Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Matu krāsošana mājas apstākļos

Ikdienas steigā ne vienmēr ir iespējams ieplānot friziera apmeklējumu. Šādos gadījumos lieti noder matu krāsas, kuras var lietot arī mājas apstākļos. Lai gan mājās ir grūti radīt kardinālas izskata izmaiņas, piemēram, nomainot vienu matu krāsas grupu pret citu, taču ir iespējams veiksmīgi atjaunot un atsvaidzināt esošo matu krāsu. Lai matu krāsošana mājas apstākļos izdotos tikpat labi kā frizētavā, ir vērts pievērst uzmanību vairākiem būtiskiem aspektiem.

Kvalitatīvs produkta izvēle

Arī tad, kad krāsojat mājas apstākļos, labāk ir izvēlēties augstas kvalitātes profesionālu matu krāsu, kas nenovājinās matus, bet tieši otrādi – bagātinās tos ar dabīgām eļļām, vitamīniem un aminoskābēm. Vienmēr svarīgi izlasīt matu krāsas sastāvu, ja vēl nav parādījušies sirmi mati, priekšroku labāk dot bez amonjaka krāsām. Sastāva ziņā labāk izvēlēties tās matu krāsas, kurām ir pēc iespējas dabīgs sastāvs un kur ir mazāk to vielu, kas nelabvēlīgi ietekmē matus un galvas ādu.

Atbilstoša matu krāsas toņa izvēle

Lai arī jaunas matu krāsas izvēle ir ļoti personisks lēmums, tomēr ir vērts atcerēties, ka matu krāsai ir jāsaskan ar sejas ādas apakštoni un matu struktūru. Siltās krāsas labāk piestāvēs siltiem ādas apakštoņiem, savukārt, vēsas krāsas – vēsiem. Turklāt, matu struktūra ietekmē arī krāsas uzsūkšanās spēju un līdz ar to – tās gala izskatu. Sprogaini mati, salīdzinot ar plāniem un taisniem matiem, krāsu uzsūc daudz ātrāk, tādēļ labāk izvēlēties matu krāsu, kas ir nedaudz gaišāka un siltāka par pašreizējo toni.

Pareiza krāsošana

Rūpīgi izlasiet un ievērojiet lietošanas instrukciju. Lai pārliecinātos, ka matu krāsas tonis ir atbilstošs, vispirms nokrāsojiet nelielu un vizuāli nepamanāmu matu šķipsnu. Tikai pēc krāsas pārbaudes turpiniet visu matu krāsošanu. Šī pārbaude ļaus izvairīties no nevēlamām krāsas izmaiņām. Matu krāsošana ir jāsāk no matu saknēm, kur ir nepieciešams visvairāk krāsas. Pēc tam vienmērīgi ieķemmējiet nepieciešamo krāsas apjomu pārējos matos.

Nepārtraukts krāsošanas process

Pirms sākt krāsot matus,  sagatavojiet nepieciešamos instrumentus – otru rokas spoguli, aizsargcimdus, kā arī pārliecinieties, ka ir pieejams pietiekams apjoms krāsas un zināma krāsošanas secība. Visērtāk krāsas jaukšanai un krāsošanai izmantot otu un bļodveida trauku. Šāda iepriekšēja sagatavošanās ļaus nodrošināt vienmērīgu krāsas samaisīšanu un ieklāšanu matos, panākot kvalitatīvu rezultātu. Tomēr ir jāņem vērā tas, ka vislabāk ir izmantot stikla vai plastmasas traukus, jo metāla bļodā krāsvielas var oksidēties un mainīt toni.

Ādas aizsardzība no krāsvielām

Lai pasargātu ādu no krāsvielām, krāsošanas procesa laikā var izmantot salvetes, kā arī pirms krāsošanas ar caurspīdīgu cietas konsistences lūpu balzāmu apvilkt ap matu līniju un ausīm. Savukārt, rūpējoties par roku ādu, ir vērts atcerēties, ka cimdi ir nepieciešami ne tikai krāsas klāšanas, bet arī skalošanas laikā.

Mūsdienās matu krāsas pārsteidz savā daudzveidībā. Tās atšķiras gan pēc lietošanas veida, gan pēc sastāva. Visu nepieciešamo kvalitatīvai matu krāsošanai varat atrast interneta skaistumkopšanas preču veikalā Klipshop. Šeit ir gan profesionālas matu krāsas, gan parastās – nomazgājamās un izsmidzināmās, bez amonjaka vai uz eļļas bāzes. Ienāciet un atrodiet savu īsto krāsu, lieliskam rezultātam!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.