Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Kā izveidot naudas plūsmas pārvaldības sistēmu mazajam uzņēmumam?

Naudas plūsmas pārvaldība kļuvusi par lielu problēmu daudziem uzņēmumiem. Problēma ir tā, ka lielākajai daļai uzņēmumu nav izveidota grāmatvedības sistēma. tāda, kas padarītu iespējamu naudas plūsmas pārvaldību. Grāmatvedības pakalpojumu uzņēmums www.gramatvedibapakalpojumi.lv šajā rakstā pievērsīsies jautājumam, kā izveidot naudas plūsmas pārvaldības sistēmu mazajam uzņēmumam.

Pirmkārt, kas vispār ir naudas plūsmas pārvaldība? Vienkārši sakot, naudas plūsmas pārvaldība ir veids, kā analizēt un pārvaldīt, cik daudz naudas ienāk un iziet no jūsu uzņēmuma noteiktā laika periodā. Ja tas tiek darīts pareizi, vajadzētu būt iespējai noteikt gan naudas plūsmas trūkumu, gan pārpalikumu. Ja jūs varat pārvaldīt savu naudas plūsmu, tas ievērojami mazinās stresu un ļaus daudz vieglāk izstrādāt un īstenot biznesa stratēģiju.

Automātiskie maksājumi

Pirmkārt, jums ir jāizveido sistēma, lai kontrolētu naudas ieplūšanu uzņēmumā. Lielākā kļūda uzņēmumos, ir pārāk daudz maksājumu veidu. Jūs varat iegādāties preces un pakalpojumus, izmantojot ārēju procesoru, varat maksāt izmantojot “PayPal”, varat maksāt ar čeku, varat maksāt ar pārskaitījumu vai pat skaidrā naudā. Tas viss rada apjukumu un sistēmas vienveidības trūkumu.

Neļaujiet klientiem noteikt, kā jūs vadāt savu biznesu. Koncentrējieties uz maksājumu metodēm, kas paātrina naudas plūsmu un ir automatizētas jūsu grāmatvedības sistēmā. Ideālajā gadījumā visiem klientiem vajadzētu maksāt elektroniski un automātiski, izmantojot kredītkarti. Tādā veidā jūs kontrolējat, kad viņi maksā un saņemat tūlītēju pārbaudi, vai maksājums ir autorizēts.

Ietaupījumi

Skaidras naudas esamība radīs sirdsmieru. Tas arī dos pārliecību nemierīgajos laikos, efektīvi virzīt biznesu uz priekšu.

Nav zelta likuma par to, cik lieliem ietaupījumiem jums vajadzētu būt. Tomēr lielākajai daļai mazo uzņēmumu būtu jātiecas uz 2-3 mēnešu izdevumiem. Lielākajai daļai mazo uzņēmumu ir daudz mazāk naudas.

Cerams, ka COVID-19 mācīja uzņēmumu īpašniekus, cik vērtīga ir skaidra nauda uzkrājumos. Tas attiecas gan uz biznesa, gan personīgajiem ietaupījumiem. Naudas plūsmas grūtībās jums vajadzētu paļauties uz kredītlīnijām, pēc tam uz uzņēmuma ietaupījumiem un pēc tam uz personīgajiem uzkrājumiem, ko var iepludināt, izmantojot īpašnieku iemaksas.

Prognozēt pārdošanu, galvenos izdevumus un biznesa ieguldījumus

Tagad, kad esat pārvaldījis savu naudas plūsmu, nākamais solis ir pārdošanas un izdevumu prognozēšana. Jā, daudziem uzņēmumiem tas var būt grūti. Tomēr, ja aplūkojat savus vēsturiskos datus, jums vajadzētu spēt pamanīt dažus pārdošanas datu modeļus. Jums jāapsver, kas atšķiras.

Vai ir kāda nopietna ekonomiska problēma, kas ietekmē pārdošanu (labu vai sliktu), piemēram, COVID?

Kādus ieguldījumus pēdējā laikā esat veicis biznesā, kas varētu izraisīt pārdošanas apjomu pieaugumu?

Tam nepieciešama pareiza sistēmaun regulāri atjauninājumi. Tas prasa apņemšanos un ir kaut kas, ko jūs neapņematies, kamēr neredzat vērtību.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.