Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Mājokļa siltumizolācija: Kādēļ tik svarīga?

Komfortablam klimatam mājoklī ir liela nozīme. Un šeit lielu lomu spēlē arī siltumizolācija. Kādēļ mājokļa siltumizolācija ir tik būtiska? Par to vairāk turpinājumā!

Aizsardzība

Kvalitatīvi siltumizolācijas materiāli aizsargā ēku pret vides nelabvēlīgo ietekmi un pelējuma veidošanos.

Būtisks finanšu ietaupījums

Gada aukstajos mēnešos, siltumizolācija samazina siltuma zudumu, tādā veidā apkures izmaksas ir zemākas. Savukārt siltajos mēnešos siltumizolācija neļauj telpām uzkarst, tādēļ nav jāizmanto gaisa kondicionēšanas sistēmas.

Ieguldījums vides aizsardzībā

Samazinātais enerģijas patēriņš sekmē arī CO2 izmešu daudzuma samazināšanos, līdz ar to tas ir arī ieguldījums vides aizsardzībā.

Pazīmes, kas liecina, ka ēkas siltumizolācija ir nepietiekama

Ir vairāki signāli, kas var norādīt, ka ēkas siltumizolācija ir nepietiekama.

  • Temperatūras svārstības iekštelpās – mājoklī ar labu siltumizolāciju visās telpās būs līdzīga gaisa temperatūra. Ja tā nav, tad, iespējams, pie vainas ir nepietiekami nosiltināta ēkas ārsiena vai nekvalitatīvi logi un durvis;
  • Lielāki elektrības un apkures rēķini – ja pēkšņi apkures vai elektrības rēķins ir augstāks kā ierasts, tas var norādīt, ka sistēma darbojas ar lielāku jaudu, lai telpās uzturētu optimālo gaisa temperatūru;
  • Aukstas un mitras iekštelpu sienas – ja pieskaroties sienas ir mitras un aukstas, arī tas liecina, ka laiks padomāt par efektīvāku siltumizolācijas risinājumu;
  • Sniega kušana uz jumta – to, ka siltumizolācija ir nepietiekama, vienkārši var pamanīt ziemas laikā. Sniegs uz jumta kūst, gar jumta malām parādās lāstekas.

Ja vērojama kāda no šīm pazīmēm, tas var nozīmēt, ka laiks parūpēties par siltumizolācijas uzlabošanu. Konsultējieties ar speciālistiem par labākajiem risinājumiem!

Baumit – kvalitatīvi siltumizolācijas materiāli un būvmateriāli

Profesionāli būvmateriāli un siltumizolācijas materiāli pieejami Baumit.

Baumit – tas ir viens no vadošajiem būvmateriālu zīmoliem Eiropā, kas saviem klientiem piedāvā ilgtspējīgus risinājumus. Būvmateriāli internetā Baumit. ļaus salīdzināt dažādus variantus, iepazīties ar piedāvājumu, uzzināt, kādi būvmateriāli un piederumi ir vislabākie un kāda ir vajadzīgo būvmateriālu cena.

Baumit risinājumi nopērkami pie tirdzniecības partneriem visā Latvijā, kā arī Baumit ‘’Life’’centros. Plašāku informāciju atradīsies uzņēmuma interneta vietnē. Ieskatieties un izvēlieties savam mājoklim labāko!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.