Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Galvenie ieguvumi, strādājot būvniecības nozarē

Ir vairāki iemesli, kādēļ plānojot karjeras maiņu, ir vērts apsvērt darbu būvniecībā. Lasiet un uzziniet, kādi tie ir!

Darba samaksa

Lai gan atalgojums atkarīgs no vairākiem faktoriem, piemēram, darbinieka pieredzes un izglītības, ieņemamā amata un dzīvesvietas, šajā jomā ir vietas izaugsmei un parasti darbs būvniecībā ir labi apmaksāts.

Izaugsmes iespējas

Būtiski arī, ka būvniecības nozarē vajadzīgi dažāda līmeņa darbinieki, turklāt šeit ir iespējama strauja karjeras izaugsme.

Darba pieejamība

Vēl kāds būtisks faktors – būvniecības projekti tiek īstenoti visur, ne tikai lielākajās pilsētās, līdz ar to darbu ir iespējams atrast tuvu pašreizējai dzīvesvietai.

Darbs, ar ko lepoties

Būvniecības nozarē strādājošie lepojas ar savu darbu, jo zina, ka tas palīdz sabiedrībai. Šajā jomā strādājošie būvē birojus, kur cilvēki strādā, un mājas, kur cilvēki dzīvo. Arī skolas, slimnīcas un daudz ko citu, kas ir būtisks, lai kopiena attīstītos.

Iespēja būt daļai no kaut kā paliekoša

Viens no būtiskākajiem ieguvumiem ir tas, ka darbs būvniecībā dod iespēju būt daļai no kaut kā paliekoša – ēkas ir nozīmīgi ilgtermiņa projekti.

Ko ņemt vērā sākot strādāt būvniecībā?

Lai arī darbs šajā nozarē sniedz daudz ieguvumu, tas nav piemērots visiem. Ja apsverat iespēju strādāt šajā nozarē, ņemiet vērtā vairākus faktorus:

  • Apmācības ir svarīgas. Lai arī šajā nozarē darbu var uzsākt bez īpašas pieredzes, tomēr noderēs apmācības, kas ļaus pilnveidot zināšanas un prasmes
  • Pieredze ir priekšrocība. Iepriekšēja pieredze ne vienmēr ir svarīga prasība, tomēr tā ir priekšrocība. Protams, tas nenozīmē, ka cilvēkiem bez pieredzes nav nekādu iespēju – svarīga tik un tā ir apņēmība un pareizā attieksme
  • Tas nav vienkāršākais un drošākais darbs. Par drošības risinājumiem tiek domāts pastiprināti, tomēr darbs būvniecībā ir bīstams, tādēļ Jums jāizvērtē visi riski
  • Vēlme mācīties ir panākumu atslēga. Vēlme apgūt jaunas lietas ir panākumu atslēga arī šajā nozarē
  • Fiziskā sagatavotība. Noteikti jānovērtē arī sava fiziskā sagatavotība un veselības stāvoklis.

Darbs būvniecības nozarē sniedz daudz iespēju. Izvērtējiet savas iespējas un apskatiet aktuālās vakances!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.