Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: 3 ikdienas paradumi, kā atvieglot kontaktlēcu lietošanu.

Kontaktlēcu lietošana, salīdzinot ar brillēm, ir daudz ērtāka. Lēcas neierobežo kustību brīvību un neietekmē arī vizuālo izskatu. Taču nepareizi izmantotas un tīrītas kontaktlēcas vai neievēroti redzes speciālistu ieteikumi var viegli izraisīt acs karinājumu un diskomfortu. Ar neatbilstoši tīrītām un uzturētām kontaktlēcām acī var nonākt baktērijas, kas var izraisīt dažādas infekcijas, radot diskomfortu un redzes izmaiņas. Tādēļ būtiskas ir ne tikai regulāras redzes pārbaudes vismaz reizi gadā, bet arī uzmanības pievēršana šķietami nenozīmīgiem ikdienas paradumiem. 

1. Kontaktlēcas nevar nēsāt visu laiku

Neskatoties uz mūsdienīgajiem, acij draudzīgajiem kontaktlēcas materiāliem un tām pievienotajām mitrinošajām sastāvdaļām, lēcas ir svešķermenis, kas var kairināt jutīgo acs virsmu. Tieši tādēļ tik svarīgi ir neaizmirst kontaktlēcas izņemt pirms gulētiešanas un ļaut acij atpūsties. Turklāt, nav ieteicams kontaktlēcas izmantot dušā vai peldoties, kā arī saaukstēšanās laikā, jo palielinās acs infekcijas riski.

2. Jāizmanto tikai piemērotus mazgāšanas un kopšanas līdzekļus

Acu infekcijas vai kairinājumu izraisa ar lēcām pārnestas baktērijas un kairinošas skaistumkopšanas līdzekļu sastāvdaļas. Tādēļ lēcu tīrīšanai ir jāizmanto īpaši šim nolūkam paredzēti kopšanas līdzekļi, kas nodrošina spēcīgu dezinfekciju, bet ir pietiekoši maigi acs jutīgajai virsmai.

Nedrīkst lēcu tīrīšanai vai samitrināšanai izmantot krāna ūdeni vai mutes siekalas. Baktērijas un kairinošas sastāvdaļas uz lēcām var nonākt arī no netīrām rokām, tādēļ būtiski ir tās pirms lēcu ievietošanas rūpīgi nomazgāt, neizmantojot lanolīnu saturošus mazgāšanas līdzekļus.

3. Jāseko līdzi derīguma termiņiem

Ja pašu lēcu vienas dienas, nedēļas vai mēneša derīguma termiņi tiek ievēroti rūpīgi, tad bieži tiek aizmirsts, ka arī lēcu glabāšanas konteineriem un kopšanas līdzekļiem ir drošas lietošanas intervāls, ko nav vēlams pārsniegt.

Uzglabāšanas konteinerus ir vēlams nomainīt vismaz reizi trijos mēnešos, bet kopšanas šķidrumu ir jābeidz lietot vienu mēnesi pēc iepakojuma atvēršanas pat tad, ja tajā vēl ir palicis šķidrums. Turklāt, svarīgi ir atcerēties arī to, ka kopšanas šķīdumu neizmanto atkārtoti.

Dr.Lensor tiešsaistes interneta veikalā www.lensor.eu ir iespējams ērti un ātri pasūtīt daudzveidīgu kontaktlēcu un to kopšanas līdzekļu klāstu. Gadījumā ja rodas jautājumi, interneta veikalā ir pieejams konsultācijas čats, kā arī var sazināties ar speciālistiem telefoniski un saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.