Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Auto riepu izvēle: Ko ņemt vērā?

Kad pienācis laiks izvēlēties jaunas riepassavam auto, var nākties tam veltīt diezgan daudz laika un uzmanības. No riepu kvalitātes atkarīgs braukšanas komforts un drošība uz ceļa, tādēļ lēmumam jābūt pārdomātam. Ko ņemt vērā, izvēloties riepas savam transportlīdzeklim? Par to vairāk turpinājumā!

Riepu veids

Auto riepas var iedalīt trīs lielās grupās – vissezonas, ziemas un vasaras riepas. Vissezonas riepas var šķist ekonomisks risinājums, jo ik sezonu nav vajadzīgs tās mainīt, tomēr jārēķinās, ka vissezonas riepas neuzrādīs tik labu veiktspēju, kā konkrētai sezonai piemērotas riepas (). Lai uz ceļa justos maksimāli droši arī ne tik labvēlīgos laikapstākļos, labāk dot priekšroku kvalitatīvām sezonas riepām.

Vissezonas riepas var atšķirt pēc apzīmējuma M&S (Mud&Snow – dubļi un sniegs), savukārt ziemas riepasparasti apzīmētas kalnu un sniegpārslas simbolu.

Izmērs

Nākamais būtiskais faktors ir riepu izmērs. Informāciju par to varat atrast auto īpašnieka rokasgrāmatā vai uz plāksnītes auto durvīs. Riepu izmērs ietver arī tādus parametrus, kā riepas slodzes indekss un ātruma indekss.

Braukšanas paradumi

Riepu izvēli ietekmē arī tāds faktors kā Jūsu braukšanas paradumi. Vai Jūs dodat priekšroku dinamiskai braukšanai? Vai Jūs pārsvarā pārvietojaties pa pilsētu vai arī bieži sanāk braukt pa grants ceļiem? Tie visi ir kritēriji, kas ietekmēs riepu izvēli.

Budžets

Riepu izvēli ietekmē arī tām atvēlētais budžets. Dažkārt ekonomijas nolūkos var rasties vēlme izvēlēties lietotas riepas, tomēr jāsaprot, ka tas ir riskanti, jo nav zināmi riepu uzturēšanas un uzglabāšanas apstākļi. Jaunas riepas vienmēr būs labāka izvēle, turklāt kvalitatīvus risinājumus var atrast arī vidējās un ekonomiskās klases piedāvājumos.

Laba izvēle Riepu Garāžā

Aktuālas riepas Rīgā? Apskatiet, ko piedāvā riepu serviss Riepu Garāža! Izvēlei ne tikai riepas no labākajiem ražotājiem, bet arī lietie diski. Tiek nodrošināta arī riepu montāža, riepu balansēšana un citi pakalpojumi. Plašāku informāciju par servisa darbu, produkciju un pakalpojumiem uzzināsiet, ja ieskatīsieties interneta vietnē www.riepugaraza.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.