Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Kas jāzinas par zobu labošanu grūtniecības laikā?

Publicēts foto.

Grūtniecības laikā zobu veselība ir nozīmīga, jo hormonālās izmaiņas un papildu stress var palielināt zobu problēmu risku. Apskatīsim svarīgus aspektus saistībā ar zobu labošanu grūtniecības laikā un kā saglabāt labu mutes veselību šajā periodā.

Zobu labošana grūtniecības laikā

Pastāv sabiedrībā izplatīts mīts, ka sievietes gaidību laikā nedrīkst veikt zobu ārstēšanu, kas nav taisnība. Grūtniecības laikā drīkst veikt gandrīz visas ar zobu ārstēšanu saistītas procedūras. Izņēmumi ir zobu implantu ievietošanas operācijas, zobu balināšana un gudrības zobu ekstrakcija. Laicīgi neārstētas mutes dobuma saslimšanas var negatīvi ietekmēt gan sievietes, gan arī mazuļa veselību.

Te papildus informācija par to, kam jāpievērš uzmanība domājot par šo jautājumu.

Regulāri apmeklējiet zobārstu

Lai saglabātu zobu veselību grūtniecības laikā, nepieciešams regulāri apmeklēt zobārstu, lai veiktu profilaktiskas pārbaudes un tīrīšanu. Informējiet zobārstu par savu grūtniecību, lai viņi varētu pielāgot procedūras un speciālus ieteikumus.

Uzturiet labu mutes higiēnu

Katru dienu rūpējieties par savu muti, tīriet zobus vismaz divas reizes dienā un lietojiet zobu diegu. Izvairieties no alkohola saturošiem mutes skalošanas līdzekļiem.

Jūsu uzturā iekļaujiet pietiekami daudz kalcija, vitamīnu D un C, lai stiprinātu zobus un kaulus. Izvairieties no pārmērīga cukura patēriņa, jo tas var veicināt zobu bojājumus.

Anastēzija un rentgens

Vēl viens populārs mīts – anestēzija un rentgens grūtniecības laikā ir bīstami auglim. Arī šī nav taisnība. Daudzas sievietes baidās apmeklēt zobārstu, jo uzskata, ka rentgena starojums ietekmēs mazuļa veselību. Rentgena veikšanas laikā grūtniecēm tiek uzlikts speciāls svina priekšauts, kas pasargā gan pašu sievieti, gan bērnu no rentgenstarojuma negatīvās ietekmes. Turklāt, starojums ir minimāls, tādēļ neapdraud ne grūtnieci, ne bērnu.

Saglabājot labu mutes veselību grūtniecības laikā, jūs ne tikai rūpējaties par sevi, bet arī par savu bērna veselību, jo mutes problēmas ietekmē vispārējo veselību un labklājību. Tāpēc ievērojiet šos padomus, lai nodrošinātu, ka jūsu smaids paliek skaists un vesels šajā svarīgajā dzīves posmā. Dr. Katkevičas klīnikas speciālisti ir pieredzējuši, radot patīkamu atmosfēru un drošības sajūtu ikvienam pacientam.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.