Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Kā pareizi uzglabāt suņa barību?

Ļoti svarīgi ir izvēlēties īsto suņa barību, bet tikpat svarīgi ir to pareizi uzglabāt. Tas ietekmē barības kvalitātes un uzturvērtības saglabāšanu, un tas ir ārkārtīgi svarīgi jūsu mājdzīvnieka veselībai. Ja barojat ar novecojušu, slikti uzglabātu pārtiku, var rasties kuņģa problēmas un sliktākajā gadījumā pat saindēšanās.

Pārtikas produkta derīguma termiņš

Uz katra pārtikas produkta iepakojuma ir norādīts derīguma termiņš. To piešķir ražotājs, pamatojoties uz pārtikas produkta konservēšanas veidu un izmantotajiem vai neizmantotajiem konservantiem. Šis datums ir svaiguma garantija, taču tas attiecās tikai uz pārtikas produktiem oriģinālajā iepakojumā un aizzīmogotiem. Ražotājs negarantē jūsu suņa barības svaigumu pēc tās atvēršanas, tāpēc ir tik svarīgi pašiem rūpēties par barības maisiņu vai konservu kārbu. Rūpējieties par savu suni visos līmeņos, un pareizi uzglabāt barību var būt gan vienkārši, gan jautri!

Nepareiza pārtikas uzglabāšana 

Suņu barība, kas tiek uzglabāta sliktos apstākļos, var sabojāties. Šī iemesla dēļ pārtikas krājumu veidošana nav labākā ideja. Atvērtās barības daudzums, kas tiek turēts mājā, ir jāpielāgo suņa patēriņam.

Sausās pārtikas krājumi, kuru iepakojums jau ir aizzīmogots, nedrīkst stāvēt ilgāk par mēnesi. Tauki šajā pārtikā kļūst sārti, un uz pārtikas granulu raupjās tekstūras, kas ne vienmēr ir redzama ar neapbruņotu aci, var ātri savairoties baktērijas un pelējums. Ilgstoši lietojot šādu pārtiku, organisms, īpaši gremošanas sistēma, tiek ļoti noslogots, kā arī tiek veicināta brīvo radikāļu un vēža veidošanās.

Lielu iepakojumu uzglabāšana ir lietderīga tikai tad, ja jums ir lielu šķirņu suņi vai vairāki indivīdi – tad barība nav pakļauta negatīviem ārējiem apstākļiem.

Pārtikas uzglabāšanas vietai vienmēr jābūt mūsu kontrolē. Garāžas, balkoni vai pagrabi nekad nebūs labs risinājums, jo mēs nevaram nodrošināt tajos nemainīgu temperatūru vai uzraudzīt, vai pārtikas tuvumā nav grauzēju vai kukaiņu.

Kā uzglabāt sauso pārtiku?

Dodot sauso barību, saimnieks parasti vadās pēc ērtības un iespējas to uzglabāt ilgu laiku, kā arī mazāka bojāšanās riska. Tā nav pilnīga taisnība. Sauso barību, tāpat kā mitro barību, var sabojāt slikta uzglabāšana, un tas ir vēl jo bīstamāk, jo mikrobi, kas uz tās veidojās, nav uzreiz redzami vai sajūtami.

Sausā suņu barība ir jāaizsargā no grauzēju, kukaiņu un tārpu nokļūšanas. Šie kaitēkļi var izplatīt slimības un parazītus, un bieži vien atstāj ekskrementus uz ēdiena, kurus saimnieks nevar redzēt. Tas visbiežāk notiek, ja iegādājaties lielāku iepakojumu un atstājat to maz izmantotā vietā, piemēram, garāžā, šķūnī, pagrabā utt. Svarīgākais ir saglabāt pārtikas maisiņu cieši noslēgtu. Atvērto sausās suņu barības iepakojumu var arī pārliet hermētiskā traukā, ko piedāvā iegādāties zoo veikals. Tas pasargā atvērto barību no sasmakšanas un saglabā sausās barības garšu.

Sausā barība galvenokārt jāuzglabā sausā un ēnainā vietā istabas temperatūrā.

Kā uzglabāt mitru pārtiku?

Barošanai ar mitru barību ir daudz priekšrocību, galvenokārt attiecībā uz jūsu mājdzīvnieka veselību. Tā ir labāk pielāgota dzīvnieka fizioloģijai, un tajā ir lielāks mitruma saturs, kas veicina mitrināšanu. Tas ir īpaši svarīgi pavasarī un vasarā, kad temperatūra ir ļoti augsta un ne katrs dzīvnieks labprāt ķeras pie ūdens.

Sagatavojot konservu kārbas vai mitrus maisiņus, pārtiku var uzglabāt noslēgtu līdz pat vairākiem gadiem. Tomēr atvērtas pārtikas konservu kārbas jau ir ievērojami mazāk izturīgas nekā sausā pārtika. Gaļa iekšpusē var sabojāties tāpat kā cilvēkiem gatavotā gaļa. Atvērtās mitrās barības derīguma termiņš ir 2 – 3 dienas. Mitrā barība jāuzglabā ledusskapī, kā arī ieteicams pārvietot konservu kārbas saturu uz slēgtiem plastmasas traukiem. Tas novērš smaku iekļūšanu barībā un izkļūšanu no tās, tāpēc barība joprojām būs aromātiska jūsu sunim. Ir vērts arī pieminēt, ka alumīnija atvērtā kārba var ietekmēt ēdiena garšu un uzturvērtību.

Ja barība ir noslēgta mitrā veidā, vislabāk to uzglabāt skapī vēsā vietā, ārpus tiešiem saules stariem.

Ja šobrīd nav iespējams pārvietot mitrā ēdiena saturu plastmasas vai stikla traukā, ieteicams aizvērt mitrā ēdiena iepakojumu ar speciāliem silikona vāciņiem un izmest pārtikas konservu kārbas vāciņu.

Ko darīt, ja sunim bļodā ir pārpalikusi barība?

Jūsu suns ne vienmēr apēdīs visu, ko viņam ieliksiet bļodā. Cik ilgi šāds ēdiens var gaidīt? Tas ir atkarīgs no ēdiena veida un temperatūras vietā, kur tas atrodas. Mitrā barība suņiem istabas vai vēsā temperatūrā bļodā var atrasties līdz pat 8-10 stundām. Augstākā temperatūrā vai saulainā vietā šis laiks ievērojami saīsinās – līdz 4-5 stundām.

Savukārt sausā suņu barība bļodā var stāvēt līdz pat 24 stundām. Tomēr jums jāapzinās, ka sausā barība, kas ilgstoši nogulējusi, zaudē lielu daļu savas vērtības un garšas, tāpēc, un jo mazāk suns būs gatavs to ēst.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.