Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Cik reizes gadā ir jāapmeklē zobārsts?

Mēdz teikt, ka zobārsts jāapmeklē divas reizes gadā. Ja sāk rasties šaubas, šis ir labs princips, ko vērts ievērot. Bet, ja vēlaties būt pārliecināts par to, cik bieži jums ir nepieciešama zobu pārbaude, vajadzētu apsvērt individuālās mutes īpatnības, higiēnu, paradumus un vispārējo veselības stāvokli.

Zobārstniecības pārbaudes un zobu ārstēšana

Zobu pārbaudes vizītes parasti ietver apskati un tīrīšanu. Zobu ārstēšanai ir specializētas vizītes, lai izmantotu plombēšanu, sakņu kanālu ārstēšanu, dziļo zobu tīrīšanu, zobu ekstrakciju u.c. Zobu ārstēšana tiek plānota pēc vajadzības, savukārt zobārstniecības pārbaudes notiek pēc noteikta grafika. Regulāras zobu pārbaudes var novērst nepieciešamību pēc zobu ārstēšanas.

Kāpēc nepieciešamas zobu pārbaudes?

Regulāras vizītes ļauj atklāt zobu problēmas un citas mutes saslimšanas savlaicīgi. Ja regulāri neapmeklējat zobārstu, arī ārstēšana kļūs sarežģītāka. Zobārsts var sniegt ieteikumus, kā uzlabot mutes dobuma higiēnu, lai samazinātu slimību veidošanās iespējamību. Ir daudzi faktori, kas veicina labu mutes dobuma veselību, taču regulāras zobārsta vizītes ir būtiskas zobu veselības uzturēšanai.

Kas notiek zobu pārbaudes laikā?

Zobārsts veic rūpīgu mutes dobuma pārbaudi, uzdod jautājumus par vispārējo veselību un zobu problēmām, kas radušās kopš pēdējās vizītes. Sniedz konsultāciju par veidiem, kā uzlabot mutes dobuma higiēnu, zobu tīrīšanas paradumus. Plānojot nākamo pārbaudi, zobārsts ņems vērā pašreizējo mutes veselību un problēmu rašanās risku. Tikšanās beigās parasti tiek izlemts par nākamās vizītes datumu.

Cik bieži vajadzētu doties pie zobārsta?

Uz šo jautājumu nav vienas konkrētas atbildes. Jāpatur prātā – ja smēķējat vai regulāri lietojat alkoholu, zobārstu nepieciešams apmeklēt biežāk. Jāvelta mutes dobuma higiēnai pietiekami daudz rūpju jau no bērnības, lai saglabātu labus mutes higiēnas ieradumus. Jo vairāk uzturat savu muti, zobus un smaganas veselas, jo mazāka iespējamība, ka zobārsts būs jāapmeklē bieži.

Regulāra zobārsta apmeklējumu grafika ievērošana ir svarīga, lai novērstu problēmas un aizsargātu mutes veselību. Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecības profesionāļi sniedz arī konsultācijas, lai izlemtu, cik bieži veikt pārbaudes!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.