Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Kā padarīt savu prezentāciju labāk uztveramu

Mūsdienu uzņēmējdarbības vidē prezentācijas ir būtiska sastāvdaļa, kas sniedz iespēju pasniegt aktuālu informāciju kā darbiniekiem, tā arī klientiem un sadarbības partneriem. Taču, lai iesaistītās puses prezentācijas laikā saņemtu nepieciešamo informāciju, tai ir jābūt viegli uztveramai un saprotamai. Lūk, daži veidi kā padarīt savu prezentāciju labāk uztveramu.

Tāfeles – lielisks risinājums informācijas piefiksēšanai

Būtiskāko atskaites punktu piefiksēšana un informācijas vizualizācija prezentācijā laikā ir lielisks veids, kā to padarīt vieglāk uztveramu. Tāfeles ir ikvienā uzņēmumā noderīgs rīks, kas sniedz iespēju prezentācijas laikā piefiksēt galvenos atskaites punktus un idejas. Tās iespējams izmantot, lai pierakstītu informāciju, kā arī piestiprinātu informatīvos materiālus. Tāpat tāfeles var būt noderīgas interaktīvo prezentāciju laikā, izmantojot tās kā virsmu, uz kuras ar projektora palīdzību atspoguļot vēlamo informāciju.

Tāfeles ir pieejamas dažādās formās, krāsās un izmēros, tādēļ tās ir lielisks risinājums, kas noderēs informācijas prezentēšanai kā lielākas, tā arī mazākas auditorijas priekšā. Ar to palīdzību prezentēšana ir daudz efektīvāka, jo vizualizēšana ļauj informāciju daudz vieglāk paturēt prātā.

Attēli – teicams veids, kā vizualizēt svarīgāko

Prezentācijās ieteicams izmantot attēlus, grafikus un tabulas, jo tie sniedz iespēju pastiprināt stāstījumu un auditorijai vieglāk uztvert prezentētāja pasniegto informāciju. Protams, jāpārliecinās, lai šādā gadījumā vizuālie materiāli ir kvalitatīvi un pārredzami. Attēli ļauj piesaistīt auditorijas uzmanību, kā arī nereti izsaka daudz vairāk, nekā garš stāstījums. Tabulas un grafiki, savukārt, ļauj efektīvi optimizēt informāciju, liekot uzsvaru uz pašu būtiskāko, ko no prezentācijas būtu nepieciešams paņemt līdzi.

Viegli uztverams un salasāms teksts

Prezentācijas tekstam, neatkarīgi no tā vai tas tiek pasniegts interaktīvā veidā, vai gluži vienkārši uzrakstīts uz tāfeles ar roku, ir jābūt viegli salasāmam. Taču ar lielu prezentācijas teksta apjomu visnotaļ nebūtu ieteicams pārspīlēt, jo tas var novērst uzmanību no stāstījuma. Vislabāk prezentācijas laikā rakstiski piefiksēt galvenos atslēgas vārdus un atskaites punktus, kas sniedz iespēju viegli un ātri izprast stāstījuma galveno domu.

Jāpārliecinās, lai prezentāciju dzird un redz arī tālāk sēdošie

Lai padarītu prezentāciju vieglāk uztveramu, jāpārliecinās, ka to redz un dzird ikviens no auditroijas. Īpaši būtiski tas ir gadījumā, ja prezentācija paredzēta lielākam skaitam cilvēku. Izmantojot tāfeli, jāpievērš uzmanība, lai tās izmērs būtu atbilstošs kopējai telpas platībai, proti nelielā telpā, kur sapulces paredzētas mazam cilvēku skaitam ieteicams dot priekšroku kompaktākam risinājumam, savukārt, plašākās konferenču telpās vēlams izvēlēties attiecīgi lielāku tāfeli.

Tāpat, izmantojot dažādus vizuālos materiālus, nepieciešams pārliecināties, lai tie būtu labi saskatāmi arī tālāk sēdošajiem cilvēkiem, tādējādi parūpējoties par to, ka prezentāciju labi uztver ikviens telpā esošais darbinieks, klients vai sadarbības partneris.

Ja arī jūs savā uzņēmumā prezentācijas vēlaties padarīt labāk uztveramas, izmantojot priekšrocības, ko sniedz kvalitatīva tāfele, iepazīstaties ar ajprodukti.lv plašo sortimentu, kurā ikviens var atrast savai gaumei un vajadzībām piemērotāko tāfeli un citas biroja mēbeles.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.