Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Kā uzlādēt savu auto publiskajā elektroauto uzlādes stacijā?

Publicitātes foto.

Elektroautomobiļu popularitāte Latvijā strauji pieaug, un publiskās uzlādes stacijas kļūst par biežu sastopamu parādību. Lai saprastu, kā notiek elektroautomobiļu uzlāde publiskajās stacijās, sekosim dažiem galvenajiem soļiem.

Atrast uzlādes kabeli

Kad esat ieradies publiskajā elektroauto uzlādes stacijā, pirmais solis ir atrast uzlādes kabeli. Dažreiz kabelis ir iebūvēts un pieslēgts pašai uzlādes stacijai, bet citos gadījumos jums var būt nepieciešams izmantot savu kabeli, lai savienotu automašīnu ar uzlādes ierīci. Parasti tas tiek nodrošināts arī ar automašīnas ražotāja puses un tiek glabāts bagāžniekā.

Pieslēgt automašīnu uzlādes stacijai

Atrastais uzlādes kabelis jāizmanto, lai savienotu automašīnu ar uzlādes staciju. Ja kabelis ir iebūvēts uzlādes stacijā, jums vienkārši jāpieslēdz tas pie automašīnas uzlādes portes, kas parasti atrodas tur, kur benzīna automašīnā būtu degvielas uzpildes atvērums – vai nu vienā, vai otrā pusē. Tomēr, daži modeļi var novietot ligzdu zem priekšējās emblēmas.

Lielākajai daļai automašīnu ir atšķirīgi konektori regulārai un ātrai uzlādei, tāpēc, ja uzlādes spraudnis izskatās neparasti, tas var būt saistīts ar to. Parasti lielākā daļa automašīnu atbalsta ātro uzlādi, tāpēc, ja spraudnis iederas ligzdā, jūsu transportlīdzeklis būs saderīgs. Ja tas neder, necentieties piespiest to, jo tas, iespējams, nav pareizais kabelis jūsu automašīnai.

Ja izmantojat savu kabeli, jums būs nepieciešams to pieslēgt gan pie uzlādes stacijas, gan pie jūsu automašīnas. Parasti tas būs redzams, bet ligzdā var būt aizsargpārsegs, kas jums būs jāpaceļ.

Autentificējieties un sāciet uzlādi

Kad automašīna un uzlādes stacija ir savienotas, ir laiks sākt uzlādes sesiju. Lai sāktu uzlādi, parasti vispirms būs nepieciešams autentificēties, lai uzlādes stacija varētu nokārtot maksājumu uz jūsu kontu. To var izdarīt, izmantojot mobilās lietotnes atkarībā no uzlādes ierīces. Dažās stacijās varēsiet sākt uzlādes sesiju, pieskaroties debetkartei vai kredītkartei.

Kad uzlādes ierīce ir identificējusi jūs, uzlāde sāksies. To parasti atspoguļo uzlādes stacijas LED lampiņas, un dažas automašīnas var parādīt šo informāciju uz automašīnas paneļa.

Pabeidziet uzlādes sesiju

Kad jūsu elektroautomobilis ir sasniedzis vēlamo uzlādes līmeni, laiks pabeigt uzlādes sesiju. To parasti var izdarīt tāpat kā sākāt: autentificējoties uzlādes stacijā vai apturot to, izmantojot lietotni. Uzlādes laikā uzlādes kabelis parasti ir bloķēts pie automašīnas, lai novērstu zagšanu un minimizētu elektriskā šoka risku. Kad esat pabeidzis uzlādi, var būt nepieciešams atbloķēt kabeli no automašīnas instrumentu paneļa, pirms to izņemat.

Pēdējais solis ir izvilkt kabeli un novietot to atpakaļ uzlādes stacijā (ja tas bija iebūvēts) vai automašīnas bagāžniekā (ja izmantojat savu). Jūsu elektroautomobilis tagad ir uzlādēts un gatavs ceļam!

Kā darbojas EV uzlāde?

Lai gan iepriekš aprakstītie soļi ir par publiskās elektroauto uzlādes stacijas izmantošanu, iespējams ir interesanti uzzināt, kā tieši darbojas elektroautomobiļu uzlāde un kādas ir atšķirības starp uzlādes stacijām.

Kopumā visām uzlādes stacijām ir viena pamatideja: tās uzlādē elektroautomobiļa akumulatoru, piegādājot tai enerģiju. Tomēr tās atšķiras ar elektriskās strāvas veidu un jaudas intensitāti, ko tās var nodrošināt.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.