Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Automašīnas sagatavošana vasaras sezonai – kam pievērst uzmanību?

Sagatavot savu auto siltākajai gada sezonai ir tikpat svarīgi kā sagatavoties ziemai. Papildus ziemas riepu nomaiņai pret vasaras riepām, ir jāveic arī citi svarīgi sagatavošanās darbi, kas automašīnas vadīšanu vasaras sezonā padarīs drošāku un patīkamāku.

Riepu pārbaude un nomaiņa

Kā jau minēts iepriekš, vasaras sezona lielākajai daļai autovadītāju sākas ar vasaras riepu nomaiņu. Riepas ir viena no būtiskākajām automašīnas sastāvdaļām (https://mmkserviss.lv/riepu-abc/vasaras-riepas/), jo veido tiešu saķeri ar ceļa virsmu, tāpēc pirms riepu nomaiņas nepieciešams pārliecināties, vai iepriekš iegādātās vasaras riepas joprojām ir labā stāvoklī.

Bremzes un bremžu šķidruma līmenis

Vēl viens svarīgs faktors, ko ieteicams pārbaudīt, ir automašīnas bremzes un bremžu šķidruma līmenis. Bremžu pārbaude ir viena no lietām, ko parasti atstājam novārtā, tomēr pirms vasaras sezonas ieteicams veikt to apkopi, jo ziemā bremzes ir pakļautas intensīvākiem darbības apstākļiem, savukārt, ūdens daudzuma palielināšanās bremžu šķidrumā var būtiski pasliktināt bremžu sistēmas darbību un izraisīt to koroziju, kas apdraud braukšanas drošību.

Motoreļļas līmenis un kvalitāte

Lai pilnvērtīgi sagatavotos vasaras sezonai, noteikti nepieciešams pārbaudīt arī motoreļļas līmeni un krāsu, kā arī dzesēšanas šķidruma līmeni, lai automašīnas motors un dzesēšanas sistēma darbotos nevainojami. Tāpat ir jāpārliecinās par pietiekamu stūres pastiprinātāja šķidruma līmeni, kas pretējā gadījumā var radīt nepatīkamu troksni, griežot automašīnas riteņus.

Akumulatora pārbaude

Viena no svarīgākajām automašīnas detaļām, kas jāuztur kārtībā, ir tās akumulators. Sagatavojot auto vasarai, ieteicams veikt tā pārbaudi, kā arī konstatēt, vai ir pietiekams akumulatora šķidruma līmenis un nav noplūdes, kas būtiski ietekmē akumulatora darbību un mazina tā efektivitāti.

Sagatavošanās darbu noslēgumā komfortablai un ērtai braukšanai var veikt arī automašīnas virsbūves mazgāšanu, logu tīrīšanu, kā arī salona tīrīšanu un stikla tīrītāju slotiņu nomaiņu.

Sagatavojiet auto vasarai ar ‘’MMK Serviss’’

‘’MMK Riepu serviss” piedāvā iegādāties gan piemērotas riepas vasarai, gan kvalitatīvas riepas ziemas sezonai, kā arī daudzveidīgus riepu diskus. Riepu serviss piedāvā arī tādus pakalpojumus kā riepu montāža, balansēšana, disku un riepu remonts. ,,MMK Riepu serviss” speciālisti palīdzēs izvēlēties vislabāko jūsu automašīnai, kas sagatavošanos vasaras sezonai padarīs vēl ērtāku.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.