Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Kādu saldētavas veidu labāk izvēlēties savam mājoklim

Bez pienācīgas saldētavas nav iedomājama neviena gardēža virtuve. Galu galā – nav ērtāka veida, kā uzglabāt gaļu, dārzeņus un citus pārtikas produktus, nebaidoties no baktērijām, pelējuma un puves. Ierīcei, kas populāra kļuva vien pēc Otrā pasaules kara, ir pieejami daudzi un dažādi veidi.

Mazas saldētavas, saldētavas a++, lādes – kā zināt, kura ir piemērotākā tavam mājoklim? Turpini lasīt tālāk, lai uzzinātu, kādi ir populārākie saldētavu veidi un kā tie atšķiras.

Horizontālās saldētas – labs budžeta variants

Ja meklē sadzīves tehniku, kas neiztukšos tavu maciņu, saldētavas lādes, ko nereti dēvē arī par dziļajām saldētavām, ir labs variants. Parasti šim saldētavu veidam priekšroku dod cilvēki, kas pievērš uzmanību izmaksām un vēlas ietaupīt enerģiju. Viens no lielākajiem plusiem šādām iekārtām ir tas, ka tām ir krietni lielāka ietilpība.

Ja tev ir liela ģimene un ikdienā ir nepieciešams uzglabāt daudz ēdiena, šis, visticamāk, ir tev piemērotākais saldētavu veids. Atšķirībā no vertikālajiem modeļiem, šādas saldētavas patērē mazāk elektrības. Vienlaikus ņem vērā, ka tās izmantot nav tik ērti kā citas iekārtas.

Lai piekļūtu priekšmetam, kas atrodas saldētavas apakšā, nāksies pārvietot visu, kas ir pa ceļam. Parasti šādām saldētavām arī ir nepieciešama manuāla atkausēšana, kas ir piņķerīgs un nereti arī netīrs darbs.

Saldētavas vertikālā pozīcijā – ērta un iecienīta izvēle

Pēdējos gados vertikālās saldētavas ir kļuvušas ļoti populāras, galvenokārt tāpēc, ka tās ir ērti iekļaut teju jebkurā mājoklī. Ja bieži pārvietojies starp dažādiem mitekļiem, tad šāda veida tehnika varētu būt tev vislabāk piemērota, jo vertikālās saldētavas var itin viegli novietot citviet.

Svarīgi pieminēt, ka šāda veida ierīce neaizņem pārāk daudz vietas, kas ir īpaši vērtīgi mazās telpās.

Vertikālajām iekārtām parasti ir vairāki nodalījumi, kas ļauj ēdienu sakārtot vispiemērotākajā veidā. Diemžēl šāda veida saldētavas mēdz būt nedaudz dārgākas nekā citi varianti. Parasti tās arīdzan patērē vairāk enerģijas.

Pārvietojamās saldētavas – piemērotas ceļojumiem

Sadzīves tehnikas veikalos, iespējams, esi pamanījis arī pārvietojamās jeb pārnēsājamās saldētavas. Tās nevar lepoties ar pārāk lielu ietilpību, taču tās ir krietni lētākas, tāpēc būs izcils variants tiem, kas vēlas doties aizraujošos piedzīvojumos un ņemt līdzi svaigu pārtiku.

Tā kā pārnēsājamās saldētavas spēj uzturēt nemainīgu temperatūru, neskatoties uz to, ka tās nestāv uz vietas, šīs ierīces plaši izmanto kempingos, laivu braucienos un kemperos.

Aizmirsti par izkusušā ūdens iztukšošanu vai nepieciešamību piepildīt iekārtu ar ledu! Pārnēsājamās saldētavas ir lielisks variants tāpēc, ka vienīgais, kas ir jādara, ir jāizvēlas sev tīkama temperatūra. Šādas ierīces ir laba alternatīva tiem, kam mājās ir ledusskapis bez saldētavas.

Saldētavas ar atvilktnēm – variants aizrautīgiem pavāriem

Filmās un seriālos, iespējams, esi pamanījis vēl vienu saldētavu veidu – saldētavas ar atvilktnēm. Tās pārsvarā atrodamas lielās virtuvēs vai mājās, kur dzīvo aizrautīgi pavāri. Ideja ir pavisam vienkārša – atvilktnēs virtuves saimnieks uzglabā pārtiku, ko gatavošanas laikā bieži nākas izmantot.

Parasti saldētavas ar atvilktnēm ir līdzīgā izmērā kā virtuves skapīši. Tas ir tāpēc, lai tās varētu viegli pieskaņot istabas interjeram. Jāteic, ka kopumā Latvijā šāds saldētavu veids nav pārāk populārs, taču dažās mājās un restorānos ir iespējams atrast šo modeli.

Lētas saldētavas, kas kalpos ilgi

Ja meklē kvalitatīvu, vienlaikus budžetam draudzīgu sadzīves tehniku, “Schadler” neliks vilties! Mūsu mājaslapā atradīsi visdažādākās iekārtas, tostarp saldētavas lādes, mini saldētavas un iebūvējamās saldētavas. Nezini, kurai dot priekšroku? Sazinies ar Schadler.lv komandu, lai saņemtu atbildes uz visiem interesējošajiem jautājumiem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.