Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KAS BŪTU JĀZINA PAR JAUNO BIROJA ,,KOLĒĢI“ – KAFIJAS APARĀTU

Lai birojā būtu pozitīva un patīkama atmosfēra, reizēm pietiek tikai ar tik vienkāršu lietu kā kafijas aparātu. Kafijas pauzes satuvina cilvēkus un ir svarīga komunikācijas forma gan oficiālu satikšanās reižu laikā, gan kolēģu starpā. Kam jāpievērš uzmanība, lai jaunais kolēģis – kafijas automāts – veiksmīgi iekļautos kolektīvā?

1. Darbinieku skaits

Jo vairāk darbinieku, jo lielākas prasības attiecībā pret kafijas aparātu. Pirms kafijas aparāta iegādes, veiciet aptauju un noskaidrojiet, cik kafijas mīļu ir kolektīvā. Šādi jūs sapratīsiet, kāda ir situācija un tas palīdzēs pieņemt lēmumu. Neaizmirstiet par ciemiņiem, iespējams, arī viņus vēlēsieties pacienāt ar kafiju. Ciemiņu biežums arī ir svarīgs faktors kafijas aparāta izvēles procesā.

Ja birojā darbinieku, kuri dzer kafiju, ir maz, savukārt ciemiņi ierodas reti – ieteicami ir pusautomātiskie vai kapsulu kafijas aparāti.

Ja birojā darbinieku, kuri dzer kafiju, ir daudz, savukārt ciemiņi ierodas bieži – rekomendējami ir automātiskie vai profesionālie kafijas aparāti, ar kuriem var pagatavot kafiju ļoti ātri un lielos daudzumos. Ja uzņēmums ir liels, vajadzētu padomāt par vairāku aparātu iegādi.

2. Tehniskās īpašības un pārvalde

Vai kafijas aparāta pārvalde ir vienkārša? Vai vienkārša ir tā kopšana? Cik ietilpīga ir ūdens tvertne? Kafijas aparāti birojiem parasti ir ar maksimāli vienkāršu pārvaldes sistēmu, vienkāršāku apkopi, lai tiktu apmierinātas kolektīva prasības. Tāpēc ieteicami ir tieši birojiem pielāgotie kafijas aparāti.

Ja vēlaties vienkāršāku kopšanu – izvēlieties aparātus ar pašattīrīšanās programmu un tos, kuriem ir paziņojumi par to, kad laiks apkopei. Protams, reizēm vajadzēs tīrīt arī pašiem, bet šo procesu iespējams atvieglot.

Ūdens tvertne un jauda – biroju kafijas aparātus var aprīkot no 3 līdz 20 litrus lielām ūdens tvertnēm. Jo lielāks birojs jo ietilpīgāka tvertne būs vajadzīga. No aparāta jaudas atkarīgs, cik ātri tiks pagatavota kafija. Nelielam birojam pietiktu ar 1000 līdz 1500 W jaudu, savukārt lielākiem uzņēmumiem būtu jāizvēlas no 1500 W jaudīgie kafijas aparāti.

3. Kafijas dzērienu daudzveidība

Ko darīt, ja viens iecienījis melnu kafiju, cits latte kafiju un trešais kapučīno? Šādā gadījumā vislabāk būtu iegādāties tādu kafijas aparātu, kurš spētu pagatavot dažādus kafijas dzērienus. Ja lielākā daļa darbinieku nav kafijas dzērienu ar pienu cienītāji, pietiks ar vienkāršāku kafijas aparātu, kas gatavo espresso vai melnu kafiju.

Ja vēlaties kafijas aparātu, kas pagatavotu arī dzērienus ar pienu – piens ir viens no produktiem, kurš ātri bojājas, tāpēc veltiet pietiekošu uzmanību piena tvertnes vai piena putotāja tīrības uzturēšanai. Interesējieties arī par automātisko tīrīšanu.

Kafijas automāti birojiem – viens no ieguldījumiem, kā izrādīt rūpes par saviem darbiniekiem un viesiem. Tāpēc reizēm tā var kļūt par lielisku investīciju veiksmīgam nākotnes biznesam vai kā komandas saliedēšanas veids.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.