Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: 7 naudas taupīšanas padomi jaunajiem vecākiem

Mazuļa ienākšana ģimenē ir skaists notikums, kas saistās ar priekpilnām emocijām, tomēr tas nenoliedzami ietekmē visu dzīvi – tostarp arī naudas tērēšanas ieradumus. Kā rīkoties, lai kopābūšanas prieku ar savu mazuli jaunajiem vecākiem neaizēno domas par arvien pieaugošajām vajadzībām un ierobežotajām finansēm?

Šeit ir naudas taupīšanas padomi jaunajiem vecākiem, kas palīdzēs labāk samērot ģimenes vajadzības ar iespējām.

Kā ietaupīt naudu jaunajiem vecākiem? – 7 noderīgi padomi

Plānojiet ģimenes budžetu

Neatkarīgi no tā, vai budžeta plānošana Jums ir bijusi ierasta prakse jau iepriekš vai arī gudrāka personīgo finanšu pārvaldīšana kļuvusi aktuāla tikai tagad – līdz ar bērniņa ienākšanu ģimenē, šis var būt īstais brīdis, lai iegūtu skaidrību, cik daudz naudas Jums ir un kādas ir Jūsu vajadzības šobrīd. Ir skaidrs, ka, ienākot ģimenē mazulim, mainās arī prioritātes un tām ir jāpielāgo visi turpmākie naudas tērēšanas paradumi.

Ģimenes budžeta plānošanas process sākotnēji var aizņemt diezgan naudas laika, īpaši, ja tas iepriekš nav darīts, tomēr tā ir viena no pamatlietām, ar ko būtu jāsāk, lai iegūtu lielāku skaidrību par savām vajadzībām un iespējām. Un tikai tad, kad tas ir paveikts, ir zināma Jūsu ģimenes reālā finansiālā situācija un tas ir aktuāli, Jūs varat sākt domāt par sev piemērotām naudas taupīšanas iespējām.

Ietaupiet laiku un naudu iepērkoties internetā

Jaunajiem vecākiem jārēķinās ar visdažādākajiem pirkumiem, kas saistīti ar bērnu – sākot no drēbītēm un ratiņiem, beidzot ar ikdienišķiem aprūpes piederumiem, bez kā iztikt nav iespējams.

Domājot par to, kā un kur var sagādāt visu nepieciešamo, neaizmirstiet par iespējām, ko sniedz internets. Iepirkšanās iespējas internetā ir patiešām daudzveidīgas – tas ir veids kā ātri atrast visu vajadzīgo, kā arī izmantot izdevīgākos piedāvājumus, lai samazinātu izmaksas. Iepirkšanās internetā ļauj ietaupīt laiku un naudu, turklāt tā ir lieliska alternatīva klātienes veikalu apmeklējumam arī tāpēc, ka Jums nav jādodas ārpus mājas, kas kopā ar mazuli mēdz būt sarežģīti un nogurdinoši.

Nošķiriet vajadzības no vēlmēm

Kad runa ir par mazuļiem paredzētajām lietām, vecākiem ir viegli apjukt, jo, apskatot plašo veikalu piedāvājumu un vilinošās bērnu preču reklāmas, var sākt šķist, ka bērniņam patiešām tas viss ir nepieciešams. Rezultātā vecākiem var sanākt iztērēt daudz naudas par bērnu precēm un citām lietām, bez kā patiesībā itin labi var iztikt.

Viena no kategorijām, kur vecāki bieži vien pārtērējas, ir mazuļa apģērba iegāde. Visi tie mazie krekliņi, jaciņas un bikšeles veikalu plauktos šķiet patiešām glīti, bet vienmēr pirms kārtējās emocionālās iepirkšanās vajadzētu apdomāt, kas bērniņa garderobē jau ir atrodams un vai tiešām ir vajadzīgs vēl viens līdzīgs apģērba gabals, kas, ņemot vērā, ka bērni aug ļoti ātri, drīz vien kļūst par mazu.

Tas, protams, attiecas arī uz citām preču grupām – tās var kalpot Jums un Jūsu bērna ērtībām, tomēr vienmēr ir vērts rūpīgi apdomāt, kam un cik daudz naudas tērējat.

Apskatiet mazlietotu preču piedāvājumu

Turpinot par to, cik daudz iespējams ietaupīt, iepērkoties pārdomāti, noteikti jāpiemin ir arī mazlietotu preču piedāvājums. Tieši tādēļ, ka bērni nereti izaug ātrāk nekā spēj novalkāt apģērbu un nolietot ratiņus, autosēdeklīšus un citas lietas, ir vērts padomāt par to, vai neizmantot to savā labā un savam bērniņam vajadzīgo nepameklēt arī mazlietotu preču piedāvājumos.

Sludinājumu portālos, sociālo tīklu grupās, tirdziņos un mazlietotu preču tirdzniecības vietās bieži vien var atrast īstas pērles, kas ļaus Jums parūpēties par savu bērnu, vienlaikus ļaujot ietaupīt Jūsu finanses.

Starp citu, vēl viens no veidiem, kā samazināt izmaksas, ir vispirms pārskatīt savus krājumus un pārdot lietas, kas ir labā stāvoklī, bet Jums vairs nav vajadzīgas. Tās var būt bērnu drēbītes, ratiņi un mantas, kas Jums vairs nav aktuālas, bet kādam citam noderēs. Naudu, ko saņemsiet no ietirgotā, varēsiet izmantot, lai iegādātos šobrīd vajadzīgo.

Dodiet priekšroku kvalitātei, nevis labi zināmam zīmolam

Kad runa ir par mazulim nepieciešamo lietu iegādi, ir svarīgi izvēlēties kvalitāti. Tomēr to ne vienmēr nodrošina tikai labi zināmi zīmoli. Bieži vien mazāk zināmas preču zīmes piedāvā līdzvērtīgu produktu par mazāku cenu. Jums tā ir iespēja ietaupīt!

Esiet gatavi neparedzētām situācijām

Kad jāparūpējas ne vien par sevi, bet arī atvasi, ir svarīgi, lai būtu finansiālā drošība – lai naudas pietiktu visam vajadzīgajam un būtu pieejams risinājums arī neparedzētās situācijās. Plānojot budžetu, vērts padomāt arī par uzkrājuma veidošanu, kas noderēs brīdī, kad pārsteigs neparedzēti tēriņi.

Palieliniet savus ienākumus

Lai arī naudas taupīšanas padomi var būt ļoti noderīgi un ļaut Jums bez raizēm rūpēties par savu mazuli, tomēr ir vēl kāds variants, ko var apsvērt – iespējas palielināt savus ienākumus. Tas var būt kāds no mājām veicams darbs, ko veikt brīžos, kad bērniņš guļ. Tāpat ir arī dažādas biznesa idejas ar minimāliem naudas ieguldījumiem, kas veiksmes gadījumā nesīs papildinājumu Jūsu ģimenes budžetā.

Protams, tas viss prasa laika ieguldījumu, tādēļ rūpīgi jāizvērtē, vai tas būs pa spēkam, lai beigu beigās vēlme nopelnīt neradītu pārāk lielu stresu un nogurumu, jo, kamēr bērns ir mazs, viņa un arī jaunās māmiņas labbūtība ir ģimenes prioritāte.

Kā redzams, ir dažādi veidi, kā tikai nedaudz mainot ikdienas ieradumus un pieņemot gudrākus lēmumus, ir iespējams samazināt tēriņus. Izvērtējiet, kuri padomi noder Jums vai ieviesiet paši savas stratēģijas, lai sasniegtu vēlamo rezultātu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.