Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: 10 populārāko bēru ziedu nozīme

Ziedi ir tradicionāls veids kā izteikt savu mīlestību un līdzjūtību. Kad cilvēki piedzīvo zaudējumu, viena no biežākajām lietām, kas jādara, lai paustu savu līdzjūtību, ir ziedu nešana uz bērēm. Ir tik daudz dažādu ziedu, tāpēc granīta izstrādājumu izgatavotājs “Granīta Piemineklis” www.granita-piemineklis.lv palīdzēs pieņemt īsto lēmumu, izvēloties pareizos ziedus šādai situācijai.

Daži no populārākajiem bēru ziediem ir lilijas, margrietiņas, rozes, orhidejas, lauvmutītes, neļķes, gladiolas, krizantēmas, īrisi un hortenzijas. Katram no šiem ziediem ir ļoti īpaša simboliskā nozīme, kas izveidojusies tautās. Pat katra zieda krāsas simbolizē kaut ko citu. Ziedu nozīmi dažādas tautas skaidro atšķirīgi, lielākoties ziedu skaidrojumi nāk no Austrumu tautām. Ieskatīsimies, kāda ir ziedu nozīmē mūsdienās.

Lilijas — eleganta izvēle, baltās lilijas ir populārākie bēru ziedi, kas simbolizē mieru, grāciju un cieņu.

Margrietiņas — baltas vai krāsainas margrietiņas ir populāra izvēle bēru pasākumu komplektēšanai ar citiem ziediem.

Rozes — rozēm ir gandrīz universāla mīlestības un cieņas nozīme, kas padara rozes par skaistu daļu no bēru ziedu kompozīcijas. Dzeltenās rozes ir vairāk piemērotas tuva drauga piemiņao, savukārt rozā rozes parāda grāciju. Klasiskās sarkanās rozes ir dziļas un ilgstošas mīlestības zīme.

Orhidejas – var izmantot orhidejas bēru ziedu kompozīcijā kā grieztus ziedus vai kā dzīvus augus. Rozā un baltās orhidejas visbiežāk izvēlētas bērēm.

Lauvmutītes — lieliski papildina lielāku ziedu izkārtojumus, jo tie simbolizē žēlastību.

Neļķes — neļķes bieži izmanto bēru ziedu kompozīcijās, jo tās aug dažādās krāsās un palīdz atbalstīt lielākus ziedus, piemēram, rozes un lilijas. Neļķe nozīmē valdzinājumu, atšķirību un mīlestību, taču katrai krāsai vēl ir atsevišķa simboliskā nozīme.

Gladiolas — Tā kā gladiolas aug ķekaros gar augstiem kātiem, gladiolas simbolizē spēku un integritāti. Tos sauc arī par “zobenu liliju”, jo nosaukums radies no latīņu vārda gladius, kas nozīmē zobems.

Krizantēmas — Austrālijā krizantēmas ir oficiālais Mātes dienas zieds, pateicoties angļu valodas vārdam chrysanthemums”, kas ietver vārdu “mum” un nozīmē “mamma”.

Beļģijā un Austrijā krizantēmu izmanto gandrīz tikai kā piemiņas ziedu, lai godinātu tuviniekus, un tas ir piemērotākais zieds novietošanai uz kapiem. Dažās Eiropas kultūrās krizantēmas pat apzīmē nāvi.

Īrisi — purpursarkano īrisu un zilo īrisu bieži izmanto kā karavīru bēru ziedus, jo tie pauž cieņu, cerību un ticību.

Hortenzijas — Hortenzijai ir plašs nozīmju klāsts, sākot no sirsnīgām emocijām un beidzot ar pateicību un lepnumu. Katra nozīme izriet no dažādiem kultūras uzskatiem un stāstiem.

Japāņu leģendas dēļ hortenzijas ir saistītas ar atvainošanos.

Viktorijas laikā hortenzijas uzskatīja par negatīvu augu un izmantoja, lai attēlotu lepnumu, lielīšanos vai iedomību. Hortenzijas saistītas ar lepnumu un iedomību, jo tām ir skaisti ziedi, bet ļoti maz sēklu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.