Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Kā pārdomāti izvēlēties tūrisma preces un aprīkojumu?

Pavasara tuvošanās liek sarosīties visiem aktīva dzīvesveida cienītājiem un izvērtēt mājās esošo tūrisma preču kvalitāti. Cik labi ir pārgājiena apavi, guļammaisi, kā arī citas ceļojumiem un pārgājieniem nepieciešamās lietas?

Interneta veikals 220.lv piedāvā dažādas preces tūrismam. Apmeklējot interneta veikalu, ikviens var izvēlēties lietas, kuras būs nepieciešamas nākamajai tūrisma sezonai. Noskaidrosim, kas vajadzīgs, lai uz vairākām dienām dotos aktīvā atpūtā.

Teltis, guļammaisi un pārgājienu paklājiņi

Ja ceļojuma vai pārgājiena laikā tiek plānots pārnakšņot brīvā dabā, tad noteikti būs vajadzīga telts. Ražotāju piedāvātās teltis ir dažādās svara kategorijās tādēļ vispirms jāizvērtē tās svars. Ja plānots braukt ar automašīnu, šis aspekts nebūs tik svarīgs, taču, ja paredzēts ceļot ar velosipēdu vai doties kājām, katrs liekais kilograms var kļūt par apgrūtinājumu. Nākamais aspekts – cik personām tā paredzēta. Ļoti svarīga ir arī telts mitruma izturība.

Protams, būs nepieciešami ar guļammaisi. Ražotāji piedāvā divu veidu guļammaisus. Kokona tipa (mūmijas formas) guļammaisi ir vieglāki un labāk uztur siltumu, bet segas tipa (aploksnes formas) guļammaisu priekšrocība ir tā, ka to var ērti izmantot arī kā segu. Kad izvēlies guļammaisu, ir jāpārliecinās par ražotāja norādīto temperatūru, guļammaisa izmēru, materiālu un svaru.

Tūrisma paklājiņi var būt noderīgi garākos pārgājienos, lai atpūtas laikā nebūtu jāguļ uz zemes. Kādam šāda gulēšana var likties jautra un interesanta, bet cits var justies neomulīgi. Paklājiņi ir viegli un ražotāji padomājuši arī par to, lai tos ērti varētu piestiprināt pie mugursomas.

Apavi un apģērbs

Dodoties ceļojumā vai pārgājienā noteikti jāizvēlas brīvs apģērbs. Tam vajadzētu būt elpojošam un no dabīgiem materiāliem. Tāpat jāpadomā par piemērotu galvassegu, kā arī nedrīkst aizmirst par lietusmēteli. Pat visjaukākajā vasaras dienā pēkšņi var uznākt negaiss, kas sabojās visu prieku un atpūtu.

Ļoti svarīgi ir izvērtēt pārgājiena apavu kvalitāti, lai nokļūtu galamērķī bez liekām raizēm un noberztām kājām. Apaviem jābūt cieši pieguļošiem, bet purngalos ir jābūt pietiekami daudz vietas, lai pirkstus varētu kustināt. Tā kā pārgājienu apavi ir cietāki, vispirms kājai pie tiem ir jāpierod. Der atcerēties, ka jauni pārgājiena apavi ir jāpārbauda un jāievalkā. Tikai tad, kad ar tiem vairs nav problēmu, droši var doties piedzīvojumos.

Lai izvēlētos piemērotākos apavus, jāizvērtē paredzētā pārgājiena raksturs. Vieglie pārgājienu apavi, kā pārgājienu kurpes vai pārgājieniem paredzētās sandales ar slēgto purnu, piemērotas staigāšanai pa vieglām takām vai pludmalēm. Šādi apavi nav domāti ilgstošai staigāšanai pa slīpām nogāzēm.

Ja pārgājiens tiek plānots pa bezceļiem vai kalnainu apvidu, ir nepieciešami stiprāki apavi. Specializēti apavi pārgājieniem pasargā no izmežģījumiem un mazina traumatisma risku, tādēļ jāizvēlas maršruta sarežģītībai piemērotākie apavi. Pārgājienu puszābaki ir izplatītākais pārgājiena apavu veids, jo aizsargā potītes kaulu, radot kopējo kājas stabilitāti, līdz ar to arī drošību. Puszābaku zole ir piemērota arī palielinātam svaram, kas noder, ja nepieciešams nest smagāku mugursomu. Pārgājienu zābaki ir smagāki, bet pilnībā apņem potīti un nodrošina tās stabilitāti, kas ir ļoti svarīgi, ja tiek plānots doties uz kalnainām vietām.

Bezceļiem un purvainām vietām piemēroti būs, tā saucamie, trekinga zābaki vai arī armijas zābaki. Trekinga zābaki ir paredzēti tipisku pārgājienu vajadzībām, bet armijas apavi sniegs daudz vairāk drošības. Tie ir domāti ilgstošai staigāšanai un konstruēti tā, lai zole būtu necaurdurama un neslīdētu pat uz eļļainas virsmas. Tāpat tiek nodrošināta arī kājas purngala aizsardzība.

Vēl viens no apavu variantiem – tie ir siltie medību zābaki ar paaugstinātu stulmu, kas ir piemēroti tieši ziemas pārgājieniem.

Izvēloties pārgājiena apavus ir jāizvērtē arī to izturība pret mitrumu, jo pārgājiens, kurā puse dienas jāiet ar slapjām kājām, vairs nemaz neliksies patīkams.

Ceram, ka mūsu sagatavotie padomi būs noderīgi. Neaizmirstiet paņemt līdzi arī maiņas drēbes, ūdeni un uzkodas. Ja maltīti plānojat gatavot uz ugunskura, tad būs vajadzīgi arī produkti un trauki. Padomājiet arī par odu atbaidīšanas līdzekli!

Jaukus ceļojumus! Jūsu interneta veikals 220.lv

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.