Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Kādi izaicinājumi loģistikas nozarē gaidāmi 2023. gadā?

Kravu pārvadājumi ir viens no globālās tirdzniecības svarīgākajiem posmiem. Tie nodrošina preču apriti visā pasaulē, bez kurām nav iedomājama mūsdienu dzīve. Tas ir veids, kā produkti tiek gan importēti, gan eksportēti. Straujajā un pastāvīgi mainīgajā uzņēmējdarbības vidē ir vitāli svarīgi spēt paredzēt un sagatavoties gaidāmajiem izaicinājumiem. Gaidāmo izaicinājumu laicīga apzināšana ļauj izvairīties no liekām raizēm, tāpat ievērojami ietaupīt finanšu līdzekļus. Esam sagatavojuši galvenos izaicinājumus, ar kuriem uzņēmējiem un citiem iesaistītajiem var nākties sastapties 2023. gadā!

Ekonomiskie izaicinājumi

Viens no šī brīža aktuālākajiem izaicinājumiem ir globālā ekonomiskā nenoteiktība. Ekonomiskā lejupslīde vai svārstības tiešā mērā ietekmē iedzīvotāju pirktspēju un pieprasījumu pēc precēm un produktiem. Ļoti svarīgi ir koncentrēties uz izmaksu pārvaldību un rentabilitātes palielināšanu. Iespējams, ir kāds konkrēts posms, kuru iespējams optimizēt vai automatizēt. Produkta gala izmaksas iespējams samazināt, izvēloties uzticamu kravu pārvadātāju. Optimizējot maršrutus, kravas iespējams nosūtīt kopā ar citām kravām, tādā veidā iespējams ievērojami ietaupīt uz transporta izmaksām. Tik pat svarīgi ir organizēt gatavās produkcijas vienmērīgu plūsmu no ražošanas brīža līdz piegādes brīdim. Svarīgi apzināties, ka produkciju, kura saražota, ir nepieciešams uzglabāt noliktavās – tas rada papildus izmaksas. Noteikti nepieciešams koncentrēties arī uz jau esošo klientu noturēšanu un lojalitāti.

Politiskie izaicinājumi

Pēdējā laika notikumi radījuši nenoteiktību politiskajos aspektos. Svarīgi apzināties, ka politiskās attiecības tiešā mērā ietekmē uzņēmējus, tāpat arī produkta saņēmējus un gala patērētājus. Tirdzniecības līgumi vai tarifu izmaiņas var ietekmēt preču plūsmu un transportēšanas izmaksas. Viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir nepārtraukta politisko procesu monitorēšana – ļoti svarīgi ir sekot līdzi politiskajām norisēm un to potenciālajai ietekmei uz uzņēmuma darbību. Kravu pārvadātājs vistiešākā mērā būs saistīts ar politiskajiem procesiem, tāpēc noteikti iesakām konsultēties un uzturēt draudzīgas attiecības tieši ar savu kravu pārvadātāju. Tāpat iesakām izstrādāt plānu B, ja radīsies kādi neparedzēti apstākļi. Arī paplašināts sadarbības partneru loks var samazināt atkarību no kāda konkrēta reģiona. Jo plašāks sadarbības partneru loks dažādos reģionos, jo lielāka iespēja, ka politiskie procesi uzņēmuma darbību neietekmēs.

Tehnoloģiskie izaicinājumi

Svarīgi apzināties, ka pasaule nemitīgi attīstās. Tas nozīme arī jaunu tehnoloģiju ienākšanu uzņēmuma darbībā. Lai gan tehnoloģijas var sniegt daudz priekšrocību, tās rada arī dažādus izaicinājumus, piemēram, kvalificēta darbaspēka piesaisti, kurš fiziski mācēs strādāt ar jaunajām iekārtām vai programmām. Ir svarīgi būt informētam par jaunākajām tehnoloģijām, lai spētu saglabāt konkurētspēju. Viens no veidiem, kā būt soli priekšā konkurentiem, ir regulāri pārskatīt nozares jaunumus un atjauninājumus no programmatūras veidotājiem un tehnoloģiju nodrošinātājiem. Tāpat iesakām apmeklēt nozares konferences – tajās var iegūt vērtīgu ieskatu par jaunākajām tendencēm un tālāku attīstību.

Vides izaicinājumi

Nekad iepriekš vides problēmas nav bijušas tik aktuālas kā šobrīd. Viens no galvenajiem izaicinājumiem ir nepieciešamība samazināt gan ražošanas, gan transporta radītās emisijas. Tas ietver arī ražošanas procesā pāri palikušo atkritumu samazināšanu un to efektīvu pārstrādi. Mūsdienu pircējs lielākoties vēlās dzīvot “zaļi”, tas nozīmē, ka viņš iegādāsies pārstrādātu produktu vai iepakojumu, vienlaikus būs gatavs par to piemaksāt. Tādā veidā pircējam ir sajūta, ka viņš iesaistās vides jautājumu procesu sakārtošanā un normalizēšanā.

Gan ražošanas, gan kravu pārvadājumu nozare saskarās ar dažādiem izaicinājumiem. Izvēloties uzticamu kravu pārvadātāju, galvenos izaicinājumus iespējams pārvarēt bez raizēm. Ursus Forwarding uzkrājis 15 gadu pieredzi gan Latvijā, gan visā pasaulē. Ikdienā palīdzam klientiem atrast piemērotākos loģistikas risinājumus, nodrošinot jūras, avio, dzelzceļa, sauszemes un lielgabarīta kravu pārvadājumus. Tāpat nodrošinām visdažādākos noliktavas un uzglabāšanas pakalpojumus. Mūsu speciālisti atradīs vispiemērotāko risinājumu katram sūtījumam.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.