Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Kādas ir aptuvenās dzīvokļa remonta izmaksas?

Lai arī cik ļoti mēs censtos un cik finanses ieguldītu, diemžēl ar laiku mājoklis nolietojas, kā rezultātā tam ik pa laikam nepieciešama atjaunošana vai remonts. Remonts ir nopietns lēmums, kas rūpīgi jāpārdomā. Viens no aktuālākajiem jautājumiem, gatavojoties mājokļa remontam – cik tas izmaksā?

Protams, ikviens vēlas, lai gaidāmās izmaksas tiktu noteiktas pēc iespējas precīzāk, tomēr tas nav vienkāršs uzdevums. Dzīvokļa remonta izmaksas atkarīgas no daudz un dažādiem faktoriem – būvmateriālu un speciālistu cenām, dzīvokļa izmēriem, specifikas, plānotajiem remontdarbiem. Lai spētu noteikt aptuvenās izmaksas, šajā rakstā apskatīsim tuvāk faktorus, ar ko jārēķinās un jāņem vērā, veicot dzīvokļa remontu!

Plāns

Pirmais uzdevums, kad esat nolēmis, ka dzīvoklim nepieciešams remonts – izveidot plānu. Sasauciet ģimenes sapulci un kopīgi nolemiet, ko dzīvoklī vēlaties mainīt! Apdomājiet – nepieciešams vien uzlabot dzīvokļa vizuālo izskatu vai veikt tehniska rakstura darbus? Kas tieši jāatjauno un/vai jāremontē?

Ja dzīvoklim nepieciešami vizuāli uzlabojumi, remonta izmaksas nebūs lielas, jo šādus darbus lielākoties iespējams paveikt paša spēkiem, finanses veltot vien materiālu iegādei, savukārt, ja dzīvoklim nepieciešami tehniski uzlabojumi, rēķinieties ar lielākiem izdevumiem, kas saistīti gan ar materiālu iegādi, gan ar speciālistu algošanu.

Lai gan mūsdienās internetā pieejamas daudz un dažādas remontdarbu pamācības, mēs iesakām netaupīt un, ja kādos remontdarbos neorientējaties, algojiet speciālistu! Galu galā var nākties pārmaksāt, ja speciālista nolaidības dēļ izrādīsies, ka darbu nepieciešams veikt atkārtoti.

Būvmateriāli

Lai rastos pēc iespējas skaidrāks priekšstats par to, cik izmaksās dzīvokļa remontam nepieciešamie būvmateriāli, vadieties pēc plāna! Sākumā apskatiet plānu un apkopojiet, kādi materiāli nepieciešami, lai paveiktu darbus, pēc tam dodieties uz būvmateriālu veikalu un apskatiet šī brīža aktuālās cenas!

Lai ietaupītu, salīdziniet dažādu veikalu piedāvājumus – internetā ir dažādi salīdzināšanas rīki, kas palīdzēs atrast labāko cenu. Ja vēlies ietaupīt vēl vairāk, pastāv iespēja iegādāties lietotus materiālus no cilvēkiem, kas nesen veikuši remontu, vai būvmateriālu veikalu pārpalikumiem.

Pirms steidzat iegādāties dzīvokļa remontam nepieciešamos būvmateriālus, ieteicams sameklēt speciālistu, kam tiks uzticēts dzīvokļa remonts. Speciālists palīdzēs Jums apkopot nepieciešamos būvmateriālus un to izmaksas!

Speciālisti

Dzīvokļa remontam var būt nepieciešams piesaistīt tādus speciālistus kā krāsotājs, flīzētājs, santehniķis, elektriķis, pat arhitekts un interjera dizaineris. Atkarībā no kvalifikācijas un pieredzes, izmaksas par dažādu speciālistu algošanu var pamatīgi atšķirties – lai rastos pēc iespējas skaidrāks priekšstats par to, cik izmaksās dzīvokļa remontam nepieciešamo speciālistu algošana, atkal vadieties pēc plāna!

Sākumā apskatiet plānu un apkopojiet, ko varat paveikt paša spēkiem un kādus speciālistus nepieciešams algot, lai paveiktu darbus, pēc tam apziniet dažādas privātpersonas un uzņēmumus, lai salīdzinātu piedāvātās izmaksas!

Atcerieties un ņemiet vērā, ka speciālisti mēdz norādīt gan cenu par paveiktajiem darbiem, gan stundas likmi. Ieteicams izvēlēties apmaksu par paveiktajiem darbiem, jo tādā gadījumā gaidāmās dzīvokļa remonta izmaksas iespējams noteikt precīzāk. Turklāt, tā varēsiet būt drošs, ka speciālists nevelk darbus garumā, lai nopelnītu vairāk.

Lai nenāktos piedzīvot nepatīkamus pārsteigumus, apskatiet atsauksmes par izvēlētajiem meistariem! Varbūt kāds Jūsu paziņa zina uzticamus speciālistus, ar kuriem ir laba pieredze?

Tīrīšana

Vēl vienas no aktuālākajām izmaksām, veicot dzīvokļa remontu – mājokļa tīrīšana jeb atbrīvošanās no atkritumiem. Lielgabarīta atkritumus aizliegts izmest mājas atkritumu konteineros, līdz ar to tos nepieciešams nogādāt izgāztuvē, kas ir maksas pakalpojums. Bieži cilvēkiem nav piemērota transporta, līdz ar to tiek algots cilvēks, kurš to izdara patstāvīgi. Arī tas ir maksas pakalpojums.

Tas pats attiecas uz būvgružiem, kurus arī aizliegts izmest mājas atkritumu konteineros. Būvgružu izmešanai nepieciešams nomāt speciālu konteineru, kas var izmaksāt vairākus simtus.

Katram dzīvoklim un telpai ir sava specifika, katram cilvēkam ir savas vēlmes un vajadzības, līdz ar to ir ļoti sarežģīti noteikt dzīvokļa remonta izmaksas. Maksa par dzīvokļa remontdarbu veikšanu ir aptuveni 60-300 eiro par m2, savukārt maksa par būvmateriāliem ir aptuveni 20-100 eiro par m2.

Dzīvokļa remonts pieprasa pamatīgu finansiālu ieguldījumu. Ne visiem brīvi pieejamas šādas finanses, tādēļ bieži vien dzīvokļa remontam cilvēki izmanto kredīta iespējas. Ja arī Jūs plānojat veikt dzīvokļa remontu, taču pašreiz tam trūkst finanses, apskatiet Ferratum.lv piedāvājumu! Atcerieties, ka kredīts ir nopietnas saistības, tādēļ rūpīgi izvērtējiet savas iespējas to godprātīgi atmaksāt!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.