Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Laulību gredzenu nēsāšanas tradīcijas

Laulību gredzenu simbolika vairumā kultūru ir vienāda – tā parāda uzticību, mīlestību un būšanu kopā kā priekos, tā bēdās. Tomēr, paša gredzena izvēle, mūsdienu pasaules tradīcijās, var būt gana atšķirīga. Vieni pieturas pie klasiskiem zelta gredzeniem, citi par savu mīlestības simbolu izvēlas gredzenus ar interesanti dizainu, dārgakmeņiem un no dažādiem dārgmetāliem. Bet vai esiet kādreiz aizdomājies par to, kā radās šī simboliskā juvelierizstrādājuma tradīcija? Un kāpēc dažās kultūrās tā ir atšķirīga? 

Nemainīgas vērtības cauri laikiem 

Laulību gredzenu vēsture vijas gadsimtiem ilgi. Vēsture stāsta, ka pirmie, kas gredzenus izvēlējās kā mīlestības apliecinājumu, bija senie ēģiptieši. Tie apmainījās ar gredzeniem, kas bija savīti no niedrēm un kaņepājiem. Arī gredzenu nēsāšana nāk tieši no šiem laikiem. Ēģiptieši iesākuši nēsāt laulību gredzenu uz ceturtā pirksta un tam ir īpaša nozīme – no šī pirksta plūst vēna, kas ved tieši uz sirdi, tātad, no gredzena plūst mīlestība. Arī senie romieši un grieķi nēsāja laulību gredzenus, kas iesākumā tika veidoti no ādas, kaula vai ziloņkaula. Ar laiku bagātākie ļaudis laulību gredzenus sāka izvēlēties no zelta. Arī tradīcija nēsāt gredzenu uz ceturtā pirksta ir palikusi. Taisnības labad gan jāsaka, ka tikai daļa no pasaules nēsā gredzenu uz kreisās rokas. Vairums Eiropas valstu kā Vācija, Spānija, Norvēģija un arī Latvija, atzīst gredzenu nēsāšanu uz labās rokas, bet tas tomēr paliek jaunā pāra izvēle.  

Ilgmūžīgs dizains 

Protams, gaumes atšķiras un izvēles arī. Tomēr, būtiskākais, kas jāatceras izvēloties laulību gredzenu – tam jābūt ilgmūžīgam un dizainu jāizvēlas tādu, kas ikdienā nekļūs par uzkrītošu. Šeit gan jāatzīmē, ka katram šī izvēle ir sava, tieši tāpēc juvelierizstrādājumu tiešsaistes veikalā ‘Gredzentiņš’, piedāvājumā atradīsiet gan klasiskus, gan modernus gredzenus. Savu īsto gredzenu atradīs gan tie, kas dod priekšroku maziem kristāliņiem, gan tie, kas izvēlas ekstravagantākus dizainus. Tomēr, iesakām šo izvēli izdarīt pārim kopā, jo tas ir kopīgās mīlestības un solījuma simbols. Kā arī pārim ir iespējams izvēlēties vienotu dizainu un īpašu gravējumu, ar būtiskāko. Ieskaties Gredzentiņš piedāvājumā un atrodi savu īsto mīlestības solījuma simbolu. 

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.