Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: 5 iemesli, kāpēc mūsu dzīvē ir nepieciešamas rotaslietas.

Kāds vēlmi rotāties un pirkt skaistas rotaslietas varētu saukt pat aizraušanos, vēlmi izcelties, cits par aizraušanos, dziedinošām zālēm vai vienkāršu dzīves prieku. Rotāties vienlīdz patīk abu dzimumu pārstāvjiem – veikalos ir iegādājami gan gredzeni sievietēm, gan tikpat labi arī izteikti vīriešu gredzeni.

Un tomēr, vēlmi nopirkt sev jaunu gredzenu, auskarus vai kaklarotu nevajadzētu uztvert kā kaut ko negatīvu, tieši otrādi – ar rotaslietām mēs spējam identificēt sevi, izcelt savas vēlmes un remdēt vajadzību pēc noteiktām emocijām, iespaidiem. Grezni, smalki vai tieši pretēji – lieli, ekspresīvi rotājumi, dārglietas spēj remdēt dziļas alkas, mierināt, atgādināt par patīkamiem notikumiem un cilvēkiem. Tiem ir liels spēks, kas sakņojas pagātnē un nākotnē, tāpēc ielūkosimies, kāpēc rotaslietas ir noteikti vērts valkāt un ko tās mums dod.

Rotaslietas veido saikni ar cilvēkiem mūsu dzīvē

Viens no nozīmīgākajiem juvelierizstrādājumiem, kas mums saistās ar otru cilvēku, ir laulāto gredzeni. Gredzenu mīšana vai dāvināšana bieži vien asociējas ar mīlestību, un mūsdienās savu ceļu uz sievietes sirdi ir atraduši arī saderināšanās gredzeni. Baltais zelts, platīns vai sudrabs – tam patiesībā nav būtiska nozīme, svarīgi, lai rota pati par sevi spēj veidot spēcīgu saikni ar otru cilvēku.

Otrs piemērs – skolas vai studiju laika gredzeni, draudzības simboli rotu veidolā. Daudziem no mums mājās ir rotaslietas – gredzeni, piespraudes vai kas cits -, kuras noteikti asociēsies ar konkrētiem cilvēkiem un noteiktu dzīves posmu no mūsu pagātnes. Tas ir veids, kā daudzi izvēlas iemūžināt sajūtas, iespaidus, cilvēkus vienā vienīgā, nelielā priekšmetā. Pārsteidzoši, ka pat pēc vairākiem gadiem šāds mazs gredzens var izsaukt spilgtu emociju gammu.

Rotaslietas aizved mūs ceļojumā uz pagātni

Dāvana mums vienmēr saistās ar tās dāvinātāju. Kad esam saņēmuši kādu īpašu rotu, kuru mums uzdāvinājis mīlošs cilvēks, katru reizi to valkājot vai pat nejauši ieraugot šo rotaslietu starp citām lietām, mēs iedomājamies par šo cilvēku. Tas mirklis, kad dāvanā saņemam, piemēram, zelta rotaslietas, iemūžina tā brīža emocijas – mīlestību, prieku, sajūsmu. Rotas palīdz restaurēt skaistākos vai varbūt ne tik ļoti, mūsu dzīves mirkļus, kad jutāmies lieliski, satraukti, saņemot šādu dāvanu.

Rotaslietas var arī atgādināt par svarīgiem dzīves notikumiem, kuros šīs rotas “piedalījās”: kristības, kāzas, izlaidums, ceļojums, svētku rīts. Rotaslietas sievietēm var atgādināt par pirmo mīlestību, bet vīriešiem – par profesionāliem sasniegumiem.

Rotaslietas palīdz atgūt prieku un justies iekārojamiem

Ir brīži, kad mēs neesam apmierināti ar savu ārējo izskatu, vai tas būtu apģērbs, vai arī matu sakārtojums. Taču rotaslietām un juvelierizstrādājumiem piemīt spēja padarīt mūs atkal skaistus. Sevis izdaiļošana dažreiz nostrādā labāk nekā mēģinājums pasmaidīt savam atspulgam spogulī – tas ir kā malks svaiga gaisa, kas uzmundrina un liek justies labāk. Slikta diena var likt justies nogurušiem un īgniem, tieši tāpēc neliels mirdzums ausīs, ap roku vai uz pirktsta noteikti palīdzēs sajusties skaistāk, iekārojamāk, seksīgāk.

Rotaslietas dod spēku un apbalvo

Balvas un trofejas neizskatās tikai kā mazas zelta statujas. Arī zelta rotaslietas tiek dāvinātas, lai atzinīgi novērtētu sasniegumus un atgādinātu, cik spēcīgi un mērķtiecīgi mēs esam savā apņēmībā un neatlaidībā.

Goda un valsts mēroga goda zīmes, ordeņi godina cilvēkus ar piespraudēm un medaljoniem. Olimpiādē godina izcilākos sportistus ar medaļām. Par izciliem sasniegumiem skolā, studiju laikā, paaugstinot amatā vai saistībā ar citu mērķu sasniegšanu mēs varam saņemt un dāvināt citiem rotaslietas, un tas ir fantastisks veids, kā atgādināt – jums ar sevi ir jālepojas! Katru reizi, valkājot šādas rotas, mēs zināsim, ka mūsu spēkos ir izdarīt visu, ko vēlamies. Kad jūtamies spēcīgi un enerģijas pilni, mēs varam izaicināt sevi sasniegt daudz augstākus mērķus.

Rotaslietas dziedē un palīdz īstenot nodomus

Daudzi uzskata, ka dabiskajiem elementiem, tostarp metālam un dārgakmeņiem, ir ārstnieciskas īpašības. Tiek uzskatīts, ka zeltam ir pretiekaisuma, pretnovecošanās un nomierinoša iedarbība. Sudrabu mēdz izmantot, lai vairotu spēku un izturību, un cīnītos pret infekcijām un slimībām. Emocionālā līmenī jau sen tiek uzskatīts, ka dārgakmeņiem ir milzīgs, intensīvs spēks, kas palīdz tā valkātājam tikt galā ar emocionālām grūtībām. Mēļo, ka smaragdi palīdz būt lojālam, orientētam uz to, ko saka sirds, un izdarīt izvēli, vadoties pēc mīlestības un līdzjūtības. Par rubīniem savukārt saka, ka tie palīdz atklāt aizraušanos, pārliecību, azartu un drosmi.

Pavisam iespējams, ka ir kāds dārgakmens, kas palīdzēs sasniegt jūsu vēlamo rezultātu. Un pat ja jums šķiet, ka dziednieciskās akmeņu un metāla īpašības ir pilnīgas muļķības, tad atgādinājums rotaslietas veidolā par jūsu mērķi būs labs progresa virzītājs.

Sirds seko mūsu nodomiem, tāpēc rotaslietas var būt lielisks atgādinājums par to, uz ko mēs dzīvē tiecamies. Kad mēs jūtamies veseli, skaisti un laimīgi, mēs arī citiem dāvājam vairāk labestības. Izvēlieties savu dziedējošo rotaslietu jau tagad!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.