Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Ikdienas drošības pasākumi, kas jāievēro, lai izvairītos no zagļiem

Tikt apzagtam pavisam noteikti nav patīkami. Pat tad, ja zagļa nodarītais kaitējums ir neliels, nav patīkami apzināties, ka kāds bez aicinājuma apmeklējis mājokli vai bez atļaujas pārskatījis kabatu saturu. Risks sastapt zagli pastāv teju uz katra soļa, tādēļ vajadzētu zināt un ievērot pāris ikdienas drošības pasākumus, lai izvairītos no zagļiem!

Sevis drošības pasākumi

  • Neglabājiet vērtīgas mantas kabatās!

Pirmais, ko zaglis izdarīs – pārbaudīs apģērba kabatas, tādēļ neglabājiet tajās vērtīgas mantas! Neuzglabājiet kabatās maku, telefonu vai dokumentus! Tā vietā šīs mantas uzglabājiet, piemēram, noslēgtā somā.

  • Aizveriet somu un nēsājiet to cieši piekļautu!

Zaglim var būt pamatīgs kārdinājums ielūkoties neaizvērtā rokassomiņā, tādēļ vienmēr pārliecinieties, lai soma ir aizvērta – visdrošāk, ar rāvējslēdzēju. Rokassomiņu ieteicams nēsāt ķermeņa priekšpusē! Nekādā gadījumā nenovietojiet somu uz grīdas vai uz blakus krēsla, jo tādējādi zaglis to var paķert garāmskrienot!

  • Esiet uzmanīgs ar skaidru naudu!

Ikdienā centieties nenēsāt līdzi skaidru naudu lielos apjomos un esiet īpaši uzmanīgs, atrodoties pie bankomāta!

  • Sargiet paroles!

Nekādā gadījumā somā vai makā neglabājiet paroles, kas pierakstītas uz lapiņas – galvenokārt tas attiecas uz kredītkaršu PIN kodiem. Tā vietā iemācieties paroles no galvas vai izdomājiet šifru, kas palīdzēs Jums tās atcerēties!

Mājokļa drošības pasākumi

  • Ierīkojiet drošības sistēmas!

Viena no populārākajām mājokļa drošības sistēmām – signalizācija. Protams, vairumā gadījumu tā neatturēs zagli, tomēr tā ir iespēja laicīgi pamanīt un novērst zādzību. Tāpat lieliska opcija ir video novērošanas kameras vai pat sargsuns.

  • Neglabājiet vērtīgas mantas labi redzamā vietā!

Nekādā gadījumā neglabājiet vērtības mantas uz palodzes vai priekšnamā – rokassomiņu, maku, telefonu, dokumentus u.tml. vienmēr ienesiet istabā un glabājiet, piemēram, skapī! Zaglim atklātā vietā pieejamas vērtīgas lietas var būt pamatīgs kārdinājums, turklāt, apciemojot mājokli, viņš, visticamāk, paķers pirmo vērtīgo, ko ieraudzīs.

  • Turiet durvis aizslēgtas!

Ir dažādi veidi, kā zaglis var iekļūt mājoklī: uzlaužot slēdzeni, pielāgojot durvju atslēgu, izsitot logu vai gluži vienkārši ienākot mājoklī pa atvērtām durvīm. Diemžēl vairumā gadījumu tiek izmantota pēdējā iespēja, tādēļ vienmēr turiet mājokļa durvis aizslēgtas, pat tad, kad esat mājās.

Auto drošības pasākumi

  • Rūpīgi izvēlieties stāvvietu!

Auto vienmēr vajadzētu uzglabāt atklātā un publiskā vietā, izvairoties no tumšām un šaurām ielām. Lai arī varētu likties pretēji, auto zagļi mēdz regulāri apmeklēt novārtā atstātas vietas. Ja iespējams, novietojiet auto tieši zem gaismekļa, kur auto tiks izgaismots arī naktī. Ideālā variantā novietojiet auto garāžā, tomēr atcerieties to aizslēgt! Arī garāžā der ierīkot drošības sistēmas!

  • Neglabājiet vērtīgas mantas labi redzamā vietā!

Daudzos gadījumos zagli ieinteresē nevis pats auto, bet gan vērtīgās mantas, kas atstātas uz auto krēsla vai paneļa. Vērtīgās mantas vienmēr ielieciet auto bagāžas nodalījumā, cimdu nodalījumā vai paslēpiet zem virsdrēbēm! Ja auto novietojat uz ilgāku laiku, piemēram, uz nakti, vērtīgās mantas ņemiet sev līdzi!

Ja esat apzagts

Ja saprotat, ka Jūs apzog vai tik tikko apzaga, nekādā gadījumā necentieties panākt zagli – piesaistiet apkārtējo uzmanību, saucot palīgā un norādot uz zagli, lai viņu pamanītu pēc iespējas vairāk cilvēku! Par zādzību vienmēr ziņojiet policijai, jo tikai tā varēsiet pasargāt sevi no nelikumīgiem darījumiem ar Jūsu mantu un citus potenciālos upurus!

Ļoti svarīgi savā ikdienā ieviest drošības sistēmas, kas parūpēsies par Jūsu sirdsmieru. Ja to vēlaties iegādāties, var noderēt kredītlīnija – https://www.ferratum.lv/kreditlinija. Pirms tās noformēšanas svarīgi izvērtēt savas iespējas aizņēmumu savlaicīgi atmaksāt.

Lai mierpilna un droša ikdiena!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.