Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: 5 kļūdas, ko pieļaujam tīrot zobus

Zobu tīrīšana ir svarīga labas zobu veselības uzturēšanas sastāvdaļa. Uzliec zobu pastu uz zobu birstes, izmazgā, izskalo un darīts! Vienkārši, vai ne? Taču patiesībā ir vairākas kļūdas, ko cilvēki pieļauj un tās ietekmē tīrīšanas efektivitāti, tāpēc zobārstniecības klīnika “Prime Dental” www.primedental.lv sagatavojusi 5 visbiežāk pieļautās kļūdas zobu tīrīšanā. Lai arī cik viegli tas varētu šķist, tikai daži no mums tīra zobus kvalitatīvi. Par laimi, kļūdas var labot.

Pareiza zobu birstes izvēle

Zobu birstei ir jābūt ar mīkstiem sariem. Sariem ir jāspēj saliekties tā, lai tie varētu nokļūt nedaudz zem smaganas.

Svarīgs ir arī sukas galviņas izmērs, it īpaši, ja ir mazāka mute, jo pretējā gadījumā birstīte nevarēs labi iztīrīt aizmugurējos zobus. Birstēm ir arī dažāda izmēra rokturi un dažādi leņķi. Daži ir elastīgāki nekā citi. Dažreiz cilvēki domā, jo cietāki ir sari, jo vairāk tie iztīrīs, bet tā ne vienmēr ir taisnība. Mīkstie sari tīra ļoti efektīvi, pat vairāk nekā cietie sari. Cietie sari var sabojāt zobu struktūru vai ar laiku veicināt smaganu asiņošanu.

Stingrāka nenozīmē labāk

Viena no lielākajām problēmām ar ko zobārsti saskaras, dzirdot par pacienta zobu tīrīšanas paradumiem, ir tā, ka pacienti mēģina pārāk stipri notīrīt zobus. Aplikums ir mīksts un irdens, tāpēc tas nav jāberž, it kā mēģinātu notīrīt vannas istabas flīzes.

Steigšanās

Tīrīšana jāveic divas reizes dienā, katru reizi 2 minūtes. Bet, piemēram, kavējat skolu vai darbu, vai vēlme vakarā iet gulēt, tāpēc reizēm tiek izlaista zobu mazgāšana.

Lai disciplinētu sevi, uzstādi taimeri un iestati to uz 2 minūtēm.Vai uzliec austiņās dziesmu. Vidējais dziesmas ilgums ir 2–3 minūšu diapazonā.

Zobu birste jāmaina ik pēc 3 mēnešiem

Ja redzi izmaiņas saros — tie ir mainījuši krāsu, saliekti vai izskatās netīri, ir pienācis laiks to nomainīt. Tā zaudē savu efektivitāti, tāpēc to nepieciešams mainīt ik pēc 3 līdz 4 mēnešiem. Uzglabā to atvērtā traukā, lai neļautu vairoties pelējumam vai baktērijām, kad tā ir slapja.

Jātīra arī smaganu līnija

Baktērijas krājas arī vietā, kur zobs saskaras ar smaganām. Mēs bieži aizmirstām par šo apvidu. Katram ir apmēram 2 milimetru dziļa smaganu audu līnija, tātad jāizvēlas zobu birste ar sariem, kas spēs saliekties.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.