Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: 6 faktori, kas jāņem vērā, iegādājoties spiningu

Publicitātes foto.

Spininga izvēle no sākotnēji var šķist vienkāršs uzdevums. Tomēr pieredzējuši makšķernieki zina, ka makšķeres īpašības un kvalitāte ir tas, kas atšķir lielisku makšķerēšanas pieredzi no viduvējas. Bet kā zvēlēties sev piemērotāko spiningu? Aplūkosim 6 faktorus, kas palīdzēs atvieglot izvēli.

Jūsu iepriekšējai makšķerēšanas pieredzei ir liela nozīme spininga izvēlē. Iesācējam makšķerniekam var būt labāk piemērota daudzpusīgāka makšķere, ar ko ir viegāk apieties. Šim nolūkam piemērotāka ir vidēja garuma un jutīguma makšķere, kas ļauj makšķerēt dažādos apstākļos. Pieredzējušam makšķerniekam tomēr svarīga ir specifiskāka makšķere, kas ir piemērota konkrētam makšķerēšanas stilam vai vēlamā loma sugai.

Makšķeres garums

Spininga garums parasti ir no 1,5 līdz 3,5 metriem. Kopumā īsākas makšķeres ir precīzākas, bet paredzētas makšķerēšanai īsākos attālumos, savukārt garākas makšķeres nodrošina lielāku mešanas diapazonu un lielāku jaudu.

Materiāls

Lielākā daļa makšķeru ir izgatavotas no grafīta, stikla šķiedras vai to maisījuma. Grafīts ir vieglāks un jutīgāks, tāpēc vairāk piemērots makšķerēšanai ar gumijas mānekļiem. Tomēr stikla šķiedras makšķeres ir stiprākas un elastīgākas, labi piemērotas spiningošanai un makšķerēšanai ar klasiskajiem metāla mānekļiem.

Cena

Tāpat kā citās jomās, arī makšķerēšanā darbojas princips, ka pirmajiem pārdzīvojumiem nav labi pirkt dārgāko aprīkojumu. Bieži vien iesācēji nezina, kā apieties ar profesionālu aprīkojumu, un var ātri to salauzt. Tomēr nav vērts izvēlēties arī lētāko variantu, jo neviens makšķernieks nevēlas palaist garām savu mūža labāko lomu tikai tāpēc, ka ekipējums nav tam piemērots. Tāpēc kvalitatīvs aprīkojums bieži vien ir vērtīgs ieguldījums. Tomēr, ja jums nav finansiālas iespējas iegādāties atbilstošu aprīkojumu, jums var palīdzēt “ESTO” elastīgie norēķinu risinājumi ar patēriņa kredīta iespējām. Atrodiet sev piemērotu veikalu “ESTO Market”, kur iespējams izvēlēties labāko aprīkojumu un apmaksāt to pa daļām, vadoties pēc sev vēlama maksājumu grafika. Piemēram, ar “ESTO” trīsdaļīgo maksājumu risinājumu kopējās izmaksas iespējams sadalīt trīs vienādās daļās un tās segt 3 mēnešu laikā. Un bez papildu maksas!

Komforts

Lai arī ļoti individuāli, taču pirms makšķeres iegādes būtu ieteicams to paturēt rokās un izmēģināt. Dodoties makšķerēt, to vairākas stundas nāksies turēt rokās vienādā pozā, tāpēc neērta makšķere var pārāk ātri nogurdināt rokas.

Makšķeres vadāmība un reakcija

Ar viegli vadāmu makšķeri iespējams atpazīt katru mānekļa kustību un akmeni, ar kuru māneklis nonāk
saskarē. Tas ir svarīgi, ķerot noteikta veida mazākas vai bailīgākas zivis. Tomēr, ja makšķere ir pārāk jutīga, iesācējs makšķernieks var sajaukt katru viļņa kustību ar zivi, tādējādi priekšlaicīgi uzsākot mānekļa izcelšanu no ūdens.

Visbūtiskāk ir apzināties, ka pareizā spininga izvēle ir atkarīga no personīgajām vēlmēm un no tā, kur un kādu zivi plānojat noķert. Ja vēlaties iedziļināties spiningošanas pasaulē, būtu prātīgi konsultēties ar dažiem pieredzējušiem makšķerniekiem, lai saņemtu padomus. Lai arī spiningu izvēle ir liela, ir svarīgi ar kaut ko sākt, un, izbaudot makšķerēšanas procesu, nāks arī nepieciešamās zināšanas un pieredze tālākā inventāra izvēlē.

Vairāk par to, kā “ESTO” spēj palīdzēt jūsu iecienītāko zīmolu makšķeru izvēlē, lasiet šeit.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.