdevēju, ka šīs lietas tiek atstātas automašīnā, lai Jums pēc tam tās nebūtu jāgādā atsevišķi.

Noteikti arī jāpārliecinās, ka automašīnai ir rezerves atslēgu komplekts.

Automašīnas tehniskais stāvoklis

Svarīgi izvēlēties Latvijā reģistrētu auto ar nesen izietu tehnisko apskati. Pirms pirkšanas noteikti veiciet testa braucienu. Papildu drošībai, ja vien tā nav mazlietota automašīna no salona, auto pārbaude pirms pirkšanas uzticamā autoservisā ir obligāts priekšnosacījums.

Automašīnas vēstures pārbaude

Izplatītākais veids, kā saņemt papildinformāciju par Latvijā reģistrētu auto, ir auto pārbaude pēc valsts reģistrācijas numura. Šāds pakalpojums pieejams gan Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojā (LTAB), gan arī CSDD. Ceļu satiksmes un drošības direkcijā iespējams saņemt visu informāciju par veiktajām automašīnas tehniskajām apskatēm, kā arī automašīnas reālo nobraukumu – protams, ar nosacījumu, ka spēkrats pirms tam bijis reģistrēts Latvijā.

Pirmā auto iegāde ir satraucošs process, taču, lai ātri vien nenāktos vilties, ir svarīgi izvēlēties savām prasmēm un finansiālām iespējām piemērotu auto. Tā, piemēram, ideāla jaunā autovadītāja izvēle var būt mazlietots auto ar priekšējo riteņu dzinēju. Ja parkošanās sagādā grūtības, labāk dot priekšroku mazāka izmēra automašīnai.

Un, protams, vissvarīgāk ir turpināt vingrināties, lai pie stūres justos arvien pārliecinošāk.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.