Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Ar ko sākt, izvēloties atjaunīgos energoresursus?

Atjaunīgo energoresursu izmantošana kļūst arvien aktuālāka. Tā palīdz ne vien samazināt resursu izdevumus, bet arī cīnīties pret klimata pārmaiņām, samazinot siltumnīcefekta gāzu emisijas. Alternatīvās enerģijas izmantošana uzņēmumos ir tālredzīgs solis, kurš prasa dažādu svarīgu faktoru izvērtēšanu. Tāpēc pirms padariet savu biznesu videi draudzīgāku, pievērsiet uzmanību vairākiem būtiskiem aspektiem.

Izvērtējiet savus resursu patēriņa paradumus

Pirms izvēlieties atjaunīgos energoresursus, izvērtējiet savus resursu patēriņa paradumus, novērtējot to apjomu un izmaksas. Jo lielāks ir resursa patēriņš, jo ātrāk atmaksāsies videi draudzīgāku risinājumu ieviešana. Pievērsiet uzmanību elektrības un apkures patēriņam, izvērtējot, kurš no alternatīvās enerģijas avotiem un iekārtām ir piemērotākais risinājums jūsu gadījumā. Tāpat ieteicams ņemt vērā arī nākotnes plānus, ja, piemēram, plānojat paplašināt uzņēmuma ražošanas telpas, kas radīs lielāku elektrības patēriņu. Fosilā kurināmā iekārtas variet aizstāt ar siltumsūkni vai saules kolektoru, savukārt, elektroenrģijas izmaksas variet samazināt, uzstādot saules paneļus.

Ēkas atbilstība

Atjaunīgo energoresursu izmantošanai ir nepieciešams uzstādīt atbilstošas iekārtas, tāpēc ir svarīgi izvērtēt ēkas atbilstību to uzstādīšanai un izmantošanai. Piemēram, izvēloties uz ēkas jumta uzstādīt saules paneļus vai saules kolektorus, jāizvērtē jumta seguma kvalitāte, pārliecinoties, ka tas spēs kalpot tikpat ilgi, cik uzstādītā saules elektrostacija. Arī apsverot siltumsūkņa uzstādīšanu, vajadzīgs izvērtēt, vai esošais ēkas stāvoklis ir piemērots jaunās apkures sistēmas uzstādīšanai. Lai šis apsildīšanas risinājums sniegtu labākos rezultātus, ēkai ir nepieciešama labai siltumizolācija un piemēroti radiatori, kā arī atbilstoša vieta iekārtas uzstādīšanai. Tas nozīmē to, ka, iespējams, pirms šīs apkures sistēmas ierīkošanas, jums nāktos veikt ēkas renovācijas darbus. Tāpēc ir būtiski izvērtēt savas spējas ieguldīt papildu naudas līdzekļus ēkas sagatavošanā.

Salīdziniet piedāvājumu

Pirms veiciet ieguldījumu iekārtās, kas izmanto atjaunīgos energoresursus, salīdziniet vairāku pakalpojumu sniedzēju piedāvājumus, izvēloties labāko un pārliecinoties, ka nepārmaksājat. Lai arī parasti starp lielākajiem pakalpojumu sniedzējiem krasu atšķirību nav, izvērtējiet un salīdziniet iekārtu efektivitāti un tās paredzēto samazinājuma apjomu, garantijas laiku, kā arī to, cik ātri uzņēmums būs spējīgs palīdzēt kādu tehnisku problēmu gadījumā. Tāpat salīdziniet arī pakalpojuma izmaksas un pārliecinieties, ka viss nepieciešamais ir iekļauts norādītajā summā.

Saskaņošana ar iestādēm

Pirms pieņemiet lēmumu par atjaunīgo resursu izmantošanu, noskaidrojiet, kādas formalitātes ir nepieciešams nokārtot. Izvērtējiet, kur jūs gribat un varat uzstādīt nepieciešamās iekārtas un saskaņojiet to ar atbilstošajām instancēm. Piemēram, saules paneļu uzstādīšanas gadījumā, jānoskaidro vietējās būvvaldes nosacījumi un prasības iekārtu uzstādīšanai, kā arī jāiegūst AS “Sadales tīkls” atļauja to pieslēgšanai elektrotīklam.

Finansējums videi draudzīgu risinājumu ieviešanai

Atjaunīgo resursu izmantošana palīdz būtiski samazināt energoresusu izdevumus, taču šādu videi draudzīgu risinājumu ieviešana prasa arī samērā lielas finanšu investīcijas. Ne visiem uzņēmumiem ir pieejami brīvi līdzekļi, lai tos ieguldītu, piemēram, saules paneļu vai siltumsūkņa iegādē.

Aizdevums.lv finanšu pakalpojums – EKO kredīts – ir pieejams videi draudzīgu risinājumu ieviešanai un atbilstošu iekārtu iegādei. Saimnieciskās darbības veicēji šo aizdevumu var izmantot, piemēram, energoefektīvu iekārtu, atjaunojamo energoresursu un ilgtspējīga transporta iegādei. Šī pakalpojuma ietvaros jums ir iespēja iegūt aizdevumu līdz pat 20 000 EUR, lai savā ikdienā ieviestu tieši jūsu uzņēmumam piemērotas un izdevīgas, kā arī videi draudzīgākas sistēmas un aprīkojumu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.