Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Padari mājokli drošāku pret zādzībām!

Vairums iedzīvotāju mājokli minēs kā savu visvērtīgāko īpašumu, taču ne vienmēr rūpes par tā drošību ir atbilstošas. Lai nesanāktu, kā zināmajā dziesmā – „Ko krāj un taupa taupītājs, to paņem laupītājs”, jāievēro noteikti piesardzības soļi un iespēju robežās jāveic mājokļa drošību uzlabojoši pasākumi.

Mājas sargs – suns

Daudzas zādzības ir novērstas pateicoties uzticamiem mājas sargiem. Suņu rejas spējīgas aizbaidīt zagli, taču jāņem vērā, ka ne visi suņi būs vienlīdz labi īpašuma sargi.

Drošas durvis

Ja līdzās durvīm bez papildus drošības elementiem atradīsies otras – pamatīgas, tad zagļi visticamāk izvēlēsies vieglāk uzlaužamās. Metāla durvis vai dubultas durvis, kuras abas iespējams aizslēgt, ir labs drošības vairogs pret iespējamiem ielaušanās mēģinājumiem. Privātmāju galvenās durvis ieteicams izvēlēties izturīgas un bez stikla lodziņa.

Pastkastītes iztukšošana

Varētu teikt, ka tās regulārai iztukšošanai jākļūst par ikdienas rutīnu. Pastkastīte, no kuras rēgojas ārā neizņemta korespodence, signalizēs iespējamiem zagļiem, ka saimnieki mājās ierodas reti.

Iepazīšanās ar kaimiņiem

Labu attiecību uzturēšana ar kaimiņiem atmaksājas! Kaimiņi pievērš uzmanību aizdomīgām darbībām pie jūsu īpašuma, ievēro pirms tam neredzētus cilvēkus, kritiskā situācijā var izsaukt arī policiju. Lieka uzmanība nekad nekaitēs!

Aizkari un žalūzijas – paslēps no nevēlamiem skatieniem

Lai arī daudziem patīk modernie interjeri bez aizkariem un žalūzijām, domājot par drošību, vajadzētu apsvērt tādus logu noformējuma risinājumus, kas nodrošinātu telpu necaurskatāmību brīžos, kad neesat mājās. Tie var būt biezi aizkari, koka un rullo žalūzijas.

Signalizācijas ierīkošana

Signalizācija dos pārliecību 7/24, ka mājoklis ir pasargāts no ielaušanās riskiem. Signalizācija iedalās divās grupās – bezvadu un vadu signalizācija. Vadu signalizāciju uzstāda būvniecības vai remonta laikā. Tās darbībai ir nepieciešama nepārtraukta elektrības padeve, savukārt bezvadu signalizācija šajā ziņā ir drošāka, jo tā darbojas uz baterijām. Uzstādīšana vienkārša, neiejaucoties telpas vai mājas interjerā.

Kustību sensori

Sensoru izvietošana iespējama gan dzīvokļos, gan privātmājās. Parasti izvieto vairākus sensorus – pie ieejas durvīm, pie sētas durvīm, pie garāžas vārtiem, pie saimniecības telpas. Šiem sensoriem iespējams regulēt dažādus režīmus un piemērot gan nakts, gan dienas apstākļiem.

Rūpes par garāžas durvju drošību

Jāpatur prātā, ka visvairāk iekļūšanas mājā notiek caur galvenajām durvīm, pēc tam seko sētas durvis, pirmā stāva logi un garāža. Parūpējaties, lai garāžai būtu izturīgi garāžu vārti, aprīkoti ar slēdzi vai automātiku. Jāpadomā arī par durvīm, kas savieno garāžu ar dzīvojamām telpām – tām jābūt izturīgām un slēdzamām ar atslēgu.

Logu aizsardzība

Prasmīgam kramplauzim uzlauzt logu prasīs sekundes. Uzstādot jaunus logus, izvēlieties ar iebūvētu pretuzlaušanas sistēmu. Šī sistēma nodrošina, ka nav iespējams caururbjot rokturi atvērt logu, kā arī nav iespējams logu atlaust. Papildus drošībai pirmā stāva logus var nolīmēt ar pretizsišanas drošības plēvi.

Jau esošo logu drošību var paaugstināt ar „logu sargu” jeb blokatoru. Blokatori ir dažādas modifikācijas, bet visi izgatavoti no īpaši izturīga metāla, lai izturētu lielu spiedienu.

Pagalma nakts apgaismojuma ierīkošana

Viss pagalma apgaismojums, kas iedegas uz sensora un atsevišķi pastāvīgi degoši gaismekļi pie mājas nodrošinās pārskatāmu tuvākās apkārtnes nakts apgaismojumu. Labi izgaismots pagalms zagļus atbaidīs, nevis piesaistīs.

Jāatceras, ka apzagšanas process, atkarībā no mājokļa platības, ilgst vien 10 līdz 12 minūtes, savukārt iekļūšana tajā – 5 minūtes, tādēļ mājas saimniekam savlaicīgi ir jāveic pasākumi, lai nodrošinātos pret iespējamiem ielaušanās mēģinājumiem. Ja šie pasākumi ietver finansiāli ietilpīgus darbus, tad aizdevums no Ferratum.lv var palīdzēt. Pirms kredīta noformēšanas vienmēr svarīgi izvērtēt savu maksātspēju, jo ikviens aizdevums ir jāatmaksā noteiktajā laikā!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.