Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Kāpēc meža apsaimniekošanu uzticēt profesionāļiem?

Populārs mīts starp meža īpašniekiem pauž uzskatu, ka mežs rūpējas pats par sevi un īpaša apsaimniekošana tam nav nepieciešama. Taču tā nav patiesība! Profesionāli, kvalitatīvi un regulāri apsaimniekots mežs ir gan jaudīgāka skābekļa ražotne, gan ievērojami ienesīgāks īpašums – nesakoptu  mežu kritalās slēpjas lieli zaudēti ienākumi.

Mežu īpašniekiem iespējas ir vairākas, piemēram, mežu var apsaimniekot paša spēkiem vai to pārdot. Šajā rakstā izstāstīsim, kāpēc visienesīgākā un gudrākā iespēja ir trešā – meža apsaimniekošanu uzticēt profesionāļiem. 

Meža ražība pieaug

Viens no svarīgākajiem faktoriem, lai mežs būtu ražīgs, ir tā regulāra un kvalitatīva kopšana. Lai koksne nestu labu peļņu, jāzina īstais brīdis tā ciršanai, tāpat arī jaunaudzes veidošana un kopšana prasa atbilstošas zināšanas. Mežs ir regulāri un rūpīgi jāapseko un jāvēro koku augšana – profesionāls uzņēmums sekos līdzi tādām specifiskām lietām kā stumbra kvalitāte, lapu vainaga veidošanās un citiem koka kvalitāti raksturojošiem faktoriem. Tas viss prasa atbilstošas zināšanas un ilgstošu pieredzi, kas mežu apsaimniekošanas profesionāļiem ir bagātīga.

Ilgstpējīga apsaimniekošana

Kā zināms, koks neizaug vienā dienā, tāpēc meža izveidošana par īpašumu, kas būs ienesīgs šobrīd un kļūs par bagātīgu mantojumu nākamajām paaudzēm, prasa laiku un ilgstošas, cikliskas rūpes. Spēcīga priekšrocība sadarbībai ar meža apsaimniekošanas uzņēmumu, ir plānveida rīcība – tiks izstrādāts sistemātisks meža apsaimniekošanas plāns, pamatojoties uz plašu nozares pieredzi, zināšanām par jaunumiem mežzinātnē, kā arī tiks izvērtēti riski, veikti aprēķini un prognozes, lai atrastu labāko pieeju meža sakopšanai iespējami lielākajam ieguvumam ilgtermiņā.

Vislielākais finansiālais ieguvums

Ienesīga meža apsaimniekošana sastāv no procesu kopuma, kas tiek izpildīti pēc plānveida soļiem ne tikai mežsaimniecības, bet arī biznesa sfērā.  Profesionāļi, kas pārstāv mežu apsaimniekošanas uzņēmumu, parūpēsies, lai meža īpašniekam sagādātu ekonomiski izdevīgāko un ātrāko peļņu. Piemēram, mežu apsaimniekošanas uzņēmuma Dižozols gadījumā tas ir iespējams, daļēji pateicoties pilna cikla meža apsaimniekošanas procesa apvienošanai ar starptautiskām koksnes pārstrādes un tirdzniecības platformām. Uzņēmuma partneru tīklā ir vairāk nekā 1000 uzticami partneri – mežistrādes uzņēmumi, kokzāģētavas, šķeldas pārstrādes uzņēmumi, sauzemes, dzelzsceļa un kuģu loģistika. Dižozols darbības pamatā ir biznesa modelis, kas ļauj ikvienam meža īpašniekam pelnīt vairāk uzreiz vai ilgtermiņā.

Kontrole paliek meža īpašnieka rokās

Ievērojama priekšrocība, kad mežs tiek uzticēts mežu apsaimniekošanas uzņēmumam, ir īpašumtiesību saglabāšana un pilna kontrole pār īpašumu.

Piemēram, Dižozols gadījumā klientam tiek garantēta caurspīdīga darbība, mežistrāde tiek veikta, saskaņojot ar klientu un atbilstoši klienta vēlmēm (veicot maksimālo izstrādi, ko pieļauj normatīvie akti, vai tikai tik daudz, lai sakoptu mežu un nodrošinātu tā ilgtspēju). Klientam tiek nodrošināta iespēja sekot līdzi izvesto un realizēto kravu apjomam. Kokmateriāli tiek realizēti par attiecīgajā brīdī izdevīgāko cenu, kas netiek definēta līgumā, lai garantētu klientam iespēju saņemt attiecīgajā brīdī maksimālo cenu, par kādu uzņēmums realizē kokmateriālus pie kokmateriālu uzpircējiem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.