Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Drēbju pakaramie: Veļas drēbju pakaramie: stili, materiāli un organizēšanas padomi

Publicitātes foto.

Drēbju pakaramie ir neaizstājami mājsaimniecības priekšmeti, kuriem ir būtiska nozīme garderobes organizēšanā un apģērbu uzturēšanā labā stāvoklī. Ir pieejami dažādu stilu un materiālu pakaramie, un katrs to veids ir piemērots dažādiem apģērba gabaliem un īpašām uzglabāšanas vajadzībām. Lūk, visaptverošs ceļvedis, kā izprast apģērbu pakaramos un kā tie var uzlabot jūsu skapja organizāciju.

Drēbju pakaramo veidi

Standarta stiepļu pakaramie:

 1. Stiepļu pakaramie ir viegli un lēti, tāpēc tie ir populārs risinājums izmantošanai lielos daudzumos. Lai gan tie ir universāli, tie ir vislabāk piemēroti viegliem apģērbiem, jo tie var izstiepties vai deformēt maigus apģērbus.

Plastmasas pakaramie:

 1. Plastmasas pakaramie ir izplatīta izvēle, pateicoties to izturībai un pieejamībai, tie ir dažādu krāsu un dizainu. Tie ir ideāli piemēroti ikdienas apģērbiem, taču tiem var trūkt izturības, kas nepieciešama smagākiem apģērbiem.

Koka pakaramie:

 1. Koka pakaramie ir elegantāks un izturīgāks risinājums. To izturīgā konstrukcija ir piemērota smagākiem priekšmetiem, piemēram, mēteļiem un uzvalkiem. Bieži vien tiem ir platāki pleci, lai saglabātu strukturētu apģērbu formu.

Polsterēti pakaramie:

 1. Polsterēti pakaramie ir paredzēti maigiem audumiem, piemēram, zīda un satīna audumiem. To polsterētā virsma novērš aizķeršanos un palīdz saglabāt maigu izstrādājumu formu, tāpēc tie ir ideāli piemēroti kleitām un blūzēm.

Samta pakaramie:

 1. Samta pakaramajiem ir neslīdoša virsma, kas droši notur vieglus audumus. Tiem bieži vien ir plāns profils, kas maksimāli palielina skapja telpu, vienlaikus novēršot apģērbu slīdēšanu.

Speciālie pakaramie:

 1. Speciālie pakaramie ir pielāgoti konkrētiem apģērbiem:
  • Bikšu un svārku pakaramie: Šie pakaramie bieži vien ir aprīkoti ar skavām vai stieni, un tie ir paredzēti biksēm un svārkiem.
  • Kaklasaišu un jostu pakaramie: Tie ir aprīkoti ar āķiem vai cilpām, lai glīti sakārtotu jostas, kaklasaites un šalles.
  • Uzvalku pakaramie: Plašāki, strukturēti pakaramie ar stieni biksēm un profilētiem pleciem žaketēm.

Piemērotu pakaramo izvēle

Pareizā drēbju pakaramie tipa izvēle ir atkarīga no apģērba veida un jūsu uzglabāšanas vajadzībām:

 • Materiāls: Koka vai polsterēti pakaramie ir piemēroti smagiem vai maigiem apģērbiem.
 • Forma: Izmantojiet izliektus pakaramos žaketēm un krekliņiem un plakanus pakaramos ikdienas apģērbiem.
 • Vieta: Plāna profila pakaramie, piemēram, samta vai stiepļu, maksimāli palielina skapja telpu.
 • Īpašas vajadzības: Ieguldiet īpašos pakaramos tādiem priekšmetiem kā jostas, šalles vai svārki.

Uzzini vairāk bonideco.lv

Organizēšanas padomi

 1. Kārtot un kategorizēt: Krekli, bikses) un katrā grupā izmantojiet vienādus pakaramos, lai radītu sakoptu un vienotu izskatu.
 2. Maksimāli izmantojiet telpu: Lai maksimāli izmantotu skapja telpu, izmantojiet speciālus pakaramos aksesuāriem un plānus pakaramos ikdienas apģērbiem.
 3. Sezonas rotācija: Uzglabājiet ārpussezonas priekšmetus glabāšanas kastēs vai mazāk pieejamās skapja daļās, lai izstādītu tikai sezonai atbilstošas drēbes.
 4. Novērsiet slīdēšanu: Lietojiet samta vai polsterētus pakaramos zīda vai maigiem audumiem, lai tos noturētu vietā.
 5. Aizsargājiet smagus apģērbus: Koka pakaramie var noturēt smagas jakas un mēteļus bez saliekšanās.

Secinājums

Drēbju pakaramie var šķist vienkāršs priekšmets, taču to dizaina un materiālu daudzveidība padara tos ļoti daudzpusīgus. Piemērotu pakaramo izvēle palīdz saglabāt apģērbu kvalitāti un uzturēt skapjus kārtīgus un organizētus. Labi organizētā garderobē katram pakaram ir sava vieta – no koka pakaramajiem, kas piemēroti strukturētiem uzvalkiem, līdz samta pakaramajiem, kas novērš slīdēšanu. Ieguldījums kvalitatīvos pakaramos nodrošina, ka jūsu drēbes ir labi aprūpētas un jūsu skapis ir funkcionāla un sakopta telpa.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.