Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Droša braukšanas sākas ar autoskolas izvēli

Gandrīz ikviens pieaugušais sapņo vai vismaz ir apsvēris iespēju iegūt autovadītāja apliecību (B kategorija). Vieniem tā ir nepieciešamība palielināt mobilitāte, citiem sapnis braukt pa visu pasauli, kur acis rāda. Abi iemesli ir labi, jo spēja vadīt auto ir ne tikai noderīga, bet arī padara cilvēku pārliecinātāku par savām spējām un varēšanu.

Kā notiek apmācība autoskolā?

Saskaņā ar Latvijas likumiem ikvienam, kas vēlas iegūt vadītāja apliecība (auto, moto, traktora) ir jāiziet obligātā apmācība autoskolā, kas sastāv no 3 daļām:

  • teorētiskā apmācība (ceļu satiksmes noteikumi, droša braukšana);
  • praktiskā braukšana pa Latvijas autoceļiem (instruktora vadībā vismaz 20 akadēmiskās stundas);
  • pirmās palīdzības kursi (un medicīniskā komisija).

Ceļu satiksmes noteikumu apgūšana var likties sarežģīta, taču tā ir vieglākā daļa. Krietni sarežģītāk ir iemācīties braukt pareizi, pārliecinoši un arī droši. Cilvēki, kas iepriekš mācījušies pie draugiem vai radiem nereti ir iemācījušies braukt, taču pieļauj dažādas kļūdas, kas reālā dzīvē var beigties traģiski. Šī iemesla dēļ par pašu svarīgāko nosacījumu braukšanas apguvē ir jāuzskata profesionāla auto instruktora atrašana.

Kā izvēlēties autoskolu un nekļūdīties?

Latvijā pašlaik darbojas daudzas autoskolas un sūdzēties par alternatīvu trūkumiem nevar. Plašā izvēle gan rada problēmu saprast, kura autoskola Rīgā vai citur ir labākā. Pozitīvs un profesionāls braukšanas instruktors ir svarīgs, bet jāņem vērā arī līguma nosacījumi u.c. nianses.

Atsauksmes par autoskolām internetā ir vērtīgas, taču ideālā gadījumā jāiegūst arī pazīstamu cilvēku atsauksmes. Ja tādas nav pieejamas atliek paļauties uz atsauksmēm internetā, cenu aptauju vai vienkārši nejaušu izvēli.

Citi faktori, kas jāņem vērā, izvēloties autoskolu:

  • atrašanās vieta (braukšanas apmācību vēlams veikt galvaspilsētā, lai pēc tam nav bail braukt uz Rīgu);
  • teorētiskās apmācības nodarbību laiki (autoskola Forwards piedāvā apgūt teoriju attālināti);
  • kursantu sekmības procents CSDD teorijas un braukšanas eksāmenos (var pārbaudīt CSDD mājaslapā);
  • Izmaksas (visām cenām ir jābūt redzamām līgumā. Jebkādi papildus maksājumi, kas tiek vēlāk prasīti ir uzskatāmi par nelikumīgiem. Ja ir jautājumi par līguma nosacījumiem, droši uzreiz jautājiet).

Tiem, kas vēl tikai meklē piemērotāko variantu, būtu jāapsver Rīgā atrodamā autoskola Forwards. Atšķirībā no lielajām auto apmācības skolām, kas apmāca daudzus simtus kursantu vienlaicīgi, mazās autoskolas var nodrošināt krietni personīgāku attieksmi. Autoskola Forwards ir izveidota salīdzinoši nesen, taču tās darbiniekiem ir ļoti liela profesionālā pieredze (10+ gadi), kas iegūta strādājot citās autoskolās.

Šīs autoskolas mērķis ir iemācīt braukt pārliecinoši, saglabājot pozitīvu attieksmi visā apmācības procesā. Kādēļ? Pozitīva attieksme ir svarīga, jo palīdz pārvarēt bažas un šaubas par savu varēšanu, kas, nākotnē traucoties pa ceļu ar 90 km/h, būs izšķiroši svarīgi.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.