Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Ieskaties! Izplatītākās kļūdas, veicot auto pulēšanu

Lai automašīna ne tikai darbotos, bet arī izskatītos labi, tai ir nepieciešams veikt regulāru apkopi, tostarp arī auto pulēšanu. Procedūrai ir vairāki plusi – tā ne tikai samazina skrāpējumus un novērš krāsas izbalēšanu, tā arī nodrošina aizsardzību nākotnei. Taču auto pulēšanai ir jēga tikai tad, ja to dara pareizi.

Esam apkopojuši izplatītākās auto detailinga kļūdas, no kurām ir svarīgi izvairīties.

Pārāk maz izpētes

Mūsdienās informācijas ir bezgala daudz. Vien ar dažu klikšķu palīdzību ir iespējams kļūt par ekspertu teju jebkurā jautājumā. Un tomēr – daudzi auto īpašnieki paļaujas uz savu intuīciju vai maldīgiem priekšstatiem par to, kā būtu jāveic auto pulēšana. Mācies no viņu kļūdām!

Velti kaut nedaudz laika, lai veiktu izpēti par to, kā vislabāk veikt automašīnas lukturu un virsbūves pulēšanu. Youtube, Reddit un citās vietnēs ir pieejams viss, kas vajadzīgs, lai darbu varētu izdarīt prasmīgi.

Dārgu produktu izvēle

Auto pulēšanā dārgāk ne vienmēr nozīmē labāk. Ja neesi profesionāls mehāniķis, tev nav vajadzīgas 60 krāsu pudeles, kuras pat īsti nezini, kā lietot. Ja tavs auto nekad nav netīrs, tev nav nepieciešams dārgs keramiskais pārklājums.

Pirms iegādājies kādus produktus, pārliecinies, ka tie tavai automašīnai vispār ir vajadzīgi. Ja veiksi auto pulēšanu pie profesionāļiem, tad varēsi izvairīties no spontāniem un nevajadzīgiem pirkumiem.

Nepietiekams apgaismojums

Kā gan tu vari veikt precīzu tīrīšanu, ja pat neredzi, ko tīri? Tumša garāža ir sliktākā vieta, kur nodoties sava transportlīdzekļa apkopei. Ja apkārt ir tumšs, tad var šķist, ka visi netīrumi un traipi ir pazuduši, taču, tiklīdz izbrauksi dienasgaismā, tevi sagaidīs nepatīkams pārsteigums.

Ideālajā gadījumā – veic auto mazgāšanu ārtelpās. Ja šādas iespējas nav, tad izmanto lukturīti, lai pārbaudītu, cik kārtīgi esi paveicis savu darbu.

Labs apgaismojums ir nepieciešams arī auto vaskošanai. Ir ļoti viegli nepamanīt vaska pārpalikumus, ja neesi dienasgaismā, tieši tāpēc vienmēr kārtīgi pārbaudi, vai viss ir izdarīts godam.

Nereālas cerības

Dažas problēmas auto detailings nevar novērst. Ļoti iespējams tev izdosies nopulēt skrāpējumus no auto, kas atstāts novārtā 20 gadus. Taču mazas šķembas, visticamāk, joprojām varēs saskatīt. Diemžēl perfektu rezultātu ne vienmēr ir iespējams sasniegt.

Dažkārt skrāpējumi ir pārāk dziļi. Krāsa ir pārāk plāna. Traipi ir pārlieku seni. Neatkarīgi no tā, ko darīsi, atgūt agrāko izskatu šādās situācijās nebūs iespējams. Ja to pieņemsi, tad nepiedzīvosi vilšanos. Tieši tāpēc ir svarīgi rūpēties par savu auto regulāri, nevis reizi dažos gados.

Lieka produktu tērēšana

Vēloties panākt labāku rezultātu, daudzi īpašnieki veltīgi iztērē pārāk daudz auto kopšanas līdzekļu. Lai arī varētu šķist, ka nepieciešams izmantot daudz lakas, realitātē ir vajadzīgi vien daži pilieni katrā piegājienā. Ja izšķērdēsi produktu, tad automašīnas virsma būs pārāk eļļaina, kas pēcāk var traucēt skrāpējumu noņemšanai.

Tas pats attiecas uz vaska vai hermētiķa izmantošanu. Lielākā daļa ražotāju iesaka uzklāt ļoti plānu kārtu. Ja izmantosi vairāk, tas negarantēs labāku aizsardzību vai ilgāku mūžu.

Nepiemērota līdzekļu izvēle

Nav divu vienādu transportlīdzekļu. Pat ja vienam auto vasks der izcili, citam tas var būt neefektīvs. Šādas zināšanas parasti gūst ar pieredzi, tāpēc labāks variants ir uzticēt auto pulēšanu un vaskošanu profesionāļiem, kas ir veltījuši daudz laika šādiem darbiem. Mēģinot ietaupīt, nereti nākas samaksāt vairāk.

Ja meklē palīdzīgas roka sava auto pulēšanai, mūsu komanda labprāt palīdzēs! “BDauto.lv” piedāvā profesionālu transportlīdzekļu apkopi. Sākot ar pulēšanu un beidzot ar salona ķīmisko tīrīšanu, mēs parūpēsimies, lai tavs auto izskatās kā jauns!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.