Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Cik bieži jāapmeklē zobārsts?

Mēdz teikt, ka zobārsts jāapmeklē divas reizes gadā. Ja rodas šaubas, šī ir laba atskaites sistēma, kas jāievēro. Bet, ja vēlaties būt pārliecināts par to, cik bieži jums ir nepieciešama zobu pārbaude, vajadzētu izvērtēt savas mutes higiēnu un dzīvesveidu.

Kāpēc nepieciešama zobu pārbaude?

Pārbaude ļauj jūsu zobārstam noskaidrot, vai jums nav zobu un mutes dobuma problēmas, un palīdz uzturēt muti veselīgu. Problēmu atstāšana novārtā var padarīt tās grūtāk ārstējamas nākotnē, tāpēc vislabāk ir risināt problēmas savlaicīgi vai laika gaitā novērst tās pavisam. Ja kopš pēdējās vizītes ir veselības izmaiņas vai ir diagnosticēta kāda slimība, ir nepieciešama pārbaude, lai uzzinātu vai un kā tas ietekmēs jūsu zobus. Zobārsti var sniegt atbilstošus padomus un ieteikt mutes dobuma ārstēšanu.

Kas notiek zobārsta apskates laikā?

Katrā pārbaudē zobārstam vajadzētu pārbaudīt zobus, smaganas un mutes dobumu, jautāt par vispārējo veselību un visām problēmām, kas jums bijušas ar zobiem, muti vai smaganām kopš pēdējās vizītes. Varat saņemt jautājumus par saviem ēšanas paradumiem, smēķēšanu un alkohola lietošanu, kā arī mutes dobuma kopšanas paradumiem. Zobārsts sniegs jums padomus, kā arī pārrunāsiet nākamās vizītes datumu.

Cik bieži ir jāveic zobu pārbaude?

Pēc pārbaudes zobārsts ieteiks nākamās vizītes datumu. Laiks līdz nākamajai pārbaudei var būt no 3 mēnešiem līdz gadam vai vairāk. Parasti jo mazāks ir zobu problēmu risks, jo ilgāks laika periods var būt līdz nākamajai pārbaudei. Tāpēc cilvēkiem ar labu mutes veselību, iespējams, būs jāierodas tikai reizi gadā, bet tiem, kam ir lielāki sarežģījumi, pārbaudes būs jāveic biežāk.

Kādēļ regulāri zobārsta apmeklējumi ir svarīgi?

Patiesībā daudzas zobu problēmas, piemēram, kariess, smaganu slimības un mutes vēzis, nav redzamas un neizraisa sāpes, kamēr tās nav progresējošākā stadijā, kas vēl vairāk sarežģi ārstēšanu un mutes higiēnas uzraudzību. Pat ja ļoti rūpīgi rūpējaties par zobiem un smaganām mājās, joprojām ir svarīgi regulāri apmeklēt zobārstu, kurš spēs profesionāli pārbaudīt iespējamās problēmas, kuras pats varat neredzēt un nesajust.

Dr. Jūlijas Katkevičas klīnika piedāvā gan zobu izmeklēšanu, gan higiēnista pakalpojumus, lai veiktu precīzu diagnostiku un savlaicīgi uzsāktu ārstēšanu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.