Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Mājražotāju attīstības iespējas Latvijā

Latvijā arvien pieaug mājražotāju skaits. Daudzi savu izaudzēto, gatavoto un radīto ne tikai izmanto pašu vajadzībām, bet arī pārdod. Nereti mājražošana ir lieliska iespēja savu vaļasprieku pārvērst ienākumu avotā un kļūt par mazā biznesa īpašnieku. Taču gluži tāpat kā lielākiem uzņēmumiem, arī mājražotājiem ir būtiski attīstīties, lai arvien pieaugošajos konkurences apstākļos, veiksmīgi tupinātu savu darbību.

Modernu ražošanas iekārtu iegāde

Mūsdienās pieprasījums pēc bioloģiski audzētas un ražotas, kā arī ekoloģiskas mājražotāju produkcijas arvien pieaug. Cilvēki labprāt atbalsta vietējos ražotājus, zinot, ka iegādātais produkts ir vaiga sviedros audzēts, gatavots vai radīts tepat Latvijā. Tāpat nereti vietējo mājražotāju produkciju augsti novērtē arī ārpus valsts robežas. Taču bieži mājražotāju pieprasījums pārsniedz piedāvājumu. Tādos gadījumos ir būtiski attīstīties un ieviest risinājumus, kas sniedz iespēju produkciju ražot lielākā apjomā. 

Ražošanas iekārtu iegāde ir lielisks veids, kā apmierināt pieprasījumu pēc ekoloģiskiem un vietēji ražotiem produktiem, taču darīt to mūsdienīgā veidā. Protams, atkarībā no nepieciešamās ražošanas iekārtas, tas var prasīt diezgan lielus ieguldījumus, taču arī mājražotājiem ir pieejami dažādi ārējā finansējuma avoti, kas var būt lielisks atspēriena punkts, lai savas darbības apjomus paplašinātu. Šādos gadījumos noderīgi var būt tādi finansējuma avoti kā, piemēram, valsts un organizāciju atbalsta programmas un kredīts

Reklamēšana un pārdošana internetā

Uzņēmumu attīstība digitālajā vidē mūsdienu konkurences apstākļos ir svarīgs faktors. Tādēļ arī mājražotājiem ir būtiski padomāt par interneta vides izmantošanu savā labā. Sociālo tīklu izmantošana ir lielisks veids, kā komunicēt ar jau esošajiem klientiem, kā arī uzrunāt jaunus. Tā ir iespēja klientam nodrošināt ne tikai pašu produktu, bet arī sniegt ieskatu tā tapšanas procesā un paša mājražotāja ikdienā, un pats galvenais – tā ir iespēja izstāstīt produkta stāstu. Nereti tieši stāsts ir tas, kas uzrunā klientu un kalpo kā izšķirošais faktors izvēlē par labu vienam vai otram mājražotājam.

Tāpat mājražotāji digitālo vidi var izmantot, kā savu produktu pārdošanas platformu. Piemēram, ikvienam Latvijas mājražotājam ir iespēja piedāvāt savu produkciju platformā novadagarsa.lv. Tā apvieno mājražotājus no visas Latvijas, sniedzot tiem iespēju ne tikai tirgot savu produkciju un vairot zīmola atpazīstamību, bet arī mācīties un gūt jaunu pieredzi.

Dalība mājražotāju tirdziņos un izstādēs

Viens no mājražotāju galvenajiem veidiem, kā sasniegt savus klientus, ir dalība dažādos tirdziņos un izstādēs. Latvijā iespējas piedalīties šajos pasākumos ir patiešām plašas. Visu cauru gadu norisinās gan lielāki, gan mazāki tirdziņi, kā arī izstādes, kurās mājražotāji savus produktus var ne tikai pārdot, bet arī iepazīties ar pašiem klientiem, tādā veidā, iespējams, smeļoties jaunas idejas, veicinot zīmola un, protams, arī biznesa attīstību.

Ja arī jūs vēlaties attīstīt savu mājražošanas biznesu, taču šobrīd nav pieejami brīvi naudas līdzekļi, lai īstenotu savas idejas, noderīgs būs Aizdevums.lv finanšu pakalpojums – kredīts uzņēmumiem. Tas sniedz iespēju aizņemties līdz pat 20 000 EUR biznesa attīstības un izaugsmes mērķu īstenošanai.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.