Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Ja meklē arhitektu, arī Covid laikā birojs neguļ

Sabiedriskajā dzīvē šķietami iestājies un nu jau ieilgušais klusums nenozīmē, ka arhitektūrai vairs nav ko piedāvāt – ja meklē arhitektu, arī sarežģītajos pandēmijas apstākļos tiek veidoti spilgti projekti un īstenotas skaistas ieceres. Turklāt radošuma dzirksts izpaužas ne vien privātajos projektos, bet par spīti ierobežojumiem arī tiek atvērtas jaunas kafejnīcas un viesnīcas. Tas apstiprina, ka pandēmijas laiks nav aplauzis mums spārnus, bet klusums un miers vienlaikus devis arī jaunus. Mums ir vairāk laika ne vien sev, bet arī laikam pie dabas – tas ļauj sakārtot domas.

Līdz ar izmaiņām sabiedriskajā dzīvē, arī mūsu dzīves modelis ir pamainījies – lielai daļai darba ikdiena nu prasa arī mājās atrast savu ofisa stūrīti, tāpēc jāprot pārkārtoties tā, lai katram ģimenes loceklim būtu vieta privātajai telpai. Arī tas var būt iemesls, kāpēc pieaicināt palīgā arhitektu – nelielas korekcijas telpu plānojumā ikdienu darīs patīkamāku un ērtāku. Arī dzīve laukos nu šķiet daudz pievilcīgāka – vairāk svaiga gaisa, mazāka drūzma un lielāka iespēja pasargāt sevi no vīrusa. Tas, iespējams, rada klusu sapni kaut vai par nelielu vasaras mājiņu jūras tuvumā – cik gan labi būtu atpūtas pauzēs izlocīt kājas un ieelpot priežu nomierinošo smaržu!

Arhitektūra un cilvēks

G. Vīksnas arhitektu birojs ir viens no pieredzes bagātākajiem Latvijā. 30 gadu laikā izveidots cienījams portfolio – privāto, sabiedrisko un dzīvojamo ēku projekti, kā arī industriālās un inženierbūves. Arī vienkāršu fabrikas tipa kasti arhitektu biroja uzdevums ir pārvērst ēkā ar raksturu. Zināms, ka cilvēks un vide dzīvo savstarpējā mijiedarbībā, tāpēc ir svarīgi, lai apkārtējā vide un dizains ļautu sakārtot un harmonizēt arī iekšējo pasauli.

Ja darba devējs sagaida radošumu, arī telpai jābūt atbilstoši iekārtotai. Arhitekta uzdevums ir izvest no pelēcības un ar vides impulsu palīdzību iedarboties uz cilvēku apziņu – ar noteiktiem akcentiem arī pelēkais ietvars var kļūt par telpu domu lidojumam. Telpas koncepta izstrādāšana būs ieguldījums darbinieku labsajūtā, radošumā un produktivitātē.

Mājīgums – tas nav tikai dizains

Arhitektūra nav stāsts tikai par ārējo fasādes tēlu. Projekta tapšanā slēpjas virkne dažādu izaicinājumu – mājoklim jābūt ne vien vizuāli pievilcīgam, bet arī funkcionālam, kas nozīmē, ka rūpīgi jāpārdomā katrs kvadrātmetrs. Ar šādu filozofiju arī XS izmēra dzīvoklī ikdiena būs ērta un pieejamajā platībā būs iespējams apmierināt visas ar sadzīvi saistītās prasības.

Arhitektūras uzdevums nav dabu pakļaut, bet gan novērtēt tās unikālās iespējas. Tas projektam piešķir autentiskumu. Tāpat svarīga ir personīga pieeja katram klientam – viss sākas ar sarunu, kuras laikā arhitektam jāspēj izprast pasūtītāja vērtības un vajadzības. Turklāt izpratne par to, kas ir skaisti un mājīgi, atšķiras.

Un dienā, kad pienāk rēķins, ap sirdi kļūst mājīgāki, ja rēķina summa ir zemāka nekā parasti. Detalizēts būvprojekts ļauj būtiski samazināt izmaksas – katrs lieks kvadrātmetrs maksā vidēji 1000 EUR, bet neprofesionāls risinājums kopējo ēkas platību palielina pat līdz 7%. Tāpēc arhitektu birojs piedāvā ne vien estētiski augstvērtīgus, bet arī ekonomiskus risinājumus.

Ja vēlies apspriest savu ideju vai uzdot jautājumu, sazinies ar Rīgas biroju pa tālruni 67817121 vai raksti uz info@gvbirojs.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.