Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Kā atrast darbu bez iepriekšējas pieredzes?

Visbiežāk, lai atrastu darbu, vajadzīga atbilstoša darba pieredze. Taču tas nenozīmē, ka tie, kuriem tās nav, nevar atrast savām prasībām un interesēm piemērotu darbu. Ko ņemt vērā, lai atrastu darbu bez iepriekšējas pieredzes? Par to vairāk turpinājumā.

Domājiet par to, kas Jums ir

Lai arī pieredze ir svarīgs aspekts, tas nebūt nav vienīgais, ko ņem vērā potenciālais darba devējs. Novērtēta tiek arī degsme, centība, mērķtiecība un citas rakstura īpašības, kas bieži vien liek izlemt par labu kādam jaunajam censonim, nevis pieredzējušam speciālistam, kuram darba pienākumi vairāk ir rutīna, nekā iespēja atklāt, ko jaunu un pierādīt sevi.

Un vēl – domājot par pieredzi, nereti tiek apsvērta tikai darba pieredze, bet patiesībā šī kategorija var ietvert arī, piemēram, brīvprātīgo darbu un dalību dažādos projektos.

Izmantojiet draudzības un pazīšanās spēku

Liela daļa cilvēku savu pirmo darba pieredzi gūst tieši pateicoties paziņām, draugiem vai radiniekiem. Paturiet to prātā un noteikti apjautājiet sev zināmus cilvēkus. Iespējams, kādam būs kāds piedāvājums vai vismaz ideja, kur meklēt Jums interesējošu darbu.

Sagatavojiet savu CV un motivācijas vēstuli

CV un motivācijas vēstule ir svarīgi elementi darba meklēšanas ceļā, jo tieši tie potenciālajam darba devējam sniedz pirmo iespaidu par Jums. Ja piesakāties uz darbu bez iepriekšējas pieredzes, CV un motivācijas vēstules saturam ir vēl lielāka nozīme. Lai sagatavotos, Jums var noderēt kāds CV paraugs, kā arī citi ekspertu ieteikumi par efektīva pieteikuma izveidi.

Tāpat ir ļoti svarīgi paust skaidru motivāciju, kādēļ Jūs uzrunā tieši konkrētais amats. Jums ir jāspēj pārliecināt darba devējs, ka vēlaties šo darbu ne tikai tādēļ, lai saņemtu algu, bet Jums tiešām interesē šis darbs un Jūs vēlaties nest pozitīvu ieguldījumu uzņēmuma attīstībā.

Dabūt labu darbu bez iepriekšējas pieredzes, protams, ir iespējams, ja ir pietiekami liela motivācija un vēlme sevi pierādīt darba tirgū. Neaizmirstiet regulāri apskatīt aktuālos darba piedāvājumus, lai nepalaistu garām savu iespēju!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.