Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Krievu mūzika un krievu radio internetā tiešraidē

Jauniešu vidū krievu valodas apguve nav populāra, taču joprojām lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju saprot un spēj runāt krieviski. Valodas zināšanas ietekmē arī gaumi un daudziem tīk krievu mūzika, kuru bezmaksas var klausīties Krievijas un Latvijā veidotajās krievu radiostacijās. (Starp citu krieviski radio izrunā praktiski tāpat (nedaudz mīkstāk) kā latviski – “радио“.)

Krievu radio online

Latvijā šobrīd oficiāli darbojas vairāk kā 10 krievu radiostacijas no kurām populārākās ir “EHR Russkie hiti”, “Topradio”, “RetroFM”, “Avtoradio”, “Mix FM”, kā arī “Skonto Plus”, “LR4” un “SWH Plus”. Līdztekus darbojas arī vairākas krievu interneta radio stacijas, kurās tiek atskaņota deju vai alternatīvā mūzika.

Radio.lv mājaslapā klausieties visus krievu radiohttp://radio.lv/ru/ un vēl daudz vairāk. Nav nekāds noslēpums, ka vietējie krievi labprāt klausās internetā mūziku, ziņu pārraides un informāciju no Maskavas, Pēterburgas un citām Krievijas pilsētām.

Klausītāju ērtībai Radio.lv ir ievietotas vairāk kā 30 Krievijas radio, ko klausīties tiešraidē, no kurām populārākās ir “Europa Plus”, “DFM”, “Record”, “Dacha”, “Shanson”, “Russkoe radio”, “Comedy radio”, “Svoboda”, “Hit FM” un “Maximum”. Vērts atzīmēt, ka ir krievu valodā raida arī speciāli bērniem izveidotā radiostacija “Detskoe FM”, kurā tiek atskaņotas pasakas, dziesmas un raidījumi, kas paredzēti tieši bērniem.

Kā klausīties Krievijas radio tiešraidē?

Tiem, kas dzīvo tuvu Krievijas robežai, iespējams, ir iespēja uztvert kādu no Krievijas radiostacijām savā radioaparātā. Visiem pārējiem vienīgais variants, kā dzirdētu austrumu kaimiņvalsts radio staciju pārraides tiešraidē ir internets.

Radio.lv krievu sadaļā – radio.lv/ru/ ir apkopoti krieviski raidošie radio. Kā klausīties:

  1. Noklikšķiniet uz izvēlētās radiostacijas logo un klausieties.
  2. Noregulējiet skaļumu pēc vajadzības.

Tas arī viss. Nevajadzēs reģistrēties, lejupielādēt kādus failus vai atcerēties paroles. Izvēlieties radiostaciju un klausieties tiešraidē internetā.

Klausītāju ērtībai katrai radiostacijai ir pievienota aprakstošā informācija, kur var uzzināt vairāk par tās autoriem, dibināšanu, muzikālo repertuāru, programmu un arī kontakti. Tā kā visām radiostacijām ir savas mājaslapas un tās arī uztur saikni ar klausītājiem caur sociālajiem tīkliem, varat mēģināt sazināties.

Vai krievu mūzika skanēs arī mobilajā telefonā?

Katrai radiostacijai ir savs mazliet atšķirīgs muzikālais repertuārs, taču tās visas ir dzirdamas caur internetu. Mobilais telefons, planšete, portatīvais vai stacionārais dators – nav svarīgi, kuru ierīci plānojat izmantot.

Krievu mūzika caur Radio.lv būs dzirdama tikpat labi kā Latvijas vai ārzemju radiostacijas. Jā, eksotikai šeit ir ievietoti arī vairāki svešzemju kanāli no Anglijas, ASV, Spānijas, Igaunijas, Dienvidamerikas u.c. valstīm. Ja apnīk krievu radio shanson, pop, rock vai cita krievu mūzika, uzslēdziet kādu citu.

Lielākā daļa klausītāju Radio.lv mājaslapā klausās vietējās, pašmāju, radiostacijas, taču ir arī gana daudzi, kuri ikdienā vai pa retam dod priekšroku arī krievu radio. Lai atrastu savējo, ir vērts izmēģināt daudzas. Iespējams, atradīsiet kādu savu jaunu favorītu par kuru iepriekš pat nebūsiet dzirdējuši.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.