Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Mono vai polikristāliski saules paneļi – kā izvēlēties piemērotākos?

Izvērtējot iespējas ierīkot saules paneļus un integrēt tos privātmāju elektroenerģijas un apkures sistēmās, visbiežāk tiek ņemta vērā paneļu cena, ražotāju garantijas, nepieciešamā jauda, tehniskās paneļu montāžas iespējas un potenciālais ietaupījuma ieguvums. Šie aspekti mainīsies ne tikai atkarībā no specifiskām vietas īpašībām, bet arī no saules paneļu veida. Pieejami ir trīs veidu saules paneļi – monokristāliskie, polikristāliskie un plāno filmu saules elementu šūnas. 

Kas ir monokristāliskie saules paneļi?

Kad tiek skatīti monokristāliskie saules paneļi, cena tiem ir dārgāka nekā polikristāliskajiem paneļiem, jo šādu paneļu ražošanas process ir sarežģītāks un energoietilpīgāks. Taču no perfekti attīrīta monokristāliskā silīcija izgatavotie saules paneļi piedāvā vislielāko darba efektivitāti un sasniedzamo jaudu. Vizuāli monokristāliskos saules paneļus var atpazīt pēc vienmērīgās materiāla krāsas tumšā tonī. 

Kā atšķiras polikristāliskie saules paneļi?

Ja monokristālisko saules paneļu efektivitāte ir 15 – 20%, tad polikristāliskajiem paneļiem jau vairs tikai 13 – 17 %. Taču zilganās nokrāsas polikristāliskie saules paneļi, pateicoties lētākam ražošanas procesam, cenas ziņā ir pieejamāki lielākam patērētāju lokam nekā monokristāliskie saules paneļi.

Polikristāliskie paneļi atšķiras arī pēc temperatūras koeficienta, kas šiem paneļiem ir zemāks nekā monokristāliskajiem paneļiem un tādēļ nav pietiekoši efektīvi darbā augstās temperatūrās. 

Priekšrocības, ko var sniegt plāno filmu saules elementu šūnas

No kadmija telurīda, amorfā silīcija vai vara indija gallija selenīda izgatavotie plānie un daudzslāņainie saules paneļi nav tik efektīvi un jaudīgi kā mono vai polikristāliskie saules paneļi.

Šādiem paneļiem nav standartizētu izmēru, taču šīs saules elementu šūnas atvieglo montāžu uz sarežģītām jumta konstrukcijām. Tādu saules paneļu uzstādīšana ir lielisks risinājums lielu komerciālu objektu jumtiem, kas nav piemēroti tradicionālo kristālisko šūnu saules paneļu svara slodzei.

Profesionālas konsultācijas nozīme

Saules paneļu sistēmas uzstādīšana ir nozīmīgs ieguldījums. Lai tas atmaksātos un tiktu panākts tieši tāds elektroapgādes vai apkures sistēmas darbības efekts kā iecerēts, svarīgi ir ņemt vērā gan vissīkākās tehnoloģiskās nianses, gan efektivitātes aprēķinus.

Tieši tādēļ profesionāļu pieredze un zināšanas saules paneļu uzstādīšanā ir neatsveramas. Ivsolar sertificētie speciālisti ar daudzu gadu pieredzi palīdzēs atrast visefektīvāko risinājumu saules paneļu uzstādīšanā.

Ienāciet Ivsolar uzņēmuma mājas lapā www.ivsolar.lv un iepazīstieties ar aktuālo informāciju un aplūkojiet jau realizētos projektus. Tas noteikti palīdzēs pieņemt pareizo lēmumu!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.